Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

    здравейте знам че тази тема се дискутира много често но ако може да ми обясните малко по подробно защото съм се навил да я повдигна защото е много ниска и ляга по корем . благодаря предварително за което.
    КИА "SPORTAGE"2000 16V
    КАЛОЯН ТРИФОНОВ

  • #2
    До: с какво да да повдигна киа спортидж с около 10 см

    Първоначално публикуван от koki84 Преглед на мнение
    здравейте знам че тази тема се дискутира много често но ако може да ми обясните малко по подробно защото съм се навил да я повдигна защото е много ниска и ляга по корем . благодаря предварително за което.
    това с амо. и пружините ми е ясно но от куде да взема реактивна щанга по дълга и късата също . а и от къде да взема ам. koni.
    КИА "SPORTAGE"2000 16V
    КАЛОЯН ТРИФОНОВ

    Коментар


    • #3
      До: с какво да да повдигна киа спортидж с около 10 см

      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=64242
      Прочети тази тема.Има размери на предните подложки.Ще потьрся и на задните.Според мен максимума е 7см ,заради каретата.....
      Като сложиш и по високи гуми ще стане 10 см.

      Коментар


      • #4
        До: с какво да да повдигна киа спортидж с около 10 см

        Първоначално публикуван от koki84 Преглед на мнение
        здравейте знам че тази тема се дискутира много често но ако може да ми обясните малко по подробно защото съм се навил да я повдигна защото е много ниска и ляга по корем . благодаря предварително за което.
        Колега,един от ,,спецовете" на тема КИЯ вече те е посъветвал/Луд Рибар/,ако се включи и Нинджата,половината работа е свършена.Успех!

        Коментар


        • #5
          До: с какво да да повдигна киа спортидж с около 10 см

          Първоначално публикуван от koki84 Преглед на мнение
          това с амо. и пружините ми е ясно но от куде да взема реактивна щанга по дълга и късата също . а и от къде да взема ам. koni.
          Задната напречна щанга е хубаво да се направи раздвижена,както е направил Лудия Рибар.А малката надлъжна щанга може да се удължи 3-4см,колкото да изправи ъгъла на кардана.
          Амортисьори КОНИ,ако не намериш,звънни тук:0888730442-Вальо.Кажи му че Соти ти е дал тел-а.КОНИ са пълнители.Не взимай други!ТРЯБВА ДА СА РЕГУЛИРУЕМИ!!!
          За повдигане има много начини.Аз,лично съм ползвал за отпред,задни пружини от Транспортер Т3,с малко преправяне на леглата.По-късно видях че стават от МБ 190-по спомени са 370мм и с характеристиките на оригиналните на КИА(Киевите са 320мм).Ако са ти меки и/или ниски-може и от 124-те са с 3см по-дълги и малко по-твърди,с 1мм по-дебели и малко по-широки.Но стават.Зависи колко искаш да се повдигне.Но колкото и да я вдигнеш,малко или много е хубаво да развиеш ограничителните болтове за завиване.По-добре по-малко маневрена но здрава,отколкото...
          Отзад слагай Пружини от Омега комби.Те са същите като Спортиджовите,но са с 1мм по-дбели и малко по-твърди...Амовете от Омегата също стават.А и са доста по-дълги...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            До: с какво да да повдигна киа спортидж с около 10 см

            Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
            Задната напречна щанга е хубаво да се направи раздвижена,както е направил Лудия Рибар.А малката надлъжна щанга може да се удължи 3-4см,колкото да изправи ъгъла на кардана.
            Амортисьори КОНИ,ако не намериш,звънни тук:0888730442-Вальо.Кажи му че Соти ти е дал тел-а.КОНИ са пълнители.Не взимай други!ТРЯБВА ДА СА РЕГУЛИРУЕМИ!!!
            За повдигане има много начини.Аз,лично съм ползвал за отпред,задни пружини от Транспортер Т3,с малко преправяне на леглата.По-късно видях че стават от МБ 190-по спомени са 370мм и с характеристиките на оригиналните на КИА(Киевите са 320мм).Ако са ти меки и/или ниски-може и от 124-те са с 3см по-дълги и малко по-твърди,с 1мм по-дебели и малко по-широки.Но стават.Зависи колко искаш да се повдигне.Но колкото и да я вдигнеш,малко или много е хубаво да развиеш ограничителните болтове за завиване.По-добре по-малко маневрена но здрава,отколкото...
            Отзад слагай Пружини от Омега комби.Те са същите като Спортиджовите,но са с 1мм по-дбели и малко по-твърди...Амовете от Омегата също стават.А и са доста по-дълги...
            Соти-железен както винаги!

            Коментар


            • #7
              До: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

              Точно това питам,тези щанги как да ги удължа?
              Последно редактирано от ninja_1; 04-02-10, 15:16. Причина: П.г.
              КИА "SPORTAGE"2000 16V
              КАЛОЯН ТРИФОНОВ

              Коментар


              • #8
                До: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                Соти, благодаря за информацията, ще ти кажа какво съм направил.
                Последно редактирано от ninja_1; 04-02-10, 15:17.
                КИА "SPORTAGE"2000 16V
                КАЛОЯН ТРИФОНОВ

                Коментар


                • #9
                  До: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                  Гледам че си я повдигнал,дай малко подробности

                  Коментар


                  • #10
                    До: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                    Първоначално публикуван от lud ribar Преглед на мнение
                    Гледам че си я повдигнал,дай малко подробности
                    какво да ти кажа соти ми каза отпред да я повдигна с пружини от м 190
                    амове монро и фланец 1 см като тебе отзат пружини омега комби и амортисиорите ги вкарвам от вътрешната страна на шасито
                    КИА "SPORTAGE"2000 16V
                    КАЛОЯН ТРИФОНОВ

                    Коментар


                    • #11
                      До: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                      Първоначално публикуван от lud ribar Преглед на мнение
                      Гледам че си я повдигнал,дай малко подробности
                      в момента киата от земята до калника е 89см
                      КИА "SPORTAGE"2000 16V
                      КАЛОЯН ТРИФОНОВ

                      Коментар


                      • #12
                        До: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                        Първоначално публикуван от lud ribar Преглед на мнение
                        Гледам че си я повдигнал,дай малко подробности
                        също така като тебе си направих щангата раздвижена
                        но снимки като се науча да ги качвам
                        КИА "SPORTAGE"2000 16V
                        КАЛОЯН ТРИФОНОВ

                        Коментар


                        • #13
                          До: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                          Ако можеш да направиш снимки на захващането на задните амортисьори.С какъв размер гуми е Кията?

                          Коментар


                          • #14
                            До: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                            Първоначално публикуван от lud ribar Преглед на мнение
                            Ако можеш да направиш снимки на захващането на задните амортисьори.С какъв размер гуми е Кията?
                            гумите са ми федима 235/75/15
                            а до снимките пишете ми как се качват
                            КИА "SPORTAGE"2000 16V
                            КАЛОЯН ТРИФОНОВ

                            Коментар


                            • #15
                              До: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                              Първоначално публикуван от koki84 Преглед на мнение
                              а до снимките пишете ми как се качват
                              Абе тези правила никой ли не ги чете при регистрацията?

                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=16138

                              Отделно си има управление на прикачени файлове, което си е точно за това..... Появява се всеки път преди да натиснеш "Публикувай отговора"
                              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X