Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Част от житието на един боец-ГАЗ69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

    Така се прави!С мерак и търпение.Някои твърдят,че трябват и пари!Поздравления за хубавата работа.
    088пет16пет3пет7

    Коментар


    • #17
      До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

      Колега само вратата(на шофиора) не си я удължил иначе всичко е супер.

      Коментар


      • #18
        До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

        Кефя се да гледам как се правят нещата, а не отиди при еди кой си - той продава...
        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • #19
          До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

          Тези твой действия колега могат да се нарекат само едни МЕРАКЛИЙСКИ. Поздрави колега за чудесната ГАЗКА

          Коментар


          • #20
            До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

            Браво, много е добра "текезесарката"..можеш ли да напишеш цените на частите по двигателя? Колко ти излезе ремонта?

            Коментар


            • #21
              До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

              Първоначално публикуван от slavin Преглед на мнение
              Кефя се да гледам как се правят нещата, а не отиди при еди кой си - той продава...
              Така се работи, с мерак
              Интересно след още десетина, двадесет години кой ще поеме щафетата от тези майстори.Старото поколение си отива а с тях и много знания и опит
              Евала на колегата с Газката, и на мен всичко ми минава през ръцете и затова обичам да казвам "Така се разжда любовта към машината", когато я изградиш наново и почувстваш удолетворение от това.Заедно с изграждането влагаш и част от себе си в нея, после как да не ти е мила и да не си я обичаш...
              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
              Skype: pach_bs

              Коментар


              • #22
                До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                Първоначално публикуван от Анатоли Преглед на мнение
                Браво, много е добра "текезесарката"..можеш ли да напишеш цените на частите по двигателя? Колко ти излезе ремонта?
                До едно време смятах,обаче когато сумата надвиши 500 лв. спрях да смятам. Ремонта е правен преди 8-9месеца и цените може би са други.Като труда не го смятам.Трябва да е нещо между 5-600лв.
                ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                Коментар


                • #23
                  До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                  Първоначално публикуван от valio zila Преглед на мнение
                  Колега само вратата(на шофиора) не си я удължил иначе всичко е супер.
                  Благодаря колега!Ти направо прескочи много серии на "сериала",направо си в бъдещите епизоди!
                  Ами приготвил съм една дясна врата за да я пригодя за шофьорска,но ще е по натам можеби.
                  ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                    И ще премахнете едно от добрите хрумвания на руснаците.Вратите да са триъгълни си има причина и това е че можеш да я отвориш винаги-в дълбок сняг,кал или пък близо до скат,камък и т.н.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                      И аз съм съгласен с колегата. По-трудния, но по-ефектен вариант е да се среже шофьорската врата вертикално на две и да се вложи по средата парчето от купето, което е от вертикалната колона, симетрична на дясната - там където влиза левия край на предната шпригла до борда, по който се затваря лявата врата. Там се реже вертикално, разпробиват се точковите заварки и се измества останалия триьгьлник назад. Безотпадна технология и неспециалиста даже не различава доработката, заради запазването на геометрията на вратата. Май много сложно го казах. Ето как доработих моята врата преди 8 години и съм много доволен от решението.
                      Прикачени файлове
                      0886 854 174

                      Коментар


                      • #26
                        До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                        Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение
                        И ще премахнете едно от добрите хрумвания на руснаците.Вратите да са триъгълни си има причина и това е че можеш да я отвориш винаги-в дълбок сняг,кал или пък близо до скат,камък и т.н.

                        Вратата на ГАЗката си е тясна! Това е моето мнение.Особено шофьорската и по точно на двувратата!На четиривратата е с 5-6 см. по широка и се усеща.
                        Вратата на двувратия модел е прекалено стеснена заради резервното колело.Аз съм около 70 кг. и се мушкам лесно,обаче човек над 100кг. си е проблем.Допълнително се затруднява качването когато резервното колело си е на мястото,ако го няма е по лесно.А тази тема е разисквана на дълго и широко само че е в УАЗковия раздел,ето тук:
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...F2%FF%F1%ED%E0
                        Първоначално публикуван от Иван/Ivan Преглед на мнение
                        И аз съм съгласен с колегата. По-трудния, но по-ефектен вариант е да се среже шофьорската врата вертикално на две и да се вложи по средата парчето от купето, което е от вертикалната колона, симетрична на дясната - там където влиза левия край на предната шпригла до борда, по който се затваря лявата врата. Там се реже вертикално, разпробиват се точковите заварки и се измества останалия триьгьлник назад. Безотпадна технология и неспециалиста даже не различава доработката, заради запазването на геометрията на вратата. Май много сложно го казах. Ето как доработих моята врата преди 8 години и съм много доволен от решението.
                        Да най-добрия и лесен вариант е на Иван,ако някой не ти покаже че е разширена няма и да забележиш!Разширяването с дясна е по трудно понеже се преработват доста неща като панти,захващането на самата брава и отделно доработки по купето.
                        Когато смогна сигурно ще я разширя като тази на Иван.
                        ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                          Е такова едно уширяване не е проблем,аз останах с впечатлението да се сложи квадратна като дясната.Иначе много добра,изпипана работа.Успех и занапред.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                            След дълго разнасяне на динамометрични ключове и сравняване на либри,нютони и килограми (не че нещо разбрах) беше постегнат двигатела.Идваше ред и на карбуратора,тази толкова "сложна"част.Трябваше да пробия отвори за синьото гориво,по добре да се пробива докато е свален.Също реших да поизшлайфам грубите отливки по дифузора с фина шкурка,за да се вдигне макар и нищожно скороста на горивовъздушната смес.На поплавъка отдолу запойх нещо като малко краче,за да не се протърка толкова лесно когато в камерата няма бензин.

                            Позагладените ръбове на дифузора.


                            И тук отгоре имаше бая ръбчета.


                            Тази част е също важна за потока.Беше бая грубовата ,но ето резултата след моята намеса.


                            След съветване с местен спец,бивш газаджия ,трябваше да се пробива карбуратора.
                            Пробиването на единия отвор в карба е под смукача за да може да действа и на газ.


                            И втория отвор е пробит.Щуцерите са заели своето място.


                            С голямо желание изпратих старата лостова система в заслужена пенсия!Бая се бе поизносила горката,педала работеше само с 1/3 от хода си!
                            От някакво лъскаво Мицубиши ми припадна жило и планка за управление като на дроселова клапа и веднага бяха присадени на карба.


                            Стана почти перфектно а и отпаднаха 0,5-1 кг. ненужни железа.


                            В последствие се оказа че подаването на газ стана много чувствително.


                            Лъжицата (както я наричат Руснаците) съшо претърпя промяна.


                            Въздушен филтър пригодих от някакво БМВ-3 серия,понеже досега карах с Москвичов и ми се струваше ,че души двигателя.Този от БМВто е доста по голям.


                            Двигателя е вече монтиран на джипката.Термостат сложих от модел на Мерцедес ,отварящ на 83*.Маркучите всички до един са сменени с нови,кабели за високото сложих силиконови на TESLA,свещи нови (Бриск,в последствие ми създаваха проблем и ги замених).Всички регулировки са направени и трябваше да се чуе гласа на "ретрото".


                            Тук се вижда монтажа на филтъра и ел.бензиновата помпа от ЗАЗ.


                            Врътнахме двигателя няколко пъти без контакт за да се убедим,че качва масло.След като показа налягане на датчика ще палим мотора.Още с първото врътване заработи!!! Е неуверено ,но заработи.Това ми беше първия основен ремонт,направо не бях на себе си!


                            Бензиновата помпа зацикляше нещо при пробите,оказа се, че често остава без гориво,понеже нямах резервоар и я захранвах от туба.
                            Затова изнамерих оригинален резервоар и пак греда!Оказа се изгнил,но отгоре.Е кво пък ще го оправя,тъкмо ще видя как е отвътре.


                            Така и така съм го отворил та да взема да монтирам и сонда(от УАЗ) за отчитане нивото на горивото.


                            Вече завършен и налят с вода,не тече от никъде.


                            След като монтирах резервоара на местото си нещата с бензиновата помпа се оправиха,работеше като часовник. Двигателя го припалвах на няколко дни(на едно место) за по половин час,да се разработва.
                            За да си почина от сложните ремонти,реших да направя нещо и по интериора!

                            Понеже джипа нямаше пейките отзад трябваше да събирам оттук-оттам части за тях.На снимката левите(първите четири панти) са моите, вече ремонтирани и подкъсени, а тези отдясно са си в оригинал.


                            Дървото също беше сменено с ново и с променени размери.


                            С по 3-4 см.стесних долната част ,а облегалката с доста.


                            Тук се вижда оригиналната облегалка колко е по голяма от моята.С оригиналните облегалки ми изглежда като камионче с канати.


                            Проба на място.Извивката в задния край на облегалката е заради бъдещата тръба която ще минава над нея(това зеленото "нещо"отпадна,ще се прави ново наподобяващо това в общи линий) и ще продължава напред.


                            Готови, боядисани само трябваше да се занесат на тапицер.


                            А когато не се работеше по джипа се ползваше за хотел......


                            Следва...
                            Последно редактирано от Светозар Стеев; 13-02-10, 11:01.
                            ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                              Първоначално публикуван от steev69.bg Преглед на мнение
                              ...

                              Пробиването на единия отвор в карба е под смукача зада може да действа и на газ.

                              ...
                              Въпрос: на затворен смукач при отпускане на газта, няма ли да сбере мембраните на газовата?
                              Още повече, при студен двигател, газта е с доста по-голяма плътност.
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • #30
                                До: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                                Екстра очакваме още...

                                И на мене ми е интересен този варянт за така пробит карбуратор.
                                Неможе да развие такова налягане че да "събере мембраните", нали на клапата на смукача има клапанче, което се отваря от вакум-а при дръпнат такъв.Също тези карбуратори при дръпнат смукач имат лосова система която побутва и дрослената клапа за да повиши оборотите.

                                За мене няма смисъл от горния щуцер, нещо може и да бъркам де.

                                А долния ако е под ъгал не хоризомтално и резнат така че долния край да е хоризомтален е най-добре. Въпрос на вкус впрочем, разликата едва ли е забележима в смесообразуването...

                                А и радятора май по-добре да намериш уазков

                                А от испарителя какъв е тройника? Еднакво ли се регулира газта за двата щуцера?

                                Пак да кажа чакаме следващите снимки...
                                Последно редактирано от Nik; 13-02-10, 16:12.
                                Случайни хора УАЗ не карат

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X