Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep 3.1TD VM не пали (пали, ама...)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep 3.1TD VM не пали (пали, ама...)

    Здравейте бандюги.

    Изчетох всичко от форума, що се отнася до незапалимите джипки 3.1TD на VM и другите с 2.7CRD на Мерцедес. Както си карах, изведнъж ми причерня... виждайки как таблото ми намига с едно такова... учтиво... "|[ ]-]|" (check engine), провери си двигателя....
    То си мига, аз не спирам... Ама взех, че спрях... и после няма палене... веднъж запали за 3-4 секунди и изгасна. Опитах отново - запали за 2-3 секунди и изгасна. И после нищо, както викат сърбите - Мук.
    Смених филтъра, маркучите, възвратния клапан, скобите, бензиностанцията, църквата и кво ли не, само жената оставих същата... и джипа де...
    Борих го цяла неделя, щото нямах две. Номера с грешките и ключа при мен става от 5тия път... контакт - гасиш х 5 и изписва DONE под километража, престава да свети "виж си джаджите -gages (gauges)", пали за малко и пак спира. След цял ден игрички по джипа, се оказа, че като махна маркуча за "обратната нафта" от първата дюза, двигателя пали. Сложа ли го веднага на мястото му, двигателя гасне. Задържа ли го да тече 10-15 секунди и го сложа на мястото му, двигателя работи без проблем... остава само мигащие "check engine".
    Имам съмнения дали не е от ключа за запалването, защото няколко пъти ми светва при запалване (задраскан ключ горя в дясно на таблото). Ако някой е имал подобна случка, моля да сподели, ако се е справил де...

  • #2
    До: Jeep 3.1TD VM не пали (пали, ама...)

    Първоначално публикуван от paradox Преглед на мнение
    Здравейте бандюги.

    Изчетох всичко от форума, що се отнася до незапалимите джипки 3.1TD на VM и другите с 2.7CRD на Мерцедес. Както си карах, изведнъж ми причерня... виждайки как таблото ми намига с едно такова... учтиво... "|[ ]-]|" (check engine), провери си двигателя....
    То си мига, аз не спирам... Ама взех, че спрях... и после няма палене... веднъж запали за 3-4 секунди и изгасна. Опитах отново - запали за 2-3 секунди и изгасна. И после нищо, както викат сърбите - Мук.
    Смених филтъра, маркучите, възвратния клапан, скобите, бензиностанцията, църквата и кво ли не, само жената оставих същата... и джипа де...
    Борих го цяла неделя, щото нямах две. Номера с грешките и ключа при мен става от 5тия път... контакт - гасиш х 5 и изписва DONE под километража, престава да свети "виж си джаджите -gages (gauges)", пали за малко и пак спира. След цял ден игрички по джипа, се оказа, че като махна маркуча за "обратната нафта" от първата дюза, двигателя пали. Сложа ли го веднага на мястото му, двигателя гасне. Задържа ли го да тече 10-15 секунди и го сложа на мястото му, двигателя работи без проблем... остава само мигащие "check engine".
    Имам съмнения дали не е от ключа за запалването, защото няколко пъти ми светва при запалване (задраскан ключ горя в дясно на таблото). Ако някой е имал подобна случка, моля да сподели, ако се е справил де...
    Ако ГНП-то е без жило, а с кабели, провери връзката м/у двете букси като ги почистеш.
    ZJ`99 4.0 LAREDO 2''

    Коментар


    • #3
      До: Jeep 3.1TD VM не пали (пали, ама...)

      Проверих буксите. Чисти са. Странно е също, че като върти 9-10 секунди стартера, изгасва check engine, изгасва и check gages, но така и не запалва. Утре сутринта съм при монтьора, пък да видим... Металната тръба на ГНП-то, към която се връзва маркуча от горивния филтър се мести хоризонтално в малки граници и ще махнем утре алтернатора за да погледнем отдолу. Може от вибрациите да се е отвила и от там да смуче въздух. Сложих прозрачен филтър след този на горивото и мехури не се появяват...

      Коментар


      • #4
        До: Jeep 3.1TD VM не пали (пали, ама...)

        Нямаш нафта,вакум в резервоара или задьнена цедка или задьнен отдушник или нещо такова.Оставу ми тапата на резервоара отворена и пак пробвай.Не ти стига нафтата,нещо я стиска за гьрлото.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          До: Jeep 3.1TD VM не пали (пали, ама...)

          След цял ден ходене по мъките, кажи-речи нищо... Затегнахме тръбичката към ГНП-то, сложих един маркуч с малък резервоар (спринцовка 50 кубика)... гадинчето си дърпа нафтата, но не изхвърля през дюзите. Пробвахме на 1,2 и 3та дюза и нафта няма, а на входа я взима... Подгряващите свещи са около 0.9-1,5 ома (с калпав измервателен уред)...

          Коментар


          • #6
            До: Jeep 3.1TD VM не пали (пали, ама...)

            Вариант да е замрьзнало гориво в магистралите?Леко нагряване и леко почукване с разхлабване от кьм мотора за да избие нафта пробвахте ли?
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              До: Jeep 3.1TD VM не пали (пали, ама...)

              М/у другото работата тръгна от там, че като отивахме към едно място по магистралата, вдигнах 100-110 км/ч и предницата се разподскача, светна и индикацията "check engine". Предишния ремонт беше разбито каре на предния кардан, месец по-рано. Предполагам, че не е балансиран и от това се получи и подскачането. Гумите са балансирани края на 2009г. Горивния филтър не е оригинален, а е сменен с: http://www.oxford-carrepairs.com/ima...er-WK842-4.jpg
              Като свалих стария филтър видях, че капачката за обезвъздушаване е счупена, което е в следствия от вибрациите и разположението му, вертикално, с пластмасовата капачка надолу и хванат с една свинска опашка (така го купихме... да, да, знам, който не гледа...)

              Коментар


              • #8
                До: Jeep 3.1TD VM не пали (пали, ама...)

                Имах навремето такъв проблем след смяна на "нов" филтър - горивен в Русенския "Балкан стар". В Бургас спрях и после не можех да запаля. Направих сейр на комшиите като предвижих джипа за ремонт с пътна помощ. Оказа се фалшв горивен филтър и разни други фалшиви джаджи при смяната на които не пускат нафтата да минава нормално. Дано проблема да ти е идентичен с моя. Най безболезнено ще минеш.
                Поздрави.
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #9
                  До: Jeep 3.1TD VM не пали (пали, ама...)

                  Проверете заварката, която правихте последния път цяла ли е и дали няма някаква смачкана тръба към резервоара.
                  LZ1AIV

                  Коментар


                  • #10
                    До: Jeep 3.1TD VM не пали (пали, ама...)

                    Закарах тухлата 4х4 в ТехноТест (НН Сервиз) вчера. Днес се чух с тях и ми казаха, че всичко работи, освен като се върже на автомобила. Според тях е свързано с имобилайзера или нещо по управлението на помпата... възможно ли е да има проблем с транспондера в ключа, а индикацията на таблото да не свети?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Jeep 3.1TD VM не пали (пали, ама...)

                      Дано не ти е падал акумулатора с ключ поставен в контакта.Много често си губи кода на ключа и имобилайзера прави проблеми.В такъв случай се налага наново обучение на ключа.Дано да съм бил полезен.Ако може да споделите къде точно се намира в технотест този тъй хвален сервиз НН

                      Коментар


                      • #12
                        До: Jeep 3.1TD VM не пали (пали, ама...)

                        Първоначално публикуван от sag9765 Преглед на мнение
                        .Ако може да споделите къде точно се намира в технотест този тъй хвален сервиз НН
                        Кръговото движение всъщност се намира под моста на пътя за аерогарата (Бул. Брюксел) с червеното кръгче е отбелязан въпросният НН Сервиз.
                        Прикачени файлове
                        Ex. Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003
                        http://save-gery.org/bg

                        Коментар


                        • #13
                          До: Jeep 3.1TD VM не пали (пали, ама...)

                          Първоначално публикуван от sag9765 Преглед на мнение
                          Дано не ти е падал акумулатора с ключ поставен в контакта.Много често си губи кода на ключа и имобилайзера прави проблеми.В такъв случай се налага наново обучение на ключа.Дано да съм бил полезен.Ако може да споделите къде точно се намира в технотест този тъй хвален сервиз НН
                          Да колега, савсем възможно да е от това. Не възможно, а май това е причината. След като не искаше да пали, махнах акумулатора и оставих тухлата четворкаХ4 без акумулатор за 10тина минути и май ключа беше на таблото... Двигателя бачка на симулатор, а на автомобила - не. На няколко пъти ми се мерна, че свети задраскания ключ. Балкан Стар ли е единственото решение за препрограмирането и ако някой от вас го е правил, колко може да струва едно такова препрограмиране (обучение)? Дано да не е като такса за семестър на НБУ

                          Поздрави, Иван

                          Коментар


                          • #14
                            До: Jeep 3.1TD VM не пали (пали, ама...)

                            В понеделник(08.02.2010) ще ми дадат телефона на човека който препрограмира и цената и ще ги изпратя в темата,дано да свърши работа.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Jeep 3.1TD VM не пали (пали, ама...)

                              Първоначално публикуван от paradox Преглед на мнение
                              Да колега, савсем възможно да е от това. Не възможно, а май това е причината. След като не искаше да пали, махнах акумулатора и оставих тухлата четворкаХ4 без акумулатор за 10тина минути и май ключа беше на таблото... Двигателя бачка на симулатор, а на автомобила - не. На няколко пъти ми се мерна, че свети задраскания ключ. Балкан Стар ли е единственото решение за препрограмирането и ако някой от вас го е правил, колко може да струва едно такова препрограмиране (обучение)? Дано да не е като такса за семестър на НБУ

                              Поздрави, Иван
                              Ако имаш два работещи активирани ключа, можеш и сам да си програмираш следващите /до седем бр./ ключове. Малко глупаво е, но няма друг начин, и при наличието на само един ключ - решението е само оторизиран сервиз. Самото синхронизиране може да го направи и всеки, който се занимава с OBD II диагностика, но е необходим един четири цифрен код. Генерира се по VIN номера на колата, но само в оторизиран сервиз. Не го дават на собственика, дори и при настояване и представяне на големия талон, въпреки написаното в един друг сайт. Било фирмена политика, "в полза на собственика, за неговата сигурност". Миналата есен си активирах втори ключ в БС. т.н. "обучаване на ключ". Правят го за около 40 мин. и струва под 50 лв. Необходим е големия талон на автомобила, както и новия ключ да е blank, т.е. да не е бил програмиран преди това, както и металната част да е нарязана за да може с него да се даде на контакт. Желателно е това да го направиш предварително, защото в БС не нарязват металните бланки, а наблизо има само един ключар, и той се издържа доста добре от клиентите, които му пращат от БС. Цената за нарязване на един ключ, почти надхвърля себестойността му в USA $ долари.
                              По въпроса, разгледай ето тази тема /превъртете надолу в постовете/ Там сме дискутирали нещо за ключовете и дистанционните. Ето и примерна цена на к-т ключ и дистанционно.
                              Поздрави!
                              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                              First impression is not always true. Get inspired.
                              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                              Reading is sooo boring, unlike writing!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X