Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

    А, тази лебедка ще се ползва ли или е само за красота? И, ако да, как се разбира къде се навива въжето преди да пръсне корпуса на лебедката?
    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
    SSang Yong Kyron 2.0xdi
    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

    Коментар


    • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

      Лебетката се ползва. А дали е стакъв монтаж или е открит е едно и също.пробвано е не само с тази киа.
      КИА "SPORTAGE"2000 16V
      КАЛОЯН ТРИФОНОВ

      Коментар


      • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

        Поздравления Коки ... Много добре изглежда и предполагам че и с клиренса е така.
        Може ли да дадеш малко по-подробни снимки на какво си преправял на задното окачване че аз изобщо не съм доволен от моето ....
        LZ1ICD
        Иван - 08девет683едно883
        VW GOLF4 1.8 4motion.

        Коментар


        • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

          Няма проблем утре ще кача снимки
          КИА "SPORTAGE"2000 16V
          КАЛОЯН ТРИФОНОВ

          Коментар


          • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-01-05 08.42.05.jpg
Прегледи:1
Размер:212.9 КБ
ID:5633207
            КИА "SPORTAGE"2000 16V
            КАЛОЯН ТРИФОНОВ

            Коментар


            • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

              тези амортисьори дето си сложил от какво са и колко им е хода(разгънато състояние) ?
              горната греда на която си захванал амортисьорите на какво е закрепена (шаси или купе)?
              щангите удължени ли са ?
              сложил ли си джойнтове ?
              какви са тея 2 маркуча дето са вързани към диференциала ?
              LZ1ICD
              Иван - 08девет683едно883
              VW GOLF4 1.8 4motion.

              Коментар


              • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                Амовете са от фиат дукато дъжината е 481мм на 314мм захвата е за купето (няма вибрация).горната щанга е удължена с. 40мм, а долната не съм я пипал оаяен че смених тампони и заварих нови втулки.
                Това е един маркуч сгънат на две за вентилацията на диференциала.
                КИА "SPORTAGE"2000 16V
                КАЛОЯН ТРИФОНОВ

                Коментар


                • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                  Този захват на амортисьорите беше съществуващ ,не съм го чтечравял поради липса на материал.
                  КИА "SPORTAGE"2000 16V
                  КАЛОЯН ТРИФОНОВ

                  Коментар


                  • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                    Първоначално публикуван от koki84 Преглед на мнение
                    Амовете са от фиат дукато дъжината е 481мм на 314мм захвата е за купето (няма вибрация).горната щанга е удължена с. 40мм, а долната не съм я пипал оаяен че смених тампони и заварих нови втулки.
                    Това е един маркуч сгънат на две за вентилацията на диференциала.
                    Няма и 17см ход.С този модел захват докарваш ли поне 25см на колелото?Панхарда вместо да го усливаш така грозно е било по-добре да го повдигнеш 10-тина см нагоре.Таман ще стане водоравен.Бъм стоповете къртят...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                      Соти финансовата криза ме тресе много яко. Всичко което съм направил е с налични материали.
                      КИА "SPORTAGE"2000 16V
                      КАЛОЯН ТРИФОНОВ

                      Коментар


                      • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                        Имам два въпроса. Смених задните пружини на киата с такива от омега, и удължих амортесьорите. В момента разстоянието между гумата и задния калник е 19см. Решил съм да повдигна и предницата с фланци, за да се изравни. Отпред си е с оригиналните пружини и нищо не е правено. Към момента разстоянието от предната гума до калника е 9 см.
                        Въпросите са ми:
                        1. Колко см трябва да е висок фланеца, за да се изравни с задницата?
                        2. При такова повдигане, трябва ли после да се ходи за реглаж?

                        Коментар


                        • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                          1 см фланец повдига колелото с 2 см. Но повече от 3-3,5 см фланец увеличава ъгълът на каретата прекалено много и рискуваш да ги направиш консуматив.
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                            1 см фланец повдига колелото с 2 см. Но повече от 3-3,5 см фланец увеличава ъгълът на каретата прекалено много и рискуваш да ги направиш консуматив.
                            Значи с 3.5 см фланец, ще се повдигне с 7 см. И тогава ще е 10 см отзад 7 отпред, освен ако не падне задницата като се повдигне предницата...

                            Коментар


                            • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                              Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                              Значи с 3.5 см фланец, ще се повдигне с 7 см. И тогава ще е 10 см отзад 7 отпред, освен ако не падне задницата като се повдигне предницата...
                              Все пак звънни един телефон на Соти, преди да правиш каквото и да е.
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар


                              • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                                Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                                Значи с 3.5 см фланец, ще се повдигне с 7 см. И тогава ще е 10 см отзад 7 отпред, освен ако не падне задницата като се повдигне предницата...
                                "Блаженни са вярващите".....-с 3см. фланец лифта ми дойде точно +4см.,т.е. от 26см. клиренс по средата на моста,мерено на равна площадка и гуми 225/85-15 на 2атм. стана точно 30см!
                                Ако това повдигане не стига по думите на Соти се продължава със смяна на пружини от МВ190 и от там също идват още едни 4-5см.
                                Горните носачи,обаче вече не работят както си трябва,шарнирите стават консуматив и си трябват леко преработени носачи от КИА Преджио.
                                Та така,не очаквайте само от фланците чудеса,макар че на мен ми стигат-пробвах и без проблем вкарвам и по-високи гуми,размер 215/90-15,реални 77см. височина.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X