Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВАЗ 2131 /изключване на двойното/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Задното е на третата врата, нямаш ядове.
    4х4 просто е по-устойчива при всякакво каране на всякакъв терен. И от задното и от предното. Няма го даже проблема на УАЗа, Преслав-а, ЛуАЗа и другите парттаймове, които внезапно могат да станат от 4х2 на 4х4, или обратно, а това вече е друга кола като поведение. Като налети в калта, просто скачаш на газта, и се молиш на гумите и мотора да те измъкнат, няма какво особено друго да правиш, блага работа. Тъпото и е че няма рама, и като затъне истински трябва много копане. Като дойде УАЗа да я дръпне като как си требе, и обикновено я разкъсва.
    Друга неприятност е че колелата са почти на квадрат, и при висока скорост е практически свръхуправляема, при рязко маневриране може да се обърне.
    Много лесно и се свиква, седнах в Нива от задно предаване, никакви проблеми. За мене единственият и истински недостатък са размерите, ама това е въпрос на нужди, то на мене често и ЗИЛ не ми стига ...)
    Карай си я като бял човек и не я осакатявай. Зер има смислен тунинг и просто недомислици. Или самоцел няква, ама тогава вече не е въпрос на каране.

    Коментар


    • #17
      нивата е 4x4 постоянно ама като блокираш средния диференциал ина4е я дигни единия мост в въздуха да видим колко е 4x4 без блокажа тогава сцеплението зависи къде са ти стъпили колелата така 4е това 4x4 си избира къде да пренасо4ва моштност

      Коментар


      • #18
        sintax error
        illegal simbols
        indistinct messge

        Коментар


        • #19
          какво стана да не ти засе4е мозъка а Стефане

          Коментар


          • #20
            sintax error
            illegal simbols
            indistinct messge

            Коментар


            • #21
              я обясни 4е аз не разбирам от коли та камоли от компиутри

              Коментар


              • #22
                sintax error
                illegal simbols
                indistinct messge

                Коментар


                • #23
                  Той ти вика,че и на правопис не го докарваш.Ама май шъ излези праф.

                  Коментар


                  • #24
                    Стефане ... ????
                    Кой да те разбере .... кажи ми .....

                    Аз дето учих английски по Бай Тошово време те разбирам ама ... КОЙ ??

                    Що админите не сложат някой бот, като види цифри и ... прас .. няма простотии ..
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от vasilev
                      а според теб жигулата как издьржа обикновено нивата е проблемна в предния диференциал така че реши ти предполагам си видял всичко по темата
                      сметни диаметара на гумите на двете и помисли дали е едно и също

                      Коментар


                      • #26
                        Малеее момчета то излиза че е по-добре да си взема УАЗ ' Hunter' че са на една и съща цена с 2131 , само не знам как ще го връткам това чудо в града \ не че Ямбол е голям град \ но понякога се налага да се кара и в ГРАДОВЕ.
                        Great Wall Steed 6.

                        Коментар


                        • #27
                          Nunter в града

                          И аз от това се притеснявах, като купих Хънтъра. Но вече трети месец го връткам из центъра на Варна ( там ми е офиса ) и освен една ожулена врата ( не на жипката ) други проблеми нямам. Така че спокойноно можеш да вилнееш из Ямбол безгрижно
                          Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                          NULLA TENACI INVIA EST VIA

                          Коментар


                          • #28
                            )) Това пък къв проблем е? Нямам хидравлика, гумите са широки една педя, волана и той е една педя, всеки ден карам и паркирам по много пъти в центъра на София. Ако толкова те тормози, купи си парктроник, стотина лева струва.

                            Коментар


                            • #29
                              Стефане в голяма грешка си не вси4ко е физика при автомобилите има и от време на време и механика така 4е про4ети нешто по въпроса и тогава говори

                              Коментар


                              • #30
                                Ммм ... Боя се че не съм компетентен да обсъждам механиката като част от банковото дело ... например ...
                                Механиката е най-старата част от физиката. Ако не ме лъже склерозата, там има да кажем кинематика, в автомобилите както в обикновения живот тя се занимава с това колко трябва да мръдне някой лост, и на какъв ъгъл, та на другия му край да се случи каквото трябва. Или колко да е голямо някое колело в редуктора, та да се върти колкото трябва бързо спрегнатото. Има динамика, тя се интересува от това колко време и с какво ускорение нещо трябва да се мести нанякъде, та да стигне навреме където трябва. Между другото обсъжда силите, които могат да свършат тая работа. Има и една друга история, механика на твърдото тяло, тя отговаря за това да се счупи и изкриви някое желязо, или да не се. Има механика на флуидите, тоя кошмар е виновен за челното съпротивление, теченето на газовете във впускателния и изпускателния тракт на мотора, смесването и формирането на газовото облаче в цилиндъра и поведението на гумите на мокър или втечнен път, и за всякаквите хидросистеми. Все механика, и никак не я набутвам нито в историята, нито в литературата. В седми клас ни го казваха по физика, и аз по старому ...
                                Това не е целият автомобил, в него има още много големи неприятности. Има термодинамика, самоходния ужас, който всъщност прави мотора мотор. Напоследък гледам има и електроника, това го прави да върви както могат днешните ...
                                Види ми се че това е повечето от колата, и все физика. От автомобила я дели само човешкия фактор, или морала, или както и да е там, ама това май е ария от друга опера ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X