Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Митсубиши паджеро спорт 1998г - Много въпроси?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Митсубиши паджеро спорт 1998г - Много въпроси?

    Здравейте колеги ! Купих си митсубиши паджеро спорт 1998г с двигател 4D56. Мотивът ми беше да взема нещо надеждно да тегли лодка с колесар-6.8 м. Нищо не разбирам от коли и тепърва ще тръгвам по сервизи и майстори, дето му викат . Бихте ли ме инструктирали какво да искам, сменям, какви консумативи да използвам, като имате предвид,че колата ще вижда зор само при изкарване и вкарване на колесаря във водата. Е, често отстрани има подобаваща кал,ама сме свикнали. Моля, ако някой отговори да не се притеснява , а да ми пише като на лаик, за първи път видял паджеро
    [IMG]http://htftp.domainbg.com/MARINHAKER/MARINHAKER/marin2.JPG[/IMG]

  • #2
    Честито, колега! Със здраве да си дърпаш кораба!
    В раздел "Документация" съм качил каквото имам за твоя модел. Дръпни го и чети. Там мисля, че имаше достатъчно написано за консумативите, които, както си знаеш трябва да смениш на първо време.
    Ще ти кажат, че двигателя е слабото място на твоя модел. Ако обаче се грижиш правилно за него и ако си имал късмет с двигател, който не е прегряван няма да имаш проблеми. Грижите ти се изчерпват със смяна на маслото редовно, смяна на ремъци и ролки редовно и наблюдение на охладителната система, особено щом ще теглиш кораб.

    Коментар


    • #3
      колко тежи колесарът+лодката? дай някоя снимка!
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        честито колега, със здраве да си я ползваш.

        щом ще дърпаш ремарке има няколко важни момента. първо смени свсички масла с най - добрите на пазара, особено в задния мост. смени всички накладки вкл. на ръчната спирачка и се увери че работят добре, ако е нужно смени и дисковете. провери състоянието на съединителя и ако има признаци на износване го смени. купи си най - мощния акомулатор, който може да се побере на стойката.

        огледай колата за проблеми по окачването, слабо място са предните шарнири и тампоните на задните носачи откъм купето.

        след като направиш всичко това може спокойно да теглиш каквото си поискаш
        drive alive

        Коментар


        • #5
          Re: Митсубиши паджеро спорт 1998г - Много въпроси?

          Благодаря ви за съветите и обгрижването , колеги! Смених всичко необходимо , както се полага, нооо......за последните 700 км ми глътна около 300-400 мл. антифриз......... направо не смея да си помисля за най- лошото, ама как да си направя проверката откъде иде това и колко струва една глава като краен вариант
          [IMG]http://htftp.domainbg.com/MARINHAKER/MARINHAKER/marin2.JPG[/IMG]

          Коментар


          • #6
            Re: Митсубиши паджеро спорт 1998г - Много въпроси?

            Пу, пу!!! Ти пък веднага си мислиш най-лошото! Тук има колеги, които ще ти кажат къде да отидеш да ти вземат проба от антифриза за изследване, но преди това сигурен ли си, че не го губиш отнякъде?! Например от кранче или радиаторче на парното... От там капе и отива под тапицерията на пода и можеш да не го забележиш. Или от хлабава връзка на водно съединение - тогава тече само когато е загрял мотора и има налягане в системата... Това се проверява лесно с помпа.

            Коментар


            • #7
              Re: Митсубиши паджеро спорт 1998г - Много въпроси?

              Ами наливам антифриз концентрат на ОМВ. Сега викат да спра парното,ама още хладничко ми се вижда. Виж, не разбрах къде се надува с помпа. Следя нивото на маслото- не се качва, щото разбрах, че модерния антифриз не се смесвал с маслото и съответно не пресичал......Сега до 10 април ще ходя активно по риби и ще навъртя нужните километри и ще споделя наблюденията си
              [IMG]http://htftp.domainbg.com/MARINHAKER/MARINHAKER/marin2.JPG[/IMG]

              Коментар


              • #8
                Re: Митсубиши паджеро спорт 1998г - Много въпроси?

                ТУК гледам кит за тестване на антифриза... Не съм го пробвал. Но ако искаш да си сигурен можеш да го пробваш ти.
                А пробата с помпата става като сваля ламарините под двигателя за да има поглед към маркучите, сваля тръбичката от радиатора към разширителния съд и с помпата надувам към радиатора до 1 атм. На слабото място прокапва.

                Коментар


                • #9
                  Re: Митсубиши паджеро спорт 1998г - Много въпроси?

                  Правя си риболова и ако продължава така ще взема тоя тестер и ще съобщя за резултатите. Благодаря ти много за консултациите и моля не ме изоставяйте!!
                  Прикачени файлове
                  [IMG]http://htftp.domainbg.com/MARINHAKER/MARINHAKER/marin2.JPG[/IMG]

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Митсубиши паджеро спорт 1998г - Много въпроси?

                    Ако се съмняваш, че ти е спукана главата или гарнитурата тичай в дунев. Става за 10 мин. и струва 15 лв. Така ще си спокоен
                    LZ1RED

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Митсубиши паджеро спорт 1998г - Много въпроси?

                      Аз, ако хвана някоя такава риба и ще забравя всички проблеми с глави, анифризи и ......
                      НАСЛУКА !!!
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Митсубиши паджеро спорт 1998г - Много въпроси?

                        eeййй

                        Машшала !!
                        за рибОка
                        и за каляската

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Митсубиши паджеро спорт 1998г - Много въпроси?

                          Първоначално публикуван от draganrp Преглед на мнение
                          Правя си риболова и ако продължава така ще взема тоя тестер и ще съобщя за резултатите. Благодаря ти много за консултациите и моля не ме изоставяйте!!
                          Егати сега ако кажеш и на ЛС къде е тоя канал ще ти давам съвети доживот
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Митсубиши паджеро спорт 1998г - Много въпроси?

                            Това е ТЕЦ-2 и на двете езера на тецовете има добри екземпляри. Пообраха се, но понякога има слука. Кажи що не ми работят светлините за заден ход. Бушоните отпред и в купето са здрави. Отвъртяха отдолу ламарината, дето пази скоростната кутия и набараха нещо, дето излиза от нея, но в него няма ток , сигурно набараха някой сензор дето казва за задвижването на колелата. Има ли отгоре някое копче на скоростния лост, дето отбелязва включването на заден ход, че не сме разглобявали пластмасите отгоре в купето
                            [IMG]http://htftp.domainbg.com/MARINHAKER/MARINHAKER/marin2.JPG[/IMG]

                            Коментар


                            • #15
                              От: Митсубиши паджеро спорт 1998г - Много въпроси?

                              Здравейте колеги,изтупвам темата от прахоляка за да не отварям нова и да разводнявам форума. Отскоро и аз съм собственик на такава машина. Четох, четох във форума, плюсове и минуси за спорта, и въпреки недолюбването на този модел се спрях точно на него. Като ти трепне сърцето и като ти заиграе под лъжичката всички ТТ данни остават на заден план. Купих го с блокирала ск.кутия (бяха забравили да и сипят масло в сервиза). Обслужил съм го изцяло но като кола в непърва младост имам някой забележки към машината, който може и да са нормални но на мен като първи джип ми правят впечетление. Двигателя е 4D56 99 кс. При запалване сутрин (около 0 градуса) първоначално работи на 800 оборота след около минута вдига на около 1200 и ги държи така над 30 минути при положение че колата вече е достигнала нормална работна температура. След което започва бавно да ги сваля до 800 но процеса като че ли доста продължителен. В салона си тресе на ниски обороти, при повдигане на опашката на ск. кутия няма разлика във вибрациите. Познат който е карал Галопер казва че е нормално. Маншоните на лостовете на ск.кутия са скъсани и от там тече масло, както и пластмасовата ябълка на лоста на раздатката се разпадна и в момента липсва изцяло. Предлага ли се някакъв ремонтен комплект, ако има от къде, и каква му е цената? На първо четене е това, все още не съм я тествал по надълго, следващата седмица е записана за ТЮВ и като и взема номерата декември ще има един продължителен тест Германия-България и обратно.
                              Поздрави и много безаварйни километри!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X