Обява

Свий
Няма добавени обяви.

как да разбера дали нива има блокаж на диференциалите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • как да разбера дали нива има блокаж на диференциалите

    как да разбера дали нива има блокаж на диференциалите
    "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

  • #2
    Вдигни я на подемника в първия сервиз)

    Коментар


    • #3
      ако нямаш серво на волана /както е стандартно/ и той е достатъчно лек /както е нормално/, значи нямаш. Блокажите го изискват иначе коства неимоверни усилия да се върти.

      Коментар


      • #4
        като я дигна какво да гледам
        "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

        Коментар


        • #5
          Ми извинявай, ама какво ти е управлението за 4х4 на Нивата? До скоростния лост нямаш ли още 2 други?

          Коментар


          • #6
            ми естественно че има
            "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

            Коментар


            • #7
              Неимоверно???)))))))))))))) Пробвай УАЗ. Мога да ти услужа с моя. Примерно на сух асфалт, без хидравлика, с волан една педя в диаметър и две спукани предни гуми)) Без маникюр се кара нормално и в задръстванията, и в динамиката на градското движение. Не съм Кинг Конг. Що се лигавите?
              Като я вдигнеш на подемника и завъртиш едното колело на ръка, другото трябва да се завърти на другата страна. Така прави нормалния диференциал. Като дадеш съвсем мъничко газ, пак ще се завъртят на различни страни. Като ги спреш със спирачката и блъснеш рязко газта, ако има някаква си блокировка, двете ще се завъртят еднакво. Ако е някой си друг тип, пак ще се завъртят наопъки. Тогава трябва малко да натовариш едното, блокировката в дифа ще завърти и другото, в същата посока. Как да го натовариш не смея да давам съвет, не знам колко си сръчен. Набутай да кажем торбичка пясък между него и пода като е вдигната три пръста над бетона, и разкарай всички хора далече. После ще изметете.

              Коментар


              • #8
                ами блокировка от каде да си намерия и каква е приблизителната цена,а хидравлика мога ли да и сложа,от каде да си намеря и колко парички е
                "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                Коментар


                • #9
                  За мене е загадка за какво може да служи усилвател в Нивата. Обикновено слагат електрически.
                  Блокировката струва 300 - 400 долара, обаче най-забележимото И проявление като че ли е да къса полуоските.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X