Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗова глава - преработка за 92 бензин

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

    По принцип да вмъкна в темата - продават се повдигателни пръти за глави 92 бензин. Т.е. по къси.
    Те и главите за блок се продават два вида за бензин А76 и А92. По руската система
    only 4 x 4,sim AWD

    Коментар


    • #77
      От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

      Първоначално публикуван от L_Dormishev Преглед на мнение
      То не е никак тудно,не им се плаши чак толкова,....даваи по смело.....
      колега струва мисе че малко ни послъгваш.чашките неможеш да ги изкараш ЗДРАВИ.

      Коментар


      • #78
        От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

        Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
        колега струва мисе че малко ни послъгваш.чашките неможеш да ги изкараш ЗДРАВИ.
        Колега това упражнение съм го правил на поне 4-5 двигателя и до сега нитo една чашка или повдигач не се е чупила,...Не знам за теб,твое мнение,.....не давам пари на никои да ми вярва,казвам го от опит........!!!!!!!

        Коментар


        • #79
          От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

          А и да уточня,че на менгемето не хващам чашката от страни ами от долу и притягам самият прът до периферията на чашката,...както и другия край с клещите

          Коментар


          • #80
            От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

            нагрях повдигачите на газовият котлон,нагряването в областта на чашката само,оставих ги да истинат,после с клещите ги завъртях и си излязоха,верно на някои се наложи да повторя процедурата,така свалих капачетата и от двете страни.Кибритени кутиики номерирах от едно до осем исложих съответните капачета в тях за да не се объркат докато ги сглобя отново..още не съм ги сглобил,макар че вече са скъсени,нема време.
            основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

            Коментар


            • #81
              От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

              Моята глава на 451 двигателя я свалихме 3.5мм и се усети разлика във вървежа, не голяма но има, а в баир с други уазки с такъв мотор с непилена глава се усеща още повече
              0888 50 13 35

              Коментар


              • #82
                От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

                здравейте колеги!!!
                Свалих главата със 4 мм, нови водачи на изпускателните клапани,нови гумички, припаснати клапани и компресията стана 12 атм,кара се на газ предимно само се пари на бензин,думата ми е за свещите останаха си предишните NGK BP5HS трябва ли сега да ги сменя със BP6HS които ги дават аналог на руските А 17,между времнно пробвах със А 11 но причукваше аванса даже и на газ,пропуснах да спомена центровката на запалването е на +10 градуса...
                основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                Коментар


                • #83
                  От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

                  5-цата е по-топла. При фрезована глава аз ти препоръчвам да си минеш на 6, още повече, че го караш и на газ.

                  Коментар


                  • #84
                    От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

                    Благодаря ,колега!
                    Вече ги купих и им се радвам и не е по темата ама си задавам въпроса : може ли тая свещ да е наистина NGK и да струва само 3 лева,почивните дни ще ги сложа да видим какво ще покажат.
                    основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                    Коментар


                    • #85
                      От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

                      Тези свещи са от най-евтината серия на НЖК. И на мен ми излизат приблизително толкова, но с отстъпката която ползвам.
                      Карам ги вече около 2 години. Без забележка съм!!!

                      Коментар


                      • #86
                        От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

                        добро утро ,колеги!
                        Регулирах клапанатие на 0,40 те излязоха май някъде към 0,45 щото тази пластина влиза макара и със усилие.Като запаля двигателя нищо не се чува м смисъл че не се чува тракане на клапаните.Като загрее 80 клапаните запачват да"чукат",на какво се дължи това?Преди регулировката свалих "кавала" с кобилиците,разглобих го,втулките на кобилиците в горната си част са малко износени,но все още има канал за маслото и по "кавала" върви масло на запален двегател.От къде идва това чукане,повдигателните пръти са същите т.е. скъсени са но със същите калпачета и са поставени на същите места както преди ремонта...
                        основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                        Коментар


                        • #87
                          От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

                          Мини ги на 0.20 и 0.25 и карай,кобилиците имат известно износване и сега стоят хлабави.

                          Коментар


                          • #88
                            От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

                            опитвах ги вече на 0,30 идва им малко явно остават притворени клапаните и почва да тресе двигателят,кибиците около мене казват че маслото е калпаво щото налях приста супер бензин и се мотивират с това че като е студено било по гъсто и затова не тракало, а като загрее двигателят ставало рядко- на 80 градуса температура на водата, с пуснат маслен радиатор, при 60 км/час- 2 атм на таблото
                            основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                            Коментар


                            • #89
                              От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

                              Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
                              Тези свещи са от най-евтината серия на НЖК. И на мен ми излизат приблизително толкова, но с отстъпката която ползвам.
                              Карам ги вече около 2 години. Без забележка съм!!!
                              Да доста са добри, моите са на около 25- 30хил.км, днес ги свалих и ...като нови са и електрода и никакъв нагар нямат ...почистих ги и си ги върнах обратно .
                              Но в скоро време ще ги сменя, все пак са си на доста км ..
                              С NJK BP6 съм !
                              sigpic УАЗ-452

                              Коментар


                              • #90
                                От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

                                Можете ли да ми кажете с каква сила се затяга главата на Уаз2206

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X