Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ Витарата Претриса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ Витарата Претриса

    Здравейте колеги купих си Витара 93год. 1.6 моно и имам следния проблем.Сутрин когато е студена,а дори и топла пали трудно на бензин,а на газ изобщо не я и мъча.После след като по някое време от второто въртене запали на бензин си вдига оборотите което е нормално но двигателя прекъсва или много тресе и препушва яко,след което като поработи малко се пооправя но трудното палене си остава постоянно и като загрее по цял ден мени оборотите 500,800,1000,по някога гасне толкова падат и малко тромава ми се струва на вървене.Всички консумативи са сменени,изхвърлих катализатора защото беше задънен и стопен,но проблемите си остават.Дайте съвет-Благодаря предварително,ако може да ми препоръчате майстор във Варна.

  • #2
    До: Помощ Витарата Претриса

    Диагностика ?
    Лудак

    Коментар


    • #3
      До: Помощ Витарата Претриса

      сменяй свещите, измери и компресията, почисти дистрибутурната капачка и палеца( ако е нужно ги смени), въздушният филтър?....
      Mitsubishi Pajero III 3.2 DID: Subaru impreza 4x4

      Коментар


      • #4
        До: Помощ Витарата Претриса

        Виж си верно дистрибуторната и палеца но не мисля че това е точно проблема , има едни аванси на делкото ала бала
        Карай я на диагностика 25 лв е
        Лудак

        Коментар


        • #5
          До: Помощ Витарата Претриса

          Да ти проверят ламбда сондата да ли не е заминала

          Коментар


          • #6
            До: Помощ Витарата Претриса

            Благодаря Ви за съветите,дайте някой майстор във Варна който да помогне по въпроса.

            Коментар


            • #7
              До: Помощ Витарата Претриса

              Здравейте отново почти си реших проблема Витарата върви отлично цялата работа излезе центровка но утре сутрин ще видя дали ще запали с чукането.

              Коментар


              • #8
                До: Помощ Витарата Претриса

                Страшна работа с тази витара,всичко е пипнато и сутрин пак няма палене(на бензин).Въртя по 2,3 пъти.Майстора ми прави центровка(от делкото) сменени са свещи,дистрибуторна капачка,палец,възд,филтър,настрои ми ТПС-а,регулираха клапани и нищо като загрее пали добре иначе не и дори и загряла си остава с неравномерна работа на двигателя.Вече незнам какво да сменям дайте съвет.

                Коментар


                • #9
                  До: Помощ Витарата Претриса

                  Колега, обади ми се утре след 12 часа и ако е удобно да се видим, да я чуем тая витара, дай ми адрес и телефон да те намеря,моя е 0887941416 Трифон

                  Коментар


                  • #10
                    До: Помощ Витарата Претриса

                    Първоначално публикуван от Dankov Преглед на мнение
                    Страшна работа с тази витара,всичко е пипнато и сутрин пак няма палене(на бензин).Въртя по 2,3 пъти.Майстора ми прави центровка(от делкото) сменени са свещи,дистрибуторна капачка,палец,възд,филтър,настрои ми ТПС-а,регулираха клапани и нищо като загрее пали добре иначе не и дори и загряла си остава с неравномерна работа на двигателя.Вече незнам какво да сменям дайте съвет.
                    Провери или кажи на майстора да погледне, дали когато е студена и се опитваш да палиш, дюзата пуска бензин изобщо.
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Помощ Витарата Претриса

                      А температурните датчици как са? Все пак те дават информация на компютъра за темепературата на мотора и от там каква смес трябва. Успех

                      Коментар


                      • #12
                        До: Помощ Витарата Претриса

                        Благодаря за съветите ще кажа на майстора за вашите предположения,та да видим какво ще каже и дали ще свърши работа.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Помощ Витарата Претриса

                          Майстора ми каза че всичко е проверено и работело,и се хвана за дюзата-иска да я чисти на ултра-звук за което иска 50лв.Според вас дали е това проблема и дали цената за почистване не е много.При всички майстори при който съм ходил до сега се получава едно и също плюят се един друг.Всеки пипа центровки,ТПС-и,вакуми,най различни други работи но до момента никакъв резултат.Последното което остана да направя е да почистя дюзата.Иначе проблемите за сега са Като истине пали от втория или третия път и като запали а и след това вече загряла има неравномерна работа на двигателя-общо взето е това и майсторите набеждават газовото което е сложено преди 7,8 месеца,че съсипало дюзата,интересно ако махна плочката на газовото и им кажа че нокога не е имала газово какво ще ми кажат тогава.
                          Последно редактирано от Dankov; 12-02-10, 18:33.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Помощ Витарата Претриса

                            Привет,свържи се със "строителен артист" той го игра това занятие може да ти е от полза.Има и тема някъде назад.Успех
                            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                            Коментар


                            • #15
                              До: Помощ Витарата Претриса

                              чистене на дюза-50лева ,аз за повече от 15 лева не съм чувал, къде го намери тоз бре, да не ходим при него, ми тя нова на старата ми кола, оригинална на Бош, струваше толкова

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X