Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БФМ въвежда еднократни лицензи за Ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • БФМ въвежда еднократни лицензи за Ендуро

    На срещата на Ендуро клубовете на 31.01. 2010 (http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=82399) беше обърнато сериозно внимание на проблема с липсата на еднократни лицензи през 2010г. и отражението му върху броя на състезателите.
    Фактите за сезон 2009 сочат, че от общо 273 състезатели 144 са били с еднократен лиценз.
    След разговор с БФМ тази сутрин, проблема вече получи своето разрешение.
    БФМ ще издава еднократни лицензи за Ендуро! Естествено това има своите условия!
    Застраховката на всеки от състезателите трябва да бъде сключена не по-късно от 24 часа преди състезанието, което на практика в досегашния формат означава най-късно в четвъртък. Естествено застраховката трябва да бъде договорената от БФМ "Застраховка за спортисти" в ОЗК (Общинска Застрахоателна Компания).
    Цените за еднократния лиценз и временна застраховка ще бъдат доуточнени и ще бъдат публикувани тук.
    К. Кулев

  • #2
    До: БФМ въвежда еднократни лицензи за Ендуро

    Добре е че нещата започват да се подреждат,и да се случват за да може всички да останат доволни и да се върви напред ,особенно когато има диалог,а не е на принципа ние се събрахме и аз реших,а това е една помощ за организаторите защото тези с еднократните лицензи също си плащат такса участие а те не са малко.

    Коментар


    • #3
      До: БФМ въвежда еднократни лицензи за Ендуро

      Цената на еднократния лиценз е 20 лв.
      Цената на тридневна застраховка - 30 лв.
      НО НЯМА ДА СЕ СКЛЮЧВА НА МЯСТО.
      Реда за получаване на еднократен лиценз е същия като този за годишни! Всички документи ще се подават предварително РЕДАКТИРАНО: (най-късно в СРЯДА преди състезанието) и БФМ ще издава лицензите!
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от Калин Кулев; 08-02-10, 13:56.
      К. Кулев

      Коментар


      • #4
        До: БФМ въвежда еднократни лицензи за Ендуро

        Документа вече официално от БФМ.

        http://bfm.bg/new/images/OneEventInsurance-2010.pdf
        Последно редактирано от Калин Кулев; 14-02-10, 15:36.
        К. Кулев

        Коментар


        • #5
          До: БФМ въвежда еднократни лицензи за Ендуро

          Нещо се бъркате.... ако реши някой да кара само ATV CCup или само XCROSS ще му бъде много по-изгодно да си вади еднократни лицензи отколкото годишен 4*50 лв=200 лв (годишен най-изгоден ценови вариант = 230 лв.) А да не говорин, че под внимание се взимат само три старта (най-слабият се вади) , или иначе казано 3*50лв= 150лв

          ПП Дано не се бъркам аз нещо?!?
          0887 246718

          Коментар


          • #6
            До: БФМ въвежда еднократни лицензи за Ендуро

            Ти бъркаш и то генерално с това, че в темата за Ендуро дискутираш други шампионати...

            Годишен лиценз за Ендуро и АТВ Купа България (Ендуро АТВ) е 80 лв. Най-евтиния вариант за застраховка 150 = общо 230 лв.
            Има шест кръга.
            Еднократен лиценз + застраховка е 50 лв.
            6 кръга по 50 = 300 лв. и имаш застраховка само за дните на съсезанието.
            С годишната си застрахован за всяка тренировка или всяко състезание (в която и да е дисциплина, в който и да е шампионат) през цялата година
            К. Кулев

            Коментар


            • #7
              До: БФМ въвежда еднократни лицензи за Ендуро

              Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
              Документа вече официално от БФМ.

              http://bfm.bg/new/images/OneEventInsurance-2010.pdf

              Според картинката по- горе, за 30 лв. застр. премия се застраховаш за срок 1 г.?
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                До: БФМ въвежда еднократни лицензи за Ендуро

                Това е ТЕХНИЧЕСКА грешка!
                Ще бъде поправена.
                Вярното е по-долу, има го в две други теми:
                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...73&postcount=2
                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=80714




                Последно редактирано от Калин Кулев; 08-02-10, 16:22.
                К. Кулев

                Коментар


                • #9
                  До: БФМ въвежда еднократни лицензи за Ендуро

                  Извинявам се ако въпроса не е за тука но,
                  като гледам за да карам ендуро- вариант 2 =305лв+20+30=355лв
                  ATV CCup-вариант 2 =305 и да речем пропуските важат и за там
                  значи общо 660 лв
                  толкова ли е трудно да се кара с един лиценз не ми се вижда да са различни нещата за ендуро,крос,и другите му там.Нали уж е една федерация и прочие простотий
                  То вярно че кеф цена няма ама те работите започват с 1000лв май-май.
                  Лично на мен ми харесва и крос и ендуро и атв CCup кара ми се навсякаде и не виждам причина за два лиценза поне това можете да ни спестите не съм сигурен от кого зависи и не обвинявам никого просто гледам да има повече състезатели.

                  Коментар


                  • #10
                    До: БФМ въвежда еднократни лицензи за Ендуро


                    Ами БФМ определя правилата.
                    В ATV купа България (или Ендуро АТV) може да се кара с лиценз от всеки друг ATV шампионат. И точно за това мисля, че нямаш повод да се оплакваш ТОЧНО ТУК.
                    К. Кулев

                    Коментар


                    • #11
                      До: БФМ въвежда еднократни лицензи за Ендуро

                      Не се оплаквам ТОЧНО ТУК
                      Просто има няколко момчета който искат да карат и се чудя как да им кажа че им трябват едва ли не три лиценза за да карат който са на цена близо 4джанти+4гуми
                      това е
                      Няма да питам повече ЧЕ

                      Коментар


                      • #12
                        До: БФМ въвежда еднократни лицензи за Ендуро

                        Първоначално публикуван от KOLEV Преглед на мнение
                        Не се оплаквам ТОЧНО ТУК
                        Просто има няколко момчета който искат да карат и се чудя как да им кажа че им трябват едва ли не три лиценза за да карат който са на цена близо 4джанти+4гуми
                        това е
                        Няма да питам повече ЧЕ
                        Краси, по последни данни в ендуро АТВ можеш да караш с лиценз от АТВ Челиндж Къп, така че проблем няма.
                        offroad фен
                        1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                        TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                        Коментар


                        • #13
                          До: БФМ въвежда еднократни лицензи за Ендуро

                          Краси, аз пък искам да кажа, че от всички дисциплини и шампионати единственото място (за сега), където можеш да караш с какъвто лиценз имаш (няма нужда да плащаш отделен) е това тук (щото нали тая тема е за ендурото). И ти баш тука обясняваш за момчетата дето лицензите им идват в повече
                          Просто малко не е чесно
                          Питай когато, каквото и където си искаш бе, не бой се
                          К. Кулев

                          Коментар


                          • #14
                            До: БФМ въвежда еднократни лицензи за Ендуро

                            Първоначално публикуван от KOLEV Преглед на мнение
                            Извинявам се ако въпроса не е за тука но,
                            като гледам за да карам ендуро- вариант 2 =305лв+20+30=355лв
                            ATV CCup-вариант 2 =305 и да речем пропуските важат и за там
                            значи общо 660 лв
                            толкова ли е трудно да се кара с един лиценз не ми се вижда да са различни нещата за ендуро,крос,и другите му там.Нали уж е една федерация и прочие простотий
                            То вярно че кеф цена няма ама те работите започват с 1000лв май-май.
                            Лично на мен ми харесва и крос и ендуро и атв CCup кара ми се навсякаде и не виждам причина за два лиценза поне това можете да ни спестите не съм сигурен от кого зависи и не обвинявам никого просто гледам да има повече състезатели.
                            Във връзка с въпроса ти за отделните лицензи в отделните дисциплини повдигнах въпроса в БФМ и последното становище е следното:

                            ЗА ВСЕКИ ШАМПИОНАТ СЕ ИЗИСКВА ОТДЕЛЕН ЛИЦЕНЗ
                            Което означава, че и в АТВ Купа България НЕ може да се кара със всякакъв ATV лиценз (както обявих по-рано).

                            НО

                            Краси, сметката ти не е вярна! Цената която посочваш (305 лв.) е цана за лиценз + застраховка. За отделните лицензи не се изискват отделни застраховки!
                            Което по твоя пример ще рече:
                            Първоначално публикуван от KOLEV Преглед на мнение
                            за да карам ендуро- вариант 2 =305лв+20+30=355лв
                            ATV CCup-вариант 2 =305 и да речем пропуските важат и за там
                            значи общо 660 лв
                            Твоя вариант 2 = 355 лв. ОК
                            За да изкараш и ATV CCup - не даваш още 305!!!! Плащаш само цената на лиценза - 80 лв.
                            Колкото до пропуските - и те са различни. Но на ATV Купа българия ще признаваме пропуски от всички дисциплини! Дали и в останалите шампионати ще приемат всякакви пропуски, моля не питайте в тази тема. Това не зависи от мен.
                            К. Кулев

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X