Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Част от житието на един боец-ГАЗ69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

    С какви джанти си ? Стават без преправяне ли ?

    Коментар


    • #32
      До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

      Това за горният отвор за газ малко не ми звучи убедително, Светльо. Допълнителното разреждане под клапата е еднакво по цялата височина на карбуратора. Той се пробива там, където е най-малко сечението на вътрешния отвор-дифузьора. По закона на Бернули, в тази зона е най-голямо разреждането и това увеличава чувствителността на изпарителя. И още едно нещо не ми е много ясно-този отвор отляво на филтъра в който си вкарал маркуча за вентилация оригинален ли е? Според мен, трябва да е след филтъра, за да не го омаслява и маслените пари заедно с прахоляка да го задръстват преждевременно. На снимката с двете части на филтъра и новия филтроелемент се вижда една тръбичка отдлу на долната половина. Там има ли нещо подсъединено? Според мен там е подходящото място за вкарване на маслените пари.
      Инак, джипката е попаднала в мералкийски ръце! Поздравления!
      Последно редактирано от Иван/Ivan; 15-02-10, 19:19.
      0886 854 174

      Коментар


      • #33
        До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

        Защо не попрочетете това-онова преди да дупчите?
        Газта се въвежда в дифузьора, точно там, където и бензина. - в най-тясната му част. Така също ще работи НЯКАК, но...
        Между другото, ако имаш откъде намери двукамерен колектор и карбуратор. Несравнимо по-добре работи във всички режими и на газ и на бензин. Разходът също е по-малък.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #34
          До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

          Първоначално публикуван от Иван/Ivan Преглед на мнение
          Това за горният отвор за газ малко не ми звучи убедително, Светльо. Допълнителното разреждане под клапата е еднакво по цялата височина на карбуратора. Той се пробива там, където е най-малко сечението на вътрешния отвор-дифузьора. По закона на Бернули, в тази зона е най-голямо разреждането и това увеличава чувствителността на изпарителя. И още едно нещо не ми е много ясно-този отвор отляво на филтъра в който си вкарал маркуча за вентилация оригинален ли е? Според мен, трябва да е след филтъра, за да не го омаслява и маслените пари заедно с прахоляка да го задръстват преждевременно. На снимката с двете части на филтъра и новия филтроелемент се вижда една тръбичка отдлу на долната половина. Там има ли нещо подсъединено? Според мен там е подходящото място за вкарване на маслените пари.
          Инак, джипката е попаднала в мералкийски ръце! Поздравления!
          Да Иване ,това за маслените пари си прав,но двигатела е от ремонт и следователно маслени пари за сега липсват.Пък и с този филтър(тяло) нещо не се погаждаме и в скоро време ще бъде заменен!!!

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          Защо не попрочетете това-онова преди да дупчите?
          Газта се въвежда в дифузьора, точно там, където и бензина. - в най-тясната му част. Така също ще работи НЯКАК, но...
          Между другото, ако имаш откъде намери двукамерен колектор и карбуратор. Несравнимо по-добре работи във всички режими и на газ и на бензин. Разходът също е по-малък.
          Бре уж четох това онова ама ще трябва още.Както написах по горе бях се посъветвал с газаджия приятел,по този начин са направени два или три джипа и вървят добре.Двата щуцера ще се управляват от троиник и всеки ще се управлява отделно.
          Долния щуцер да приемем ,че е основния.Горния не го виждаме.Долния нали е пробит там дето се смесва с бензина ,там дето е най тясно!По тясно не намерих!
          Така ,горния бил зле ,еми ще пробия отвор в тялото на въздушния филтър(отгоре в центъра на капака),ще мушна направо маркучето и ще стане както карат няколко други подобни индивиди,поне е изпитано.
          За сега още съм далече от проби на газовото,но мисля да опитам с така продупчен карб.Кво пък той да не е нещо което струва трицифрено число.Когато го пробвам ще ви осведомя за резултатите.Каквито и да са те!
          ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

          Коментар


          • #35
            До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

            Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
            С какви джанти си ? Стават без преправяне ли ?
            Ми бях писал по горе.16"ки от Гранд Витара,лепваш ги без грам преправяне.
            ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

            Коментар


            • #36
              До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

              Горният щуцер изобщо не ти е необходим. Долния сега видях
              Но пак ти казвам ако имаш възможност да сложиш двукамерен карб. Това е най-неудачният карбуратор за този двигател. След изхвърлянето му Ужазът тръгна супер и на газ и на бензин. С еднокамерния няма добри високи. Просто не му стига въздух.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #37
                До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                Tе парите винаги ги има, малко или много, а запушването на елемента ще става доста бързо. И най-вече заради принципа. А двата щуцера се монтират по две причини:
                - Когато диаметъра на един е малък и не може да захрани двигател с по-голям обем на високи режими и карбуратора е еднокамерен, както е при теб. И двата се поставят все там-в най тясното сечение. Само да има място. Инак се минава на един щуцер с по-голям диаметър. В твоят случай горният на практика няма да работи, защото разреждането в долния винаги ще е по-голямо. Регулира се с един винт, след който се разклоняват двете тръбички за маркучите на щуцерите.
                - Когато карбуратора е двукамерен. Реглажа се прави с два винта - по един на всеки щуцер, защото камерите са с различни сечения и не работят еднакво на всички режими.
                0886 854 174

                Коментар


                • #38
                  До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                  Първоначално публикуван от Иван/Ivan Преглед на мнение
                  На снимката с двете части на филтъра и новия филтроелемент се вижда една тръбичка отдлу на долната половина. Там има ли нещо подсъединено? Според мен там е подходящото място за вкарване на маслените пари.
                  Инак, джипката е попаднала в мералкийски ръце! Поздравления!
                  Ами сега се сетих за тази тръбичка дето пишеш,там съм вкарал маслените пари само че от капака на клапаните(на снимката не се вижда къде отива маркуча).Значи е сбъркан само този маркуч дето идва от картера,него мога с тройник да го вкарам в другия (верния) и нещата ще си дойдат на мястото.Но както писах по горе, този филтър е с временно пребиваване в джипа и като намеря по подходящ ще го сменя.
                  А за дупченето на две места в долния край(там дето е най тясно)е почти немислимо.Няма място за два щуцера,евентуално може да се монтира един ,но по-голям.Можеби заради това така го разпробихме.
                  ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                    Защо са ти два щуцера?

                    Коментар


                    • #40
                      До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                      Да продълим с историята на тоз змей!
                      Докато правех ремонта на двигателя си търсех и читиристепенна кутия.Наи лекия вариант за присаждане на кутия в ГАЗ69 е от ЖУК или от УАЗ 451(без преден задвижващ мост, след кутията няма раздатка а направо кардан),само,че е доста доста по рядко срещан модел и трудно се намират читави екземпляри.
                      Аз избрах втория вариант,при него само трябваше да се скъси малкото карданче с 2 см(между скоростите и раздатката).Избрах именно него понеже повечето части на тази кутия са идентични с тази на УАЗ 469(доста по разпространени) и при евентуална повреда лесно ще бъдат заменени дефектиралите елементи.ЖУКовите части стават все по голяма екзотика!
                      Та откривам по телефона въпросната кутия в Самоков.Била разглобена и само трябвало да се зглоби,чувам отсрещния глас!Паля веднага и отпрашвам да не ме изпревари някой,че те редки пък и съм я спазарил изгодно!
                      Оглеждам я (всичко разглобено и напъхано вътре),ма кво разбирам аз от таквиз кутий,ще я взимам!
                      Карам си обратно и си мисля:
                      хубава кутия...ма разглобена...
                      е разглобена...ма четиристепенна...
                      четиристепенна...ма стара...
                      е стара...пък четиристепенна...
                      пък разглобена...
                      Е кво толкоз ще намеря в нета чертежи и схеми и ще си я зглобя.Направих ремонт на двигателя та едни скорости ли ще ме уплашат!


                      Ясно беше ,че двигателя работи добре след ремонта и реших да събера въпросната кутия, щото ако не го направя сега ще си сложа старата тройка и не се знае кога ще дойде времето на "новата" кутия.
                      Посъбрах я с нейните части,но нещо тегаво се въртяха.Имаше доста износени колелета и липсващи части(тапа,зегерки,ролки,фланеца отзад ).Викам местен спец уазаджия,човека цъка с език-трябва да се сменят 1-ва,2-ра и 3-та скорост ,големи били луфтовете,пък и задна нещо била изронена малко...но ще кара...Взимам нови скорости сменям ги ...на ръка пак тегаво се превъртат валовете...Ама да взема да кача кутията на джипа ,поне да я развъртя дори без карданчето.
                      Монтирам я на джипа паля и се чува страхотно ръмжене,едвам целя скоростите...Викам си,не съм им свикнал...Да ама да включа първа си бия ръката в таблото пък на задна и пречи дясната седалка.Ужас...Тройката си беше като часовник...
                      Няма да се отказвам ,дал съм над сто лева за новите части ,по добре да се смени каквото трябва там.Свалям кутията ,разглеждаме с майстора оказва се много износен вторичния вал(точно той е различното в тези кутий),набивани му са центри тук таме.Нов не намирам и питам в един завод да ми направят такъв,може,но трябват над 100лв.Обиколих всички магазини в околията и няма такъв чарк,най накрая намерих чисто нов вал в едно магазинче в Ботевград ,а цената 54лв. направо без пари!
                      Събирам пак кутията,нещо пак жужи!Свалям я от джипа и се заемам много сериозно с това чудо.Гледаме с майстора междинния вал(блоковата ос),в него са ни съмненията,а изглежда като нов,даже няма следи от работа!Намерих друг такъв(стар за проба само) ,зглобих я отново и сега всичко се въртеше леко.Извода беше че трябва да се взима и нов междинен вал.Купих и го сравних с моя,разлики открих в резбата от едната страна и в зъбите,явно бяха с друг профил та така затягаше.От какво ли бе този вал?!?
                      Пак я събирам ,вече се върти добре но има пак малък шум.Да взема да сменя и първичния вал пък и всички лагери ,то се е видяло,че си требе основен ремонт.
                      Ами накрая смених почти всичко,дори и задна.От "оная" кутия остана кожуха,капака,лоста и две зъбни колела на междинния вал(втора и трета).Капака разглобих до последния чарк и наварих вилките там дето контактуват с лоста,смених и повечето пружинки на фиксаторите(бяха счупени),при пробите изключваше на четвърта само от вибрацийте.


                      Трето или четвърто разглобяване!Тук още се виждат стари части.


                      Всички тези части бяха заменени с нови!Като теглих чертата накрая, се оказа,че ремонта на кутията задмина сумата от 450 лв.а като добавим и парите за покупката й сумата надвишава ремонта на двигателя.


                      Почти всичко е сменено




                      Вече готова за качване,само лоста трябва леко да се огъне.Е има още една екстра тази кутия,датчика за задна!


                      Тройка и четворка една до друга.Малко ТТ данни:
                      Троика:___ първа3,115 втора1,772 трета1,000 _____________ з.х.3,738
                      Четворка:_ първа4,124 втора2,641 трета1,580 четвърта1,000 __ з.х.5,244
                      Главно предаване 5,125
                      Раздатка __1,15
                      _________2,78
                      Като килограми мисля троиката е 28кг,а четворката към 35кг,бая по масивна си е както отвън така и отвътре


                      Вече е на джипа ,лоста огънат в оптималното положение и маншона е сменен с нов.За ръчната няма опори та трябваше да се направи една планка.Малкото карданче го направихме с опитен стругар за около два часа, а кутията ми отне няколко седмици експерименти!


                      С тази планка ръчната си идва на старото място.


                      Капака над кутията също претърпя промяна.Имаше нужда от нов маншон,намерих някакъв от западна кола.


                      Най важното е ,че джипката тръгна!Ивървеше много добре с тази кутия.Големите предавателни числа компенсираха по големите гуми.Доста често тръгвах на втора,по стар навик... но джипа тръгваше без да ползвам полусъединител.С тази кутия стана по бавен,особено на задна като същевременно запази максималната си скорост.


                      Нямаше време за разните му калници и фарове,трябваше да се кара и тества.Връщах се по тъмно светейки си с лампата над двигателя.Това не беше моя джип,сякаш карах друга машина,не усещах липсата на мощност като преди!


                      Доволен от останалите ремонти се заех с окачването.Направихме с брат ми горните ушета за около две вечери.Монтирах ГАЗкови амове (ГАЗ53) ,стори ми се бая твърдо,все пак си беше за камион...


                      И долното захващане с лапи от Буханка.


                      За тези амове трябва лек лифт от три см.Преди бях отпред с обици по дълги с 4 см и една подложка.Но заради лекото завъртане на моста махнах дългите обици и увеличих подложките под ресора на 3бр.Виждат се трите планки(подложки) под ресора.



                      Преди бях с тези по дългите обици отпред.
                      Сега като сравнявам двата вариянта почти не откривам разлика в поведението на джипа.
                      Последно редактирано от Светозар Стеев; 16-02-10, 22:31.
                      ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                        Мани, мани тия кутии да не дава господ , каква мъка е с тях ако каже "ще ти давам ядове".
                        Тука пак е добре че е сама, а да я качваш накуп и с раздатка сам за 5ти - 6ти път изобщо не е приятно занимание.



                        Отново браво за ентусиазма!
                        Случайни хора УАЗ не карат

                        Коментар


                        • #42
                          До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                          Колега,защо се криеш като идваш в Самоков.Аз подарих еднакутия от Жук,щото ми беше писнало от ремонти.Сега бера едни ядове с СК от Уаз и скоро ще я изхвърля и ще карам със старата 3-ка.Аз предпочитам вариянта с по-силен мотор.Ако и при вас има сняг че се убедиш че е трябвало да си купиш по-големи тракторки,наместо гуми от Голди,но човек се учи цял живот.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                            Поздрави за труда и прекрасния разказ колега! Чакаме продължението!
                            УАЗ 31512-Тото

                            Коментар


                            • #44
                              До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                              Макар да карам и аз с 4-ка от Жук, също съм на мнение че тройката е по-надеждна. За мен е по-добра заради слабите коне на оригиналния двигател. Щом се качи по-мощен и по-високооборотен мотор, нуждата от нея изчезва. Заради големите предавателни числа на 4-ката скоростите и са много къси. По баирите пък голямото предаватрелно число на 2-ра ск. изяжда запаса от обороти на мощния двигател, а тя и със слабия мотор си има достатъчно мощност на 2-ра, но тъкмо обортите не му стигат. Може би на трета ще се получава добре, ако мощността се окаже достатъчна. Нямам опит и ще ми е любопитно да узная резулата от подобен тест.
                              0886 854 174

                              Коментар


                              • #45
                                До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                                Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                                Мани, мани тия кутии да не дава господ , каква мъка е с тях ако каже "ще ти давам ядове".
                                Тука пак е добре че е сама, а да я качваш накуп и с раздатка сам за 5ти - 6ти път изобщо не е приятно занимание.



                                Отново браво за ентусиазма!
                                Да Ники,прав си!Когато е с раздатката това чудо тежало към 90кг,така ме успокои и Драго(Dragomir68 )когато ходихме до Карбон за частите.Стана ми малко по леко,могло е да е и по лошо!


                                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                                Колега,защо се криеш като идваш в Самоков.Аз подарих еднакутия от Жук,щото ми беше писнало от ремонти.Сега бера едни ядове с СК от Уаз и скоро ще я изхвърля и ще карам със старата 3-ка.Аз предпочитам вариянта с по-силен мотор.Ако и при вас има сняг че се убедиш че е трябвало да си купиш по-големи тракторки,наместо гуми от Голди,но човек се учи цял живот.
                                Не съм се крил колега,стана много на бързо всичко.Но следващият път задължително ще се обадя!
                                Кутията за сега работи перфектно(пу, да не я урочасам)и не ми е изключвала от скорост досега.А с тракторки карах та за това имах такова желание за Каймани,но е възможно да взема и едни 9-ки тракторки някой ден.
                                Последно редактирано от Светозар Стеев; 17-02-10, 18:01. Причина: грешка
                                ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X