Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗова глава - преработка за 92 бензин

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

    Колега кажи модела на двигателя и по това може да се каже колко се затяга.Твоята буханка е от по-новите и мотора може да е 417,421,402.А между тях мисля,че имаше някаква разлика в силата на затягане.Провери какво пише на цилиндровия блок от лявата страна или виж номера на двигателя в талона първите три цифри са модела на двигателя.
    Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

    Коментар


    • #92
      От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

      каква е разликата между глава 417 и 421 ... клапаните са еднакви кое е различното
      МОИЙТЕ ЗАБАВЛЕНИЯ ЗА ВАС СА ПРЕСТЪПЛЕНИЯ...

      Коментар


      • #93
        От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

        Клапаните са различни на 421 са по-големи.

        Коментар


        • #94
          От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

          Първоначално публикуван от uaz469 Преглед на мнение
          каква е разликата между глава 417 и 421 ... клапаните са еднакви кое е различното
          Изпускателните клапани на 421 са по-големи.
          Всички подробности относно тези двигатели(а и не само) ще ги намериш тук за 417 и тук за 421

          Коментар


          • #95
            От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

            Колеги току що свалих главата на уазката и след като я премерих се оказа, че е 99мм. нали трябваше да е 98мм., въпросът е трябва ли този един милиметър който е в повече да го добавя към трите и половина с които смятам да намаля главата тоест да сваля до 94.5мм.?

            Коментар


            • #96
              От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

              Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
              Колеги току що свалих главата на уазката и след като я премерих се оказа, че е 99мм. нали трябваше да е 98мм., въпросът е трябва ли този един милиметър който е в повече да го добавя към трите и половина с които смятам да намаля главата тоест да сваля до 94.5мм.?
              Зависи този мм от коя страна е в повече.
              Теб те интересува дълбочината на горивната камера.

              Коментар


              • #97
                От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

                Да точно така, но как да разбера от коя страна е в повече, колко е стандартно дълбочината на гор. камера? При мен е 20.5мм. мерено до повърхнината между клапаните.
                Последно редактирано от Emil_Pz; 18-04-12, 13:39.

                Коментар


                • #98
                  От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

                  Да знаете къде в София могат да извършат това изпилване на главата? По-напред в темата четох, че покрай Хладилника го правели някъде, но мнението е от преди няколко години и идеята ми е някой знае ли къде точно е мястото и дали още предлагат тази услуга?
                  "Но там, където добрата стара УАЗ-ка може да издрапа, достигат само високопланинските кози."

                  Коментар


                  • #99
                    От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

                    потърси в интернета head service, ще ги намериш, още са там.

                    Коментар


                    • От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

                      Благодаря много,а имаш ли представа какви пари горе-долу ще струва интервенцията?
                      "Но там, където добрата стара УАЗ-ка може да издрапа, достигат само високопланинските кози."

                      Коментар


                      • От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

                        Питай ги де - там са дадени телефони.

                        Коментар


                        • От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

                          Колкото повече сваляш главата толкова по капризен ще става двигателя на бензин.За газ е добре. Високата компресия иска висок октан.Клапаните ги остави на 0.35-0.40 Това не е Лада с 0.20.При ладата няма тижи/повдигачи/ Луфта се оставя по-голям заради топлинното разширение на повдигачите.При по-малък луфт 1. горят клапаните 2. няма стабилни малки обороти.Не се хващай за градусите аванс.Този тип двигател-Волга,Уаз се центроват така- търсят се най високите обороти на празен ход като се върти делкото .Като се вдигне дистрибуторната капачка на ръка се проверява дали е разбито делкото.При отворено чукче се гледа дали се променя разстоянието осезателно .Живота на едно НОВО делко е 100 000км след това го подари на някой и си купи ново.Втулката не може да се оправи.Борислав Петров GSM 0888788178-Пловдив

                          Коментар


                          • От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

                            Преди две години в Благоевград - 35 лв.
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

                              Колеги, вярно ли е твърдението, че глави с номера 1003010 са конструктивно направени за бензин А92, въпреки, че височината им си е 98мм и не трябва да се фрезоват, докато тези с номера 1003015 са за по-ниско октановия бензин и те се намалят. Казвам го без да съм се играл да меря обемите на двете горивни камери, за да се порвърди твърдението или пък отхвърли. Ако някой има и двата вида глави, моля да измери с наливане на течност обемите им и да сподели, или пък просто ако го знае да потвърди.

                              Коментар


                              • От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

                                Ще поясня още малко въпроса си от по-горе и причината откъде възникна: Преди около година купих от един автосервиз двигател УМЗ 417 за 300 лв, но и хората в сервиза не знаеха състоянието му, защото са го заменили с дизелов, та затова реших да му направя на спокойствие без бързане основен ремонт. Частите излязоха около 350 лв от вносителя.
                                Когато дадох списъка с частите на доставчика( един от големите вносители на части за руски коли), в процеса на разговора, когато уточнявахме дължината на поръчаните повдигачи, той ме попита какъв е номерът на главата. Когато му казах, че номерът и е 1003010 той ме посъветва да не я режа, като каза че главите с този номер не се режат, за разлика от тези с други номера. Повярвах му защото той ме съветва за нещо, което е против търговския му интерес да ми продаде повдигачите и да се оправям после сам (между другото този човек винаги е бил коректен в доставките и информацията за произхода и качеството на частите). Аз веднага си помислих, че горивните камери са с различен обем в зависимост от номера им, и реших по-късно да уточня въпроса някъде по форуми или от справочници, но не намерих никъде подобна информация. За височината на главата съм сигурен, че е 98. След като направих ремонта и пуснах двигателя, покарах го няколко месеца и се уверих, че този съвет е бил правилен, защото при по-рязко подаване на газ си се появява лекото нормално причукване на аванса с бензин 95, дори си казах – добре че не съм рязал главата, иначе щеше доста да ми чука. Но въпросът, защо ме е посъветвал така, не ми се изясни. Виждам, че в този форум има хора със сериозна теоритическа и практическа подготовка и мисля ще разяснят, но може би интересът към Ужаските е спаднал вече, та ако тука никой не обясни задоволително нещата, ще му позвъня да ми каже неговото основание за съвета да не намалям този номер глава и после ще споделя тука.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X