Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗова глава - преработка за 92 бензин

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

    Нагрявай и вади капачетата на прътите и ги намалявай, не бих те посъветвал другата идея.
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • #62
      От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

      Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
      Нагрявай и вади капачетата на прътите и ги намалявай, не бих те посъветвал другата идея.
      Пробвал ли си? С какво да ги нагрея - оксижен или обикновена горелка?

      Коментар


      • #63
        От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

        Не съм пробвал. То така с малко повече стягане шпилките и гайките превъртат па камо ли и ако остане по половин гайка резба.
        Нагрявал съм с горелка, газова, и при някои се получава и отпускат, но при всички случеи трябва добре да ги захванеш и в двата края.
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • #64
          От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

          Здравейте колеги!!!
          Изчетох темата дотук,четох и в руските сайтове.
          Въпроса ми е съвсем конкретен-двигателят е УМЗ 4178 00,може ли да сваля главата до 94,00 мм /ако не удря свещите разбира се/,предвид на това че Ужаската се кара на газ и в България най ниският бензин е А-95
          Иначе ми е известно че конструкторският отдел на УМЗ препоръчва най много 94,9 мм сваляне,но в същото време руснаците свалят на същият двигател до 94 мм.
          Благодаря предварително за отговорите ВИ!!!
          основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

          Коментар


          • #65
            От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

            Няма никакъв проблем, сваляй смело на 94мм.
            Споделям го от личен опит с 417.
            А като демонтираш и замериш главата сам ще се убедиш, че няма проблем.
            От УМЗ може би го препоръчват този размер заради повдигачите, но като ги подмениш с правилните може и на 93мм да я свалиш щом си на газ.

            Коментар


            • #66
              От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

              повдигачите вече са им свалени капачетата-стоманените вложки и довечера пътуват при стругаря да им свали по 2мм от всяка страната да си станат на местото...благодаря за бързия отговор
              основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

              Коментар


              • #67
                От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

                Никаква разлика няма дали се свалят 2мм от двете страни или 4мм от едната (освен че по първия начин ще отнеме повече време на стругаря)
                Като я направиш след 3-4дена каране стегни я отново


                п.с.

                Чисто теоритично- тема за размисъл - при такова голямо сваляне не трябва ли да се стяга после с някое кило отгоре, кой как мисли и защо?
                Случайни хора УАЗ не карат

                Коментар


                • #68
                  От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

                  добро утро на всички!
                  Има разлика дали от двете страни по два мм или от едната 4 мм,прътите са по дебели и ако се свали 4 от едната ще трябва се стръже пръта,поне аз така симисля де,дори не съм го мерил със шублера,но прецених по 2 мм от всяка страна.
                  Според мене при такова сваляне момемнта на затягане си остава един и същ и нямо обшо с дебелината на главата.
                  Последно редактирано от Жоро Донечки; 16-11-10, 10:26. Причина: Придържайте се към темата!
                  основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                  Коментар


                  • #69
                    От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

                    Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                    Никаква разлика няма дали се свалят 2мм от двете страни или 4мм от едната (освен че по първия начин ще отнеме повече време на стругаря)
                    Като я направиш след 3-4дена каране стегни я отново


                    п.с.

                    Чисто теоритично- тема за размисъл - при такова голямо сваляне не трябва ли да се стяга после с някое кило отгоре, кой как мисли и защо?
                    Я кажи твойте съображения, защо трябва да се стяга повече фрезованата глава, пусни жокер.
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • #70
                      От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

                      По голяма степен на сгъстяване -> повече компресия -> по-силна детонация и разширение->по-голям натиск... в тая насока си миля
                      Случайни хора УАЗ не карат

                      Коментар


                      • #71
                        От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

                        Момчета здравейте и от мен!!!!!!!!!Искам да кажа и аз своето мнение за повдигачите след пиленето на главата до 94мм...Не знам защо изобщо трябва да ги носите на стругар и т.н. като можете и сами да си го направите...Аз на няколко двигателя с фрезовани глави на пшовдигачите им избивам чашките(дори и от едната страна)и ги хващам по малко и еднакво на шмиргела,...Проблеми до сега не съм имал никакви,...не е лош варианра с стругаря,но за мен това няма смисал.....

                        Коментар


                        • #72
                          От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

                          Първоначално публикуван от L_Dormishev Преглед на мнение
                          Момчета здравейте и от мен!!!!!!!!!Искам да кажа и аз своето мнение за повдигачите след пиленето на главата до 94мм...Не знам защо изобщо трябва да ги носите на стругар и т.н. като можете и сами да си го направите...Аз на няколко двигателя с фрезовани глави на пшовдигачите им избивам чашките(дори и от едната страна)и ги хващам по малко и еднакво на шмиргела,...Проблеми до сега не съм имал никакви,...не е лош варианра с стругаря,но за мен това няма смисал.....
                          Как ги избиваш, че аз ги понапънах ама ме беше страх да не ги контузя повече от допустимото.

                          Коментар


                          • #73
                            От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

                            Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                            Как ги избиваш, че аз ги понапънах ама ме беше страх да не ги контузя повече от допустимото.
                            Ми единия край го хващам на менгеме,а другия с едни клещи и с няколко резки удара по тях и една от двете чашки излиза без проблеми(без дори да се геят)....Само слагам повдигача във вертикално положение.....

                            Коментар


                            • #74
                              От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

                              Първоначално публикуван от L_Dormishev Преглед на мнение
                              Ми единия край го хващам на менгеме,а другия с едни клещи и с няколко резки удара по тях и една от двете чашки излиза без проблеми(без дори да се геят)....Само слагам повдигача във вертикално положение.....
                              Ще ги напъвам пак.

                              Коментар


                              • #75
                                От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

                                Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                                Ще ги напъвам пак.
                                То не е никак тудно,не им се плаши чак толкова,....даваи по смело.....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X