Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Окачване за Kia - от къде ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Окачване за Kia - от къде ?

    Има ли някой информация от къде/какво/ окачване става или се предлага за Киа Retona /sportage/? или какви модификации/лифт са възможни?
    Disco II td5
    2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
    planed: air locker, rear D44bumper

  • #2
    ninja_1 или Соти е твоя човек според мен - ако той не може да ти каже .. едва ли някой друг

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от ivanomir Преглед на мнение
      Има ли някой информация от къде/какво/ окачване става или се предлага за Киа Retona /sportage/? или какви модификации/лифт са възможни?
      TJM имат някакъв вариант XGS окачване, но на сайта им няма подробности какво точно се предлага.

      Dobinsons предлагат само пружини (40 или 70 мм лифт)

      http://www.dobinsonsprings.com/catalogues/Kia.pdf

      Trailmaster не видях да имат нещо.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        Всичките тея окачвания, струват едно торба пари. Засега Соти е открил една доста добра комбинация, с доста задоволителни резултати. Нека самия той да обясни, че може и да пропусна нещо важно
        RB Patrol Team

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от ivanomir Преглед на мнение
          Има ли някой информация от къде/какво/ окачване става или се предлага за Киа Retona /sportage/? или какви модификации/лифт са възможни?
          Прави са колегите.Ако въобще се предлага нещо,то е безбожно скъпо и,което е най-лошото,може и да НЕ стане.Забелязъл сем,че при моделите на Спортидж,в зависимост от годините,има прекалено много разлики,които не се виждат на пръв поглед,но са достатъчни за да НЕ са взаимнозаменяеми.
          Видях в мобилето една Ретона и ходих да я гледам.Отдолу си е Спотридж.Ако си решил да я взимаш...ше помагам с каквото мога после.
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            ако ще е ретона, то от германия ще я докарам, избора на дизелови е голям, въпроса е след това на какво може да се превърне....
            Disco II td5
            2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
            planed: air locker, rear D44bumper

            Коментар


            • #7
              Ми...виж мойта КИА,а кита който съм направил няма и 600 лв,при това с гумите 31х10,5х15... А относно дизелите-ВНИМАВАЙ!!!2.2д е лиценз на Мазда,ама май е само лиценз.86кс-крайно недостатъчни,а Ретоната е по-тежичка.Виж,ако има,2.0тд-100к.с.-този е добър.Бензинките са 2.0ohc 2.0dohc(118к.с и 128к.с),втория е за препоръчване,ама си похарчва.Ако ще слагаш газ-свиркай О'време,щото после...
              Не съм сигурен к'ви пари е т'ва в германия,ама май е на същите като Спортиджа,та огледай се...
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #8
                Дизеловия двигател е 2.0 турбодизел 83к.с. , и аз съм решил да се оборудвам от германия, дано скоро да мога да се похваля.

                Коментар


                • #9
                  Дизеловия мотор 2,2 91-95г е 83кс.След 95г е 86кс.Турбодизела 2,0 е 100кс(някъде го пишат 99кс).За бензинките-вече казах
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #10
                    Справка : http://freenet-homepage.de/Retona/daten.html

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от koi4a Преглед на мнение
                      Хубава справка.Цялата я прегледах и единствено мощността при турбо-дизела не ми се нрави да е така.От друга страна,ако правилно съм разбрал,Предавателното число на диф-а на турбодизела е 4,44,а това са 9х40 зъби.На мойта бяха такива.Сега съм с 9х43 или 4,77 и пак е дълъг тоз диф.А съм със 128 кс.Представи си ако си с 83кс...А,и въртящия момент отговаря,само конете.Да не е грешка бре?
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #12
                        От около месец се ровя за ретоната и не съм видял накъде да пише различно от 83 к.с. за дизела иначе бензина е така 128к.с. Другите неща не са ми ясни.

                        Коментар


                        • #13
                          Ми да,щото най-вероятно е 2,2д атмосферен.
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • #14
                            Сори .Нова информация.2.0д-83кс.Няма турбо,атмосферен мотор.Не знаех...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X