Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Част от житието на един боец-ГАЗ69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Част от житието на един боец-ГАЗ69

    Зари може ли да пусмеш една ролетка отпред, отзад и на праговете да видим каква е видочината? И как се справя лебедката 9500 либри достатъчни ли са за газката или да се оглеждам за 12 000 ? Мерси предварително
    Газ 69 2.4i
    Густо майна, пътят свърши !!!
    GSM: О895 7О6О59

    Коментар


    • От: Част от житието на един боец-ГАЗ69

      Първоначално публикуван от Аниматора Преглед на мнение
      Зари може ли да пусмеш една ролетка отпред, отзад и на праговете да видим каква е видочината? И как се справя лебедката 9500 либри достатъчни ли са за газката или да се оглеждам за 12 000 ? Мерси предварително
      Здравей!Утре ще пусна ролетка на трите места дето искаш,а за лебедката си мисля,че 9500lb е напълно достатъчно.Генератора ми е от Москвич и няма никаква сила,а явно и акомулатор си трябва повече от 65А.Лебедката много бързо дърпа тока и мотора направо гасне.Колегата Киро от Видин ми намери нов генератор от БМВ-115А и мисля,че с него ще подобрят значително нещата.
      ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

      Коментар


      • От: Част от житието на един боец-ГАЗ69

        Момчета за по-голяма лебедка трябва посилен генератор,моя приятел с черната газка е сложил два акумулатора по 90ам.и генератоп от ауди 120ам,и на състезанието на с.Рельово показа как се минава блатото само на лебедка със загасен джип,(само на акумулатори)ТОК си трябва и то силен за лебедка,а 9000либри е повече от достатъчно за Патрол,та камо ли за Газ.

        Коментар


        • От: Част от житието на един боец-ГАЗ69

          Ето една скица на височините,понеже съм набутал джипа на тясно и тъмно и немога да снимам.
          Прагове нямам,но размера по средата е до най ниската част на купето.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0786.JPG
Прегледи:1
Размер:139.8 КБ
ID:5291997
          От снимката е видно,че иска съвсем леко(3-4см.)повдигане отпред и затова съм закупил чисто нови ресори,само остава да намеря малко време да ги монтирам.
          ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

          Коментар


          • От: Част от житието на един боец-ГАЗ69

            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
            Момчета за по-голяма лебедка трябва посилен генератор,моя приятел с черната газка е сложил два акумулатора по 90ам.и генератоп от ауди 120ам,и на състезанието на с.Рельово показа как се минава блатото само на лебедка със загасен джип,(само на акумулатори)ТОК си трябва и то силен за лебедка,а 9000либри е повече от достатъчно за Патрол,та камо ли за Газ.
            Да Румене,така е.Видях недостатъците и предимствата и на двата вида лебедки(ел. и механична) и ако сега трябва да избирам мисля,че бих избрал да си събера механична-хем по-евтино излиза,хем доста надеждна и бързи скорости на теглене има.Май е наи-добре човек да има и от двете!
            ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

            Коментар


            • От: Част от житието на един боец-ГАЗ69

              Тъкмо се кефех как хубаво вървеше двигателя и се повреди...
              Като си карах спрях за малко и изгасих джипа,при последвалото запалване направо изчука(тъп,но страшно неприятен звук).Отворих капака на клапаните и стана ясно(консултирах се с колеги),че е изпаднало легло на един от клапаните...ужас...а има няма 2-3000км от ремонта.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0998.JPG
Прегледи:1
Размер:285.8 КБ
ID:5303484

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0993.JPG
Прегледи:1
Размер:223.1 КБ
ID:5303485

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0994.JPG
Прегледи:1
Размер:236.7 КБ
ID:5303486

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0995.JPG
Прегледи:1
Размер:225.2 КБ
ID:5303487

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0996.JPG
Прегледи:1
Размер:264.0 КБ
ID:5303488

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0997.JPG
Прегледи:1
Размер:302.4 КБ
ID:5303489

              Нямах време,а и желание да погледна хубаво буталото,че ми се струва пробито съдейки по снимката.Имам опасения,че сегментите може да са попритиснати в зоната на удара!?
              Последно редактирано от Светозар Стеев; 12-09-11, 21:44.
              ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

              Коментар


              • От: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                Лоша работа, а това при много високи обороти ли изпадна или, при студен или топъл мотор или му е дошло времето?
                Дано няма големи поражения надолу!
                Случайни хора УАЗ не карат

                Коментар


                • От: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                  Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                  Лоша работа, а това при много високи обороти ли изпадна или, при студен или топъл мотор или му е дошло времето?
                  Дано няма големи поражения надолу!
                  Джипа почти бе достигнал работна температура и си работеше много добре.За около минутка изгасих мотора и при последвалото запалване направо изчука ,още на ниските обороти.Според мен си му е дошло времето,въпреки твърденията,че на ЗМЗ почти не изпадат леглата.
                  Днес намерих пак ЗМЗ глава,но е с облите колектори и е за еднокамерен карб,но изисква известни преправки,а и отделно трябва да се шлаифа и оправят клапаните и леглата.
                  Ако отварям картера мисля да направя преграда на масления картер за да си качва масло и при по екстремни наклони.Имаше снимка някъде на такъв преправен картер,но снощи не можах да я открия?!
                  Ще се радвам на предложения за преправянето на маслената вана!
                  ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                  Коментар


                  • От: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                    Така ми се случи и на мен със служебната УАЗка -417 двигател с водната помпа на блока. Двигателя блокира, теглихме я но гумите се влачат по асвалта. Обадихме се на Драго и той ни каза че е паднало леглото на клапана. Свалихме главата и буталото беше като твоето. В Плевен майстора сложи ново легло което той сам си направи въпреки,че ние носихме легло от Карбон. Монтирахме главата и УАЗката заработи като нова.
                    УАЗ 31512 Мицубиши L 200

                    Коментар


                    • От: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                      Ето Зари как да направиш картера http://offroad-bulgaria.com/showthre...52#post1501752
                      Надявам се да оправиш скоро машината, и много безаварийни километри

                      Поздрави
                      Газ 69 2.4i
                      Густо майна, пътят свърши !!!
                      GSM: О895 7О6О59

                      Коментар


                      • От: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                        Зари, направи преградата, има смисъл, но и сипвай малко повече масло.
                        Знам го от личен опит.

                        Коментар


                        • От: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                          Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                          Зари, направи преградата, има смисъл, но и сипвай малко повече масло.
                          Знам го от личен опит.
                          Кире до сега го карах с ниво до горната резка на пръчката.
                          Може да се направи и нещо от сорта:http://www.taylor-eng.com/images/sump/mi16_baffle2.jpg
                          ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                          Коментар


                          • От: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                            Първоначално публикуван от steev69.bg Преглед на мнение
                            Кире до сега го карах с ниво до горната резка на пръчката.
                            Може да се направи и нещо от сорта:http://www.taylor-eng.com/images/sump/mi16_baffle2.jpg
                            Това е много хитро, на другата смяна на масло ще сваля картера и ще го направя да го пробвам.
                            И снимката на Жоро има смисъл, но това ми се вижда по-добро.

                            Коментар


                            • От: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                              Това капаче, когато работи системата ще е много по-ефективна, НО ако запецне в затворено положение може да прехвърли почти цялото масло отпред и помпата да остане на сухо. Ако запецне в отворено системата се обезсмисля. Аз предпочитам по-простата система с наклонената ламарина.
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар


                              • От: Част от житието на един боец-ГАЗ69

                                Зари, явно имаш доста фенове, това го намерих случайно

                                Газ 69 2.4i
                                Густо майна, пътят свърши !!!
                                GSM: О895 7О6О59

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X