Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗова глава - преработка за 92 бензин

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: УАЗ 469 глава - преработка за 92 бензин

    Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
    Аз също съм почти сигурен, че ще станат същите повдигачите след фрезоване на главата, но имаше някаде из форума, ако се използват същите повдигачи нещо нямало мазане.
    Не виждам логиката.
    Единствената разлика е че винта за реглаж е малко повече навит, което няма как да се отрази на мазането.
    Ако някой знае нещо повече нека сподели.
    Това за мазането сега сефте го чувам.

    Коментар


    • #32
      До: УАЗ 469 глава - преработка за 92 бензин

      Аз съм писал в началото на темата... Задължително е повдигачите да се сменят с такива които са за глава за 92 бензин т.н. "волгови"... Защото винтовете могат да компенсират но не и толкова в дължината и тогава се затварят отворите за мазане... Търсете повдигачи от Волга...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #33
        До: УАЗ 469 глава - преработка за 92 бензин

        Има си повдигачи за ниски глави.УМЗ ги произвеждат.

        Така,че според мен не е лошо да сменят.Не струват хиляди пари.
        only 4 x 4,sim AWD

        Коментар


        • #34
          До: УАЗ 469 глава - преработка за 92 бензин

          Незнам дали е за тука (модераторите нека решат), но това също е нещо на което трябва да се обърне внимание.
          Скоро имахме проблем с едни гарнитури. Като разлики.
          Намерих из нета няколко снимки.
          За Газ 21


          Газ24



          Тука се виждат най добре разликите. При размяна на глави с други блокове да не стане обърквация, както и с ризите.
          Има и още различни разновидности, но общо типовете са тези.

          Въпрос-
          За Умз421/Змз 410 гарнитурата каква е (някой ако има снимки ще е супер). Виждал съм ама сега немога да определя разликата освен в диаметъра на отворите за цилиндрите?
          Случайни хора УАЗ не карат

          Коментар


          • #35
            До: УАЗ 469 глава - преработка за 92 бензин

            Гарнитурата на УМЗ-421 е с само една посока на поставяне.

            Гарнитурата на ЗМЗ-4104, е с размери като на 4021. само,че е подготвена за ризи по голям диаметър.
            only 4 x 4,sim AWD

            Коментар


            • #36
              До: УАЗ 469 глава - преработка за 92 бензин



              Тази гарнитура освен, че е за ЗМЗ 24, също е и за УМЗ 417.
              417ката е със същите триъгълни отвори за водата.
              451 е с кръгли.
              Незнам 414 вече как е, но предполагам, че е с кръгли отвори.

              Коментар


              • #37
                До: УАЗ 469 глава - преработка за 92 бензин

                Свалих главата с 3.5 мм, старите повдигачи не ставаха, след като стегна вала с кобилиците същите натискат и отварят клапаните, добре, че бях подготвен и с по късите повдигачи стана без проблем.

                За повдигачите, има няколко модела-различна дължина така че трябва да се внимава какви се взима понеже за продавачите в магазините всички са еднакви.
                Последно редактирано от Жоро Донечки; 22-04-09, 10:43. Причина: Разделяне
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #38
                  До: УАЗ 469 глава - преработка за 92 бензин

                  Колеги,с какво е най-добре и ефикасно почистването на масления нагар по главата или да карам по общия ред с гореща нафта?
                  088пет16пет3пет7

                  Коментар


                  • #39
                    До: УАЗ 469 глава - преработка за 92 бензин

                    Ако главата е свалена пароструйката ще я измие най добре, ако не е давай с нафта.
                    УАЗ 31512-Тото

                    Коментар


                    • #40
                      До: УАЗ 469 глава - преработка за 92 бензин

                      Здравеите!!!имам един въпрос относно разликата м/у обикноенната глава на 21(с квадратните колектори и на която всмукателните клапани са 44мм,а изпускателните-38мм) и глава 417(на която всм.-47,а изп.-38,с кръгли колектори),....оказват ли накякво влияние относно мощноста на двигателя и едната,и другата глава,(без да за фрезовани и 2те с еднокамерен карбуратор примерно)....и каква???
                      А главата от 21 спокоино ли мога да я фрезовам 4мм ????
                      Последно редактирано от L_Dormishev; 07-06-09, 19:02.

                      Коментар


                      • #41
                        До: УАЗ 469 глава - преработка за 92 бензин

                        Можеш, ако общата височина няма да стане по малка от горепосочената.

                        При по голямо пълнене в следствие по голямия всмукателен клапан, как ли ще се чувства мотора...
                        Това разбира се се комбинира с функция от фазите на разпределителния вал, който сигурно е предназначен за 44мм-вите клапани и характеристиките на двигателя ще станат не чак толкова предвидими, но си мисля в по добра посока (мощност)...
                        На 417 е двукамерен карбуратора и колектора е объл.
                        Случайни хора УАЗ не карат

                        Коментар


                        • #42
                          До: УАЗ 469 глава - преработка за 92 бензин

                          Май ще си остане варианта да фрезовам старата глава(21)без да хвърлям излишни пари за друга глава(414 или 417),...тъи като си мислех че с 414/417 мощността ще е по-голяма.Но след като я сваля с няколко мм и и направя клапаните,мисля че същто ще има положителен ефект(малко повече мощност).Вие как мислите...????

                          Коментар


                          • #43
                            До: УАЗ 469 глава - преработка за 92 бензин

                            Нека колегите,които са преработвали главата на техните двг-ли споделят разликата -преди и след сваляне на височината.???

                            Коментар


                            • #44
                              До: УАЗ 469 глава - преработка за 92 бензин

                              Прочети малко по от началото, точно това е написано

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              Мощността се вдига с ~7 конски сили, въртящия момент става от 21 на 22 но никъде не съм намерил информация че се премества към по-високи обороти...
                              Случайни хора УАЗ не карат

                              Коментар


                              • #45
                                До: УАЗ 469 глава - преработка за 92 бензин

                                Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                                На 417 е двукамерен карбуратора и колектора е объл.
                                Не е задължително, на два двигателя 417 вече виждам квадратни колелтори а не ми се вярва да е сменявана главата.?

                                За главата на ГАЗ 24д срещам различни мнения, трябва ли да се фрезова или не, за бензин 95 и пропан бутан?
                                Колко е височината на главата на ГАЗ 24д?
                                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X