Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Митсубиши паджеро спорт 1998г - Много въпроси?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Митсубиши паджеро спорт 1998г - Много въпроси?

    Успех с машината! Винаги има какво да се желае, но успееш ли да го потегнеш е удоволствие. Вибрациите в купето са нормални. Странно е повишаването на оборотите. Има ли пълна течност в охладителната система? Предишната зима ми беше изтекъл антифриза, поради спукване долу на радиатора. Без да го видя потеглих и след около 10-тина минути машината вдигна ужасно високи обороти. Успях бързо да реагирам, което предпази от прегряване. След ремонт, почти година не е давал никакви ядове. Проблем при мен е единствено слабите фарове. Бих искал съвет от някой, дали поставянето на ксенон ще подобри осветеността на пътя. Вечерно време, в извън градски условия е ужасно. Жълта светлина, слаба. Рефлекторите са видимо без потъмняване. Външните стъкла - също не са мътни. Съвети?

    Коментар


    • #17
      От: Митсубиши паджеро спорт 1998г - Много въпроси?

      Да се похваля. Минах ТЮВ, след три часово разкостване на машината от четирима човека единствените дефекти който откриха, пукнат вътрешен маншон на предна полуоска, единия фар за мъгла е регулиран само на 80% и пръскалката на задната чистачка пръска ама като че ли трябва да е по-силно. Колата успя да покрие ЕВРО 3 (фабрично излиза с ЕВРО1),което стршно ме радва защото мотора работи много чисто. Проблема с високите обороти остава, сега при -5 градуса колата работи на 1800 оборота в продължение на час. За 10-15 мин достига нормална работна температура, парното си работи перфетно, в колата става доста горещо, но оборотите започват да слизат много бавно надолу след около половин час работа започва да ги сваля. Антифриза е между мин и мах. Странна работа!
      Мойте фарове за доста добри, когато я купих реших да сменя крушките с нови стандартни...и ужас, фаровете започнаха да светят с жълтеникава светлина и чувствително намаляха. Тогава обърнах внимание че старите крушки са NARVA 50+ или нещо подобно (ако те интересува точно ще ги погледна). С тях светлината е бяла и осветеноста е доста добра.

      Коментар


      • #18
        От: Митсубиши паджеро спорт 1998г - Много въпроси?

        Поздравления за теста!
        Ще пробвам с нови крушки. Възможно е преди време, когато е внесена машината ми да са сложени възможно най - евтините. До тук смених доста неща и се уверих, че автомобила е бил ползван без никаква грижа. В момента останаха само фаровете.

        Коментар


        • #19
          От: Митсубиши паджеро спорт 1998г - Много въпроси?

          Първоначално публикуван от zlatkoe Преглед на мнение
          Здравейте колеги,изтупвам темата от прахоляка за да не отварям нова и да разводнявам форума. Отскоро и аз съм собственик на такава машина. Четох, четох във форума, плюсове и минуси за спорта, и въпреки недолюбването на този модел се спрях точно на него. Като ти трепне сърцето и като ти заиграе под лъжичката всички ТТ данни остават на заден план. Купих го с блокирала ск.кутия (бяха забравили да и сипят масло в сервиза). Обслужил съм го изцяло но като кола в непърва младост имам някой забележки към машината, който може и да са нормални но на мен като първи джип ми правят впечетление. Двигателя е 4D56 99 кс. При запалване сутрин (около 0 градуса) първоначално работи на 800 оборота след около минута вдига на около 1200 и ги държи така над 30 минути при положение че колата вече е достигнала нормална работна температура. След което започва бавно да ги сваля до 800 но процеса като че ли доста продължителен. В салона си тресе на ниски обороти, при повдигане на опашката на ск. кутия няма разлика във вибрациите. Познат който е карал Галопер казва че е нормално. Маншоните на лостовете на ск.кутия са скъсани и от там тече масло, както и пластмасовата ябълка на лоста на раздатката се разпадна и в момента липсва изцяло. Предлага ли се някакъв ремонтен комплект, ако има от къде, и каква му е цената? На първо четене е това, все още не съм я тествал по надълго, следващата седмица е записана за ТЮВ и като и взема номерата декември ще има един продължителен тест Германия-България и обратно.
          Поздрави и много безаварйни километри!
          *12-12-2003: on 628 Shoguns crack can appear on advance control lever of cold start device on injection pump leading to increased engine revs. Replace defective lever.
          Това е за повишените обороти.
          Иначе със здраве да си я караш колега и само положителни емоции да ти носи!

          Sent from my Lenovo Z90a40 using Tapatalk
          РенеГАД
          VW Golf V Variant 1.9 TDI
          Honda HR-V 1.6i 4WD
          "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

          Коментар


          • #20
            От: Митсубиши паджеро спорт 1998г - Много въпроси?

            Да не се присъединявам към групата "Чукча имал проблеми, питал, решил ги, и не споделил нищо за улеснение на другите ползватели на форума", да споделя моите наблюдения от машината след изминати около 10 000км. Това е първият ми автомобил 4х4, и затова мнението ми не е особенно обективно.
            И така, Митсубиши Паджеро Спорт 2.5 ТД 99к.с. 1999г. Автомобила държеше 1800 оборота при стартиране на минусови температури в продължение на 30 мин и още 30 ги свляше до 900. В БГ след смяна на горивния филтър, сега сутрин оборотите са 1200 и от 3 до 5 минути спадат на 800. (Не виждам логика, освен да сме бутнали някоя букса по помпата която не е давала добър контакт, когато сме сменяли горивния филтър). Пластмасовите ябълки на ск. лост ми ги изработи познат стругар от пластмаса или някъв подобен материл срещу 20лв и сега съм "пей сърце". Монтирах ръчни хъбове на предния мост, не съм убеден дали разхода на гориво падна, но динамиката чувствително се подобри а и шума в купето понамаля.
            Екстериор: На мене лично, страшно ми допада изчистената, класическа линия на автомобила.
            Интериор: Също изчистен, класически, много информативен със всички важни параметри които се следят с един поглед.
            Удобство при пътуване: Тука японските инженери изобщо не са се постарали. Минуси: Седалката е доста ниска, като при спортна кола. Седиш на пода с крака изпънати напред и след 1000 км се чудиш дали ще успееш да се разгънеш и да се изпикаеш на следващия паркинг. Жена ми (кинта и двайсе), каза че и е страшно удобна като позиция за седене,сигурно японците са си го правили за техния стандарт. За малкия и неудобен подлакътник който са монтирали дори не ми се споменава. Синините които ми остави на лакътя след първите 2500 км пробег още са си там. Возия-твърда, в Германия не се усеща но в БГ доста си друса. Може и да е от това че като го купих му сложих газови амортисьори на "Закс". При 95-110 км/ч се появява една доста досадна вибрация, за съжаление това е точно в диапазона в който шофирам. Плюсове: Салона доста бързо се префасонира в спално или товарно помещение с равен под. Вече го виждам с експедиционен багажник и живот и здраве доста навъртяни екскурзионни километри Ускорение: Ми ядва се, като за два тона желязо, с двигател разработка от преди 30 години даже учудващо добро. Това което ми направи впечатление е, че дали е с ремарке или без ремарке почти няма разлика в ускорението, просто много добър магистрален влекач. Спирачки: също добри, не ми се е налагало да ги ползвам екстрено, просто стила ми на шофиране не е агресивен. Стабилност на пътя-също доста добра, наложи ми се да пътувам Бургас-Варна и машината се държеше изключително стабилно в завоите. Разход: Германия-БГ около 2500 км, двама човека+доста багаж+платформа с дизелова астра върху нея, скорост 95-105 км/ч около 13-14 л/100км. България-Германия 5 човека+багаж+празна платформа пак с тази скорост около 10л/100км. тука вече с изключен преден мост. Режим 4х4, Успях да улуча времето точно на големите бури и хубавите снегонавявания, та успях да изпробвам и тази благинка. Интересно как при бутане на малкото лостче с една позиция напред се променя цялоснто поведение на автомобила, още не мога да си скрия доволната усмивка от това как се размотавах еи така за кеф. (За режима 4х4 няма какво повече да кажа, защото както споменах това ми е първия автомобил 4х4 и нямам база за сравнение, просто аз съм доволен от това че Митсубишито минаваше безпроблемно по такива места който, преди даже не съм си и помислял че мога да мина от там)
            Изработка: Това което видях като конструкция по автомобила страшно ми хареса. Двигател, ск. кутия, окачване страшно елементарни, човек с малко техническа мисъл може и сам да се справи при проблеми с колата. Военна машина облечена в цивилни дрехи, личи си че е от времето когато техниката се създаваше от инженери. Поглед в И-Беи за цените на резервните части оставя в човек едно приятно чувство, че няма да си сваля кожата от гърба за да плати цената на ремонта. (Нова турбина от Галопер 250Е)
            Финал: Едно голямо и хубаво, универсално семейно комби с доста предимства. Кола която за малкото усилия и грижи който полагаш за нея, ще ти се отблагодари със сигурност, надежност, вярна и дълга служба. Кола с която цял ден можеш да ореш на нивата а вечерта да отидеш на театър или да паркираш без притеснения пред луксозен ресторант.

            П.П. Моля колегите, които са с този модел да споделят дали имат тази досадна вибрация в диапазона 95-110 км/ч и дали може да се отстрани.

            Коментар


            • #21
              От: Митсубиши паджеро спорт 1998г - Много въпроси?

              Аз нямам вибрации при каквато и да е скорост, имал съм при проблем с баланса на гумите.
              При мен никога не е отивал на 1800 оборота при палене на студено (до -14 съм пробвал), винаги около 1000 и нещо като пада към 800 след няколко минути. Даже на много студено първите 10-15 сек и 1000 не ще да дигне и натискам леко газта.

              Коментар


              • #22
                От: Митсубиши паджеро спорт 1998г - Много въпроси?

                Първоначално публикуван от zlatkoe Преглед на мнение
                П.П. Моля колегите, които са с този модел да споделят дали имат тази досадна вибрация в диапазона 95-110 км/ч и дали може да се отстрани.
                Tова, предполагам е на 5-а скорост. Забележи точно оборотите на двигателя и карай на 4-та със същите обороти. Ако пак се появи, значи идва от двигателя. Ако е само на 5-та, най-вероятно е ударен кардан.
                По подразбиране трябва каретата да са здрави и гумите балансирани предварително.

                Коментар


                • #23
                  От: Митсубиши паджеро спорт 1998г - Много въпроси?

                  При мен има вибрации на малко по-висока скорост 120-130 км/ч. Има и едни доста странни подрусвания по неравностите, които си ги обяснявам с рамата, но пак са ми странни. Когато температурите бяха много ниски при палене оборотите стигаха до 2000, но се регулират за около 5 мин. Странното е, че понякога след студен старт и минута - две работа светва лампата на маслото и при гасене и повторен старт изчезва.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Митсубиши паджеро спорт 1998г - Много въпроси?

                    Само при този диапазон 95-115 км/ч се появява, няма значение дали съм 4-а или 5-а. В събота или в неделя ако остана свободен ще разгледам кардана за нещо разбито по него. Успокоява ме мнението на колегата dsx500 че неговото няма вибрации. Мислех да не е някой фабричен дефект.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X