Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нисан Патфайндър за или против

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нисан Патфайндър за или против

    Aбе колеги вие в тия джипки сами ли се возите. И само по магистралата ли карате. Какви са тия разходи дето ги давате . На мен самурая повече ми гореше. Вярно че мотора на моя нисан е 2.7 ама дори при нормално каране не пада под 10 , като включа някаде и другия мост и отиде коня у ряката .
    Тръгване на втора , пускане по надолнище - ей вчера жената вика студено е пусни парното - аз съм сложил 20 лв. нафта тя иска да я изгори на парното

    Използвайте си джипките като такива и си гледайте кефа - като не ви са нужни си купете по една застава юго /много малко харчи особенно ако я буташ/
    088455338две
    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
    Джамбазов 2010г..

    Коментар


    • #17
      От: Нисан Патфайндър за или против

      Че ти не свикна ли - мина ерата на жипките, сега на мода са 20" лети джанти с нископрофилни гуми, яката музика и карането по асфалт

      Коментар


      • #18
        От: Нисан Патфайндър за или против

        Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
        Използвайте си джипките като такива и си гледайте кефа - като не ви са нужни си купете по една застава юго /много малко харчи особенно ако я буташ/
        Ами такъв СУВ къде да го ползваш освем по наште пътища, за оффроуд си има други машини. Заставата не става, много се крие по дупките и като нищо некой ТИР може да не те види и мине през тебе. Нисана ми вече е доста над 300К км. за 3-4 години това с некоя малолитражка отдавна да ми са трансплантирали неколко комплекта бъбреци и определено мисля че го ползвах по предназначение, а за оффроуд пак си казвам има други машини, на мен кола пенкилер не ми трябва, ем да я трошиш в гората, ем да влачиш буркани от село а па като я позамиеш може и да намажеш некой абитуриентски бал. Отдавна я ползва само жената, багажник голем(детски колички, колелета и кво ли не) не е некоя лакомия откъм разход,останалата подръжка е в некви доста нормални граници финансово и определено си става доста за семеен автомобил. Това не означава че некой като си вземе Жипка(СУВ) трябва непременно да се прави на печен оффроудаджия с нея. А па и като се замисля какъв % от форума имат сърце да трошът нови или сравнително нови жипки в гората, колко коли до 5 години си видял да се съсипват из чукарите? Така че определено мисля че хората си ги ползват по предназначение.

        п.п.Иначе всяка събота и неделя съм по сукаците със мотора или АТВ-то, за Жипка там все още ми е рано ЕГН-то ме възпира виж като набъбне тогава.
        Последно редактирано от Tpunep; 18-10-10, 11:07.
        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

        Коментар


        • #19
          От: Нисан Патфайндър за или против

          Изтупвам темата от прахта с надеждата да събера още мнения относно този модел, тъй като съм се насочил към него. Изчетох всичко написано във форума (не е толкова много, колкото за останалите марки SUV и модели на Нисан) и не можах да си съставя окончателно мнение. От изчетеното разбрах, че има много доволни и много недоволни (както за всички марки по принцип), че автоматика е доста тромав (карах един автоматик, но за кратко и не можах да преценя). От колите, които гледах ми направи впечатление ръждясването отдолу. Интериора ми харесва (не съм претенциозен), а разход 12 градско, 9 извънградско го намирам за приемлив за това купе и двигател.

          Много ще се радвам на нови конкретни мнения от притежателите на Pathfinder-и, най-вече за какво да гледам и питам, тъй като ще взимам употребяван, но от официални дилъри.
          По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

          Коментар


          • #20
            От: Нисан Патфайндър за или против

            Не съм имал възможността да карам, но ми стига някой да спомене двигател на рено и скърцащи пластмаси за да си кажа мнението-ПРОТИВ!!!
            Две думи за много от моделите на рено-Рено Патфайдър, Рено Примера, Рено Микра и т.н. Това реално са тези коли. Няма вече читави нисани това си е.
            Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

            Коментар


            • #21
              От: Нисан Патфайндър за или против

              Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
              Не съм имал възможността да карам, но ми стига някой да спомене двигател на рено и скърцащи пластмаси за да си кажа мнението-ПРОТИВ!!!
              Две думи за много от моделите на рено-Рено Патфайдър, Рено Примера, Рено Микра и т.н. Това реално са тези коли. Няма вече читави нисани това си е.
              Мноооого се бъркаш. 2,5Dci двигателя няма НИЩО общо с Рено.
              Първо прочети малко и тогава говори,защото така объркваш и други хора.
              Когато Патфайндера излиза на пазара,Рено все още не бяха правили двигател с верига
              и толкова голям дизел.

              С рено имат общо по малките двигатели от 2,2Dci и надолу.
              Пак ти казвам,това е някаква масова заблуда,че Патфайндера има двигател
              мислен и правен от Рено, даже и аз си го мислех.

              Коментар


              • #22
                От: Нисан Патфайндър за или против

                Така. И двете мнения са верни. Патфайндъра харчи 8 и 12,5 извънградско и 12 и 18 градско. Разликата е в еко нормите на двигателя. Ниския разход е нормален за Евро 3 модификациите, точно както и високия разход за Евро 4 модификациите. Това второто съм го изпробвал лично. Мой близък си купи такъв Евро 4. Твърдеше че харчи между 18 и 20 градско. Аз не повярвах и взех колата за да я карам няколко дни. При максимално кротко каране, разхода не слизаше под 16.5. При нормално си харчеше 18,5. Говоря за автоматик. Така че, внимателно проверявайте какво купувате. Задължително Евро 3! Иначе ми беше малко странен. Тесен и висок. За сметка на това, нямам оплаквания откъм пътно поведение. Возеше доста приятно и беше доста стабилен при зверско настъпване. Доколкото може да се използва този израз за този слабичък мотор. Определено ме дразнеха високите обороти които поддържаше мотора при нормално шофиране. Дори и с малко газ, не слиза под 2000 оборота.

                Коментар


                • #23
                  От: До: Нисан Патфандър за или против

                  Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                  Малко спам, ама относно разхода:
                  На аверчето равката д.б. с 2.2 д4д мотора според него и според борд компа му дава 4.5 извънградско и 5.3 градско.
                  Факт-само да не се возиш с него ,щото обороти над 2000 няма, а максималната скорост е 90.Ускоряването е ....гат ускори, може би утре.Ама всеки луд с номера си.
                  Да, бе да!!! Не знам за кой път пиша: на жена ми королата 2,0Д 126 к.с. при разход според БК 5,3-5,5 реално харчи 7/100 дизел. извън града, а като я караш на стъпка 8-9/100. Сега зимата БК показва над 7/100, което си означава че сигурно ще ги закачи 9/100 лукойлски дизел.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #24
                    От: До: Нисан Патфандър за или против

                    Айде и аз да поспамя.
                    На Тойота HILUX 2,4 D4D модел 2009 съм й свалял разхода до 7,2 извънградско, но съм го качвал и до 15
                    Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                    Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                    Opel Campo 3,1 TD '99
                    Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нисан Патфайндър за или против

                      Нали за Патфайндър беше. Темата.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нисан Патфайндър за или против

                        Моя е Евро3 и от София до Варна редовно ми излиза 7,5л на 100,
                        като не карам бабешки,даже напротив....обаче без климатик.
                        С 6 ръчни съм.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нисан Патфайндър за или против

                          Даже не знаех че има евро 3 и 4, по точно знам ама не знаех моя кой е, явно е 3-ка щото е от икономичните и съм го взел 05г. от първите като излезнаха, сега си е на 300+К км. и все още да чукна на дърво никви ядове с него ама и той случи последните 2-3 години щото попадна на жената у ръцете. А, малко притриса сутрин в тея студове ама след некоя минутка се оправя, и си е за нов акумолатор, сегашния е ориджиналния. Единствения по сериозен кусур му е че мноо апе накладките, и дисковете на 80-90К км. им се мамата, а и всичко друго барано по него са само консумативи.

                          п.п. На снег нема такава гад, не го отчита изобщо, казвам го щото сега е такова времето.
                          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Нисан Патфайндър за или против

                            Охаа,браво, моя е на 90 000км и е взет 2007г.
                            Доста съм доволен от това,което прочетох - 300 000км без проблеми -музика за моите уши.

                            Иначе оригиналният акумулатор ми умря точно преди 2 месеца. Изведнъж спря да пали и това беше.
                            5г е нормално да изкара.
                            Придполагам твоя е автоматик? Ако е така е нормално да ти яде дискове и накладки - всички автоматични
                            коли износват доста по-бързо тези неща.
                            Аз още не съм сменял накладки и дискове. За накладките ми е време,но
                            дисковете имат още доооста.

                            Да те питам, ти къде сменяш маслата на дифовете,раздадката и скоростите?
                            Какви масла ползваш за тях?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Нисан Патфайндър за или против

                              Maслата ги сменям в Люлин срещу "Адашите" щото юнака ми е приятелче от махалата, ама кви масла им сипва не знам той си гледа у масларските книжки и каквото и когато трябва го прави, просто не ми възбужда интереса да се занимавам с нея. Иначе Да, автомат е и на 15-17000км. предните накладки си заминават, задните изкарват с 10000км. повече, е да ама FJ-я ми е на 56000 мили също автомат а нито дискове нито накладки са мръднали, за което нямам обяснение освем че с малко е по-лека. А забравих сменял съм и карета на кардана, CD-то и то се скапа некви маслени амортисьорчета, и най-големия проблем ама ме мързи да се занимавам с него е че климата или маа само студ или е на макс жега нема друго положение, и доста бавното загряване в студено време на двигателя от нов, също при студено време докато загрее клапаните чукат неприятно, другото е боята по праговете която се олюпи след втората зима. С колегата ги взимахме заедно преди години и неговия беше 4.0 бензин което лично според мен е доста по удачния вариант за това купе.

                              опс, грешка колата е в началото на 06г., преди малко и погледнах талона от любопитство.
                              Последно редактирано от Tpunep; 03-02-12, 20:16.
                              Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Нисан Патфайндър за или против

                                Мхм, ами да, 15-17000 е доста малък пробег за едни накладки. Смени им марката тогава..
                                Иначе да, и аз не харесвам това,че мотора загрява бавно в града. Аз живея извът София и след няколко
                                километра каране с над 80км/ч загрява до нормалната температура. Но оня ден спах в София и сутринта
                                като запалих на -10 после поне 30 минути шофиране в града трябваше,за да пусне по топло през духалките...
                                И аз имам проблеми с люпеща се лесно боя - това сигурно е най некачественото нещо в тоя модел..

                                Този сервиз,където ходиш, има ли си име?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X