Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шевролет Корвет за офф-роуд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шевролет Корвет за офф-роуд?

    Момчета снощи по ав-мотеурс даваха нещо което много ме накефи едни пичове се събраха и им възложиха задачата да направят от един шевролет корвет от по старите офф-роуд машина
    цялата тая работа се развиваше в америка разбира се та наште хора като почнаха едно рязане и пилене а забравих да ви кажа че имаха само 7 дни да свършат работата и определен бюджет който въобще не беше голям ама на тия май и седем дена им бяха много направо намериха някакъв заден мост на мен ми приличаше да е от някакъв бая голям камион забиха и едни големи гуми горе долу по един метър диаметър и разбира се типично по американски едни СУПЕР НИКЕЛИРАНИ джанти преработиха карданите сложиха някакви огромни специални амортисьори толкова дълги че стърчаха отвсякъде посилиха и рамата с едни тръбички двигателя бая го човъркаха и накрая стана 600 коня а имаше и нитро система за капак му сложиха и един СУПЕР НИКЕЛИРАН капак и една още по никелирана кутия на филтъра аспусите ги пуснаха директно нагоре ест от всеки цилиндър по една тръбичка а предния капак направо го елиминираха накрая стана нещо много яко като лустрото бяха две ярко ЖЪЛТИ спортни седалки и някаква много спец преливаща боя.Разбира се на финала всичко това бе изкаляно до неузнаваемост през едни кални ниви незнам закво беше целия този никел и лъскане


  • #2
    и аз го гледах - страшно беше!
    на кардана за задния мост сложиха зъбчатка и с верига задвижваха втори кардан за предния мост... гумите бяха SuperSwamper или нещо подобно...

    наистина и отчайващо как за смешна сума /мисля беше 2000/ в америка можеш да си направиш чудовище, което у нас ще ти излезе десетки хиляди... то само частите да внесеш...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      Дайте идея как да се сдобием такива гуми. Гледам от извесно време един руски адрес, там има всичко а у нас нема нищо, трагедия.
      http://www.off-road.com.ru/roc/wheels.html
      Забележете само размерите на "Super Swamper" 15 цола с диаметар над 110 см. Да полудееш!!!!!
      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

      Коментар


      • #4
        Ами просто попитай Венци Петров !

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от fulda
          Ами просто попитай Венци Петров !
          До колкото знам има 2 начина да се здобиеш с такива гуми.Единия е чрез Венци Петров както казва фулдата а другия е с Близнаците те могат да доставят такива гуми!
          https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от LJ73
            наистина и отчайващо как за смешна сума /мисля беше 2000/ в америка можеш да си направиш чудовище, което у нас ще ти излезе десетки хиляди... то само частите да внесеш...
            Незнам дали забеляза но по-скъпите части им ги даваха "гратис" !!! Помисли че само теза амортесиори и гумите стигат май 3000 $$$ което им беше лимита !!!!
            [img]http://prikachi.com/files/1482881I.jpg[/img]

            Коментар


            • #7
              Не съм гледал предаването но от това което сте написали горе долу се сещам какво са направили пичовете

              За амортесьорите обаче няма начин да е такава цената Ако са били койлолвер а те сигурно са били такива цената за бройка почва от 1800щд при поръчка за дадени параметри става страшно

              Още по страшно обаче става когато на стоков автомобил се сложат големи колела Сами сте видяли каква е формулата за това Чудовищен мотор и мост от камион Ако някой мисли че слагането на високи гуми е проста работа е заблуден жестоко Които желае да скапе автомобила тотално и скоростно това е начина За това колко ще е ефективен такъв автомобил при всички показатели няма смисъл даже да пиша Размера на гумите се определя от куп други параметри и изчисления Тези дни ще пусна снимки на заден мост проектиран и изпълнен от най добрата тунинг фирма за нашия тип каране

              А тия там няма какво да ги гледаме
              Помислете какво става примерно такъв автомобил да се прави от реномирана фирма за 7 месеца с бюджет 300 000 или 500 000 щд

              Коментар


              • #8
                Амортесьорите им бяха подарък като гумите и "НОС" системата.
                А до колкото имам спомен амортесьорите са същите като на Близнаците!Този който са показали на снимката си!
                Въпросните подобрения който правят са че на "Големия" двигател сменят разпределителен вал правят си тръбите от изпускателния колектор и че го правят 4х4!
                А пък за бюджета от 2000 долара не е съвсем така защото те си връщат някой части тук и там и накрая сичко им беше около 3800 долара но айде да не става и тук спор.Важното е че скъпите части им бяха подарък!Същото нещо го имаше преди време като правиха "BIG FOOT" там имаше повече изродщини!
                https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                Коментар


                • #9
                  колеги снощи пак го даваха и тоя път по внимателно гледах та дадоха им 3000евро в долари разбира се но хората го бяха преизчислили като за европейци освен това продадоха някои от частите които прекалено грубо май изкорубиха от шевролетчето
                  предния мост им го дадоха подарък но беше развален и платиха за ремонта му 600 евро в някакъв сервиз на тойота доколкото разбрах гуми и амортисьори пак бяха подарък ама и вие да се казвате Джеси Джеймс и да ви дават из цял свят ще ви подарят бая работи ако прибавим и цената на самия автомобил и 5-6 седмични заплати АМЕРИКАНСКИ като за експерти да платим на пичовете дето се потяха и става бая сумичката е поне като за някои от нас

                  Коментар


                  • #10
                    да не забравяме все пак, че стандарта е съвсем друг - едно подстригване е 50-100 долара...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      една по-обикновена каска за офроуд също е около $100
                      2010 CRF 250 R

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Dimitar
                        една по-обикновена каска за офроуд също е около $100
                        точно затова става въпрос - там частите и материалите са по-евтини оттук, а труда /особено квалифицирания/ е страшно скъп...
                        съответно и човешкия живот има някаква стойност... у нас е точно обратното - всеки ще каже знам, че еди-кое си е опасно за живота, ама е много скъпо да се смени или направи...
                        например гумата му има балон колкото кайсия, ама новата струва 100лв... и така ще кара
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          Ooo....Щом е бил Джеси Джеимс ясно
                          Джантите на Линкълна ги поръчахме от него Тои преди правеше само чопъри ама сега залита и към автомобили Емблемата му е задната част на гилза Целите джанти между лъчовете са в гилзи Това ми напомня че ги чакахме да ги направят за 1 месец и че не всичко там е евтино Цената на джантите с гумите и спирачната система няма да я пиша защото някои може да сметне че говоря глупости Скоро наш познат тича с един диск на които си свалил джантите които му харесали наи много за Н2 Обаждаме се за цена и какво се оказва Правят ги за 2 месеца цена за брои---53 000 ЩД гледахме се 1 минута мълчеливо после тои си тръгна

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA
                            Ooo....Щом е бил Джеси Джеимс ясно
                            Джантите на Линкълна ги поръчахме от него Тои преди правеше само чопъри ама сега залита и към автомобили Емблемата му е задната част на гилза Целите джанти между лъчовете са в гилзи Това ми напомня че ги чакахме да ги направят за 1 месец и че не всичко там е евтино Цената на джантите с гумите и спирачната система няма да я пиша защото някои може да сметне че говоря глупости Скоро наш познат тича с един диск на които си свалил джантите които му харесали наи много за Н2 Обаждаме се за цена и какво се оказва Правят ги за 2 месеца цена за брои---53 000 ЩД гледахме се 1 минута мълчеливо после тои си тръгна
                            Еми спорет мен всяко нещо си има цена!
                            Тези хора просто не си поплюват.Правят нещо и като го завършат хващат веднага нещо друго!Примерно днес пак гледах че от едно МИНИ направиха "СНЕГО-МОБИЛ" изрязаха минито отзад и отдоло и сложиха верига!Като им дадоха специялни двигатели за веригата!
                            https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                            Коментар


                            • #15
                              Аз повечето епизоди знам какво правят преди да ги гледам защото има една игра направена по тази поредица(правят мини-шейна за сняг, лимозина-пожарна, един форд бронко-офф роуд звяр, някаква американска-косачка, друга американска-машина за почистване леда на хокей игрища и още но сега не се сещам), а поредицата е снимана преди няколко години, защото играта я има от 2003/2004 !
                              [img]http://prikachi.com/files/1482881I.jpg[/img]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X