Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки по Средна гора

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Разходки по Средна гора

    Мина и Великден и зимата по Средна гора си отиде.
    Но не така стои положението на Стария Балкан.
    Вчерашната Великденска разходка доказа това.
    Някой може да каже, че е рано за бира в 11ч, но след 15 км каране по черно прахта в устата трябва да се промие



    Ловните чакала над Старосел са с алуминиева дограма-модерна работа



    За първи път минавах Долината откъм Бяло Камъне- това трябва да се полее



    Н Чевира падна голямо чукане../с яйца/





    Някой каза, че не можем да идем до Добрила, и на Христо колко му е




    До тук не се различава от Средна гора



    Няколко завоя след Незабравка



    Христо си мечтае да го повозя, но мотора ми няма теглич



    Прякия път към втора станция също е непроходим



    Все пак атакувайки лятната пътека/ по жалоните/ стигнахме километър нагоре.
    Тук вече и пътя не се вижда къде е



    Паметника на дядо Яни


    Не мога да ги разбера тия Хонди –като опре тавата в снега и спират



    Е, не можахме да стигнем Добрила, но поне видяхме Амбарица отблизо



    Вече е тъмно, мокри сме и се прибираме на топло/по инерция-бензина е скъп/

    Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
    0894328706

    Коментар


    • #32
      До: Разходки по Средна гора

      Като съм на работа и не мога да дойда с вас сменихте маршрута, а в петък Ичо ,не даваше да се издума
      Ще има санкций и ....................
      Когато няма друг изход- използвай централния вход!

      Коментар


      • #33
        До: Разходки по Средна гора

        Светльо сменихме малко маршрута през Падалото,защото Жоро не беше минавал от там,и имахме доста време на разположение,нямаше вече и смешки между Чевира и Средногорец.А относно хрумването да идем към Добрила,случи се рязко,понеже в чаят който пихме на Чевира,преобладаваше билката луда крава,която ни изби на гламотия.

        Коментар


        • #34
          До: Разходки по Средна гора

          Ще кача няколко снимки от вчера 11.04.2010г Карането ни се състоше от с.Климент-х.Седемте партизани-х.Фенера-Долината-Бяло Камане-Саросел (Гробницата и после Винарната) и обратно
          Прикачени файлове
          0888 074 049

          Коментар


          • #35
            До: Разходки по Средна гора

            Браво на вас момчета мн добре се е получило.Жалко че Дамян си продаде мотора та са изтормозили горкия ДРЗ След тия снимки 3 семици до нашето идване ще ни се видят 3 месеца

            Коментар


            • #36
              До: Разходки по Средна гора

              Да,разходката както винаги е била прекрасна,гледам и брадчедите са присъствали.Колкото до Дамян ако беше се обадил да вземе моя ктм разходката щеше да е 2 пъти по прекрасна.Ей и не тормозете така лошо момчето с вр,че младши е още,но нали ми е братовчед ще се справи перфектно.
              Последно редактирано от Bochev_crezy; 13-04-10, 14:22. Причина: допълнение

              Коментар


              • #37
                До: Разходки по Средна гора

                Ще пусна малко снимки от дните на Откриване 2010 в тази тема, за да не натоварвам другата, тъй като лошото време и безбройните перипетии по трасето ми попречиха да направя интересни снимки, които да отразят този ритуал.

                Както знаете сборно място винаги е Каравеловската поляна – първите участници в шоуто са налице.



                Този път Иван Минков не е последен – чакаме Енинци



                Ееее, събрахме се


                Снимката е на Жоро Витлиемоф-дано да не ме съди за авторски права….

                На първа почивка всичко е под контрол



                Димо е достоен за рекламно лице на Хонда



                На втора почивка обаче/поляната под Фенера/ заварвам Ичо да прави гума. С едно отваряне 3 лепенки




                Още по- неприятното е че точно в Долината даде фира и задната гума – късмет



                Джилерката изглежда като разчленен труп



                Ето това е дупка. Там би трябвало да е вентила



                Добре, че заедно с най-необходимите инструменти за основен ремонт в полеви условия, Христо носи и резервна гума




                През това време някои тръгнаха да катерят Долината наобратно



                Но се появиха „горските катажии” и им напомниха, че днес движението е еднопосочно



                Тъй като бяхме закъснели и нямаше места на Бяло камъне , се установихме на Средногорец. Терасите се бяха превърнали в сушилня за мокри дрехи.



                Ей тази част от разходките я обичам най-много



                На сутринта фокусирането ми беше проблем но бях обещал на ененци да им покажа пътя към цивилизацията.



                -Ей това те чака ако не ги доведеш! – се провикна след мен Христо.



                И се върнал да лепи за трети път гума/пак на Джилерата/



                Последната снимка на път за вкъщи

                Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                0894328706

                Коментар


                • #38
                  До: Разходки по Средна гора

                  Браво Жорка!!! Още един път благодарско за неимоверното усилие да бъдеш Гид!! С риск от последствия от разхлабеното кормило
                  Хаиде в неделя подбирай Гаидаря и по ръководството на Адаша ,на освещаването в Енина!
                  Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                  Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Разходки по Средна гора

                    Те ти булка, Спасовден!
                    Честито на всички именици!
                    И понеже днес е празник/от което се разбира че не се работи/
                    още на пладне поех по един маршрут на който му се каня от есента.

                    Но без снимки репортажа няма да стане. Не че няма снимки, но трябва да се обработят. Трябва и обяснения да се пишат, а това си е работа.....а днес по правило не се работи/мали колко религиозен съм станал/
                    Така, че снимки утре.
                    Само ще ви споделя, че ходих да набелязвам нови пътища по Средна гора , тъй като традиционите щели да ги затварят/за мотористи/, понеже моторите ерозирали природата
                    Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                    0894328706

                    Коментар


                    • #40
                      До: Разходки по Средна гора

                      От две години ползвам сегашния ми фотоапарат и чак днес реших да видя как му работи самоснимачката.
                      Естествено първия път изпуснах момента и то с много



                      Втори опит – успешен. Тръгвам да пробвам една пътека от картите на руския генщаб отпреди 30г



                      Пътя започва от западния край на язовир Климент. Ето го язовира



                      До тук имаше очертания на път, макар и отдавна неизползван. Той продължава наляво/юг/ по посока към Климентската хижа, а моя трак сочи напред през растителност до пояса.



                      Карам успоредно по рекичката



                      Терена става траялски



                      Шумата е запълнила доста големи дупки между камъните и на няколко пъти – аха да стане беля



                      Това в тъмното минава за летяща чиния



                      Тъкмо се зарадвах, че камъните свършиха и започнаха дърветата нападали напреко на и без това оскъдното за минаване място.



                      След кратка гимнастика мотора е от другата страна



                      А аз съм целия в пот – така се отслабва



                      Реката започва да се разширява, а гората преминава от дъбова в букова – признак, че надморската височина се увеличава



                      Красота! Тук лятото ще става за къпане/ ако не пресъхне /



                      Змей горянин. Задвижването му е 100х100



                      Поредната бариера. Добре, че в Шейново и Узана видях как се преминават такива препятствия



                      Реката пак потъна десетина метра надолу



                      Ето това дърво търсех. Но някой ме е изпреварил и съкровището липсва



                      Не ми остава нищо друго освен да пия един чай при бай Георги на Фенера, но той си гледаше турския сериал и нямаше много време за мен



                      Ей от там някъде трябва мина на връщане



                      Вече съм на пътя от горната снимка и след една некачествена снимка на Тракийската низина, поемам към къщи.



                      Следващия път ще се опитам да пробия една друга забравена пътека, която минава през една вила която носеше името „Свирепия глиган” но от 20г нямам никакви сведения за нея. Дали ще има папер от нея? Ще видим….
                      Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                      0894328706

                      Коментар


                      • #41
                        До: Разходки по Средна гора

                        Свирепия глиган.
                        Това е останало от него. Жалко!
                        А беше толкова спретната виличка. Печката винаги заредена с дърва, легла със завивки, дори и продукти от първа необходимост......



                        Издирването на пътя се извършваше с помощта на карта



                        И GPS



                        Заслужаваше си.Сянката под вековните буки ще ни осигури прохладно каране през лятото



                        Изведе ни на слънчева поляна, която беше крайната ни цел. Покрай нея минава „прашна магистрала” по която събота и неделя просто липсват светофари



                        Има и маркировка



                        Е, и малко препятствия



                        Май не много малки. Светльо се чуди откъде ще му е най- удобно да хване дървото за да го премести



                        Ами, нещо друго прави. Нали е стар гъбар-търси гъби



                        Ето резултата от 5минутното бране. Кладницата е рядкост за този сезон



                        Така изглеждаше находката след няколко часа, сварена и подправена с оцет и чесън.



                        С гъбената салата грозданката имаше страхотен вкус, а Аперативката с разбора на експедицията придоби весел характер…..

                        И накрая един въпрос към модераторите. Кое е по-важно – правописът или замисъла

                        Последно редактирано от Жоро Йорданов; 19-05-10, 09:01.
                        Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                        0894328706

                        Коментар


                        • #42
                          От: До: Разходки по Средна гора

                          [/QUOTE]
                          Момчета, май и средна гора я поизоставихте?Жоре къде се намира тази чешма в средна гора? Нещо последно време не се разхождате по севрията само стария балкан гледате.
                          (НЕУДОБНО?????) неудобно е да си обуеш панталона през главата!!!

                          Тошко 0878524239

                          Коментар


                          • #43
                            От: Разходки по Средна гора

                            Не сме я изоставили. Просто не може да се пуска репортаж за всяко едно ходене за гъби, да речем.
                            Да, лятото е времето за каране по Стария Балкан. Зимата е невъзможно/или поне много трудно/.
                            Днес бяхме там, очаквайте разбиващ репортаж от Жоро Витлиемоф......може аз да го започна от юг а той да го завърши на билото......и пропаста където падат козите.......

                            А чешмата е в месността Сиврията, Каравеловско - на път за Фенера.
                            Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                            0894328706

                            Коментар


                            • #44
                              От: Разходки по Средна гора

                              Да.района над Каравелово ми е малко познат така че просто не бях сигурен къде се намира чешмата.Предполагам живот и здраве през август пак да се разходя по тези райони а и може да се засечем някъде в района.Виждам че се познавате с Лалката дано и ти има координатите да се срещне мисля да прекарам известно време на Сиврията за почивка.Машините които караме с жената не са много големи и не възнамерявам да ви товаря със задачи като заведи ни там или покажи ни онова просто да се запознаем с колега от форума ще е интересно за нас.
                              поздрави...
                              (НЕУДОБНО?????) неудобно е да си обуеш панталона през главата!!!

                              Тошко 0878524239

                              Коментар


                              • #45
                                От: Разходки по Средна гора

                                Първоначално публикуван от Жоро Йорданов Преглед на мнение
                                Просто не може да се пуска репортаж за всяко едно ходене за гъби,.
                                .
                                Адаш, аз съм се абонирал за твоите теми и ги чакам с нетърпение, както чаках да излезне поредният брой на "Септемврийче " и списание " Мурзилка" преди много, много години. Незнам как го правиш, ама имаш усет за нещата и темите ти се получават много добре . Та ако може да пускаш по честичко материал, било и от поредното излизане за гъби. И без това от ден на ден оставаме все по малко и по малко " репортерите "

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X