Страница 6 от 6 ПървиПърви ... 23456
Резултати 101 до 115 от 115

Тема: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,264
    Точки (при гласуване)
    60

По подразбиране От: УАЗова глава - преработка за 92 бензин

Питай ги де - там са дадени телефони.
    с мустаци големи, мускули големи, шамари големи, ооох...

Място
    Пловдив
    Публикации
    327
    Точки (при гласуване)
    8

Колкото повече сваляш главата толкова по капризен ще става двигателя на бензин.За газ е добре. Високата компресия иска висок октан.Клапаните ги остави на 0.35-0.40 Това не е Лада с 0.20.При ладата няма тижи/повдигачи/ Луфта се оставя по-голям заради топлинното разширение на повдигачите.При по-малък луфт 1. горят клапаните 2. няма стабилни малки обороти.Не се хващай за градусите аванс.Този тип двигател-Волга,Уаз се центроват така- търсят се най високите обороти на празен ход като се върти делкото .Като се вдигне дистрибуторната капачка на ръка се проверява дали е разбито делкото.При отворено чукче се гледа дали се променя разстоянието осезателно .Живота на едно НОВО делко е 100 000км след това го подари на някой и си купи ново.Втулката не може да се оправи.Борислав Петров GSM 0888788178-Пловдив

Място
    Благоевград
    Публикации
    3,110
    Точки (при гласуване)
    19

Преди две години в Благоевград - 35 лв.

Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    0

Колеги, вярно ли е твърдението, че глави с номера 1003010 са конструктивно направени за бензин А92, въпреки, че височината им си е 98мм и не трябва да се фрезоват, докато тези с номера 1003015 са за по-ниско октановия бензин и те се намалят. Казвам го без да съм се играл да меря обемите на двете горивни камери, за да се порвърди твърдението или пък отхвърли. Ако някой има и двата вида глави, моля да измери с наливане на течност обемите им и да сподели, или пък просто ако го знае да потвърди.

Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    0

Ще поясня още малко въпроса си от по-горе и причината откъде възникна: Преди около година купих от един автосервиз двигател УМЗ 417 за 300 лв, но и хората в сервиза не знаеха състоянието му, защото са го заменили с дизелов, та затова реших да му направя на спокойствие без бързане основен ремонт. Частите излязоха около 350 лв от вносителя.
    Когато дадох списъка с частите на доставчика( един от големите вносители на части за руски коли), в процеса на разговора, когато уточнявахме дължината на поръчаните повдигачи, той ме попита какъв е номерът на главата. Когато му казах, че номерът и е 1003010 той ме посъветва да не я режа, като каза че главите с този номер не се режат, за разлика от тези с други номера. Повярвах му защото той ме съветва за нещо, което е против търговския му интерес да ми продаде повдигачите и да се оправям после сам (между другото този човек винаги е бил коректен в доставките и информацията за произхода и качеството на частите). Аз веднага си помислих, че горивните камери са с различен обем в зависимост от номера им, и реших по-късно да уточня въпроса някъде по форуми или от справочници, но не намерих никъде подобна информация. За височината на главата съм сигурен, че е 98. След като направих ремонта и пуснах двигателя, покарах го няколко месеца и се уверих, че този съвет е бил правилен, защото при по-рязко подаване на газ си се появява лекото нормално причукване на аванса с бензин 95, дори си казах – добре че не съм рязал главата, иначе щеше доста да ми чука. Но въпросът, защо ме е посъветвал така, не ми се изясни. Виждам, че в този форум има хора със сериозна теоритическа и практическа подготовка и мисля ще разяснят, но може би интересът към Ужаските е спаднал вече, та ако тука никой не обясни задоволително нещата, ще му позвъня да ми каже неговото основание за съвета да не намалям този номер глава и после ще споделя тука.

Място
    свиленград
    Публикации
    28
    Точки (при гласуване)
    0

здравейте. имам 1 въпрос, двигатела ми е 402 с двойната шайба, и номер на главата 4021 може ли да се шлайфа и колко коня е тоз мотор

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    44,264
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на blagoi66 Преглед на публикациите
    здравейте. имам 1 въпрос, двигатела ми е 402 с двойната шайба, и номер на главата 4021 може ли да се шлайфа и колко коня е тоз мотор
    Това е двигател газ-24-нещо си. Повечето са 98 конски сили и да, може да се шлайфа, ако вече не го е ошлайфал някой.
    с мустаци големи, мускули големи, шамари големи, ооох...

Място
    свиленград
    Публикации
    28
    Точки (при гласуване)
    0

мерси за отговора, не е баран мотора

Публикации
    157
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на slavy555 Преглед на публикациите
    Колеги, вярно ли е твърдението, че глави с номера 1003010 са конструктивно направени за бензин А92, въпреки, че височината им си е 98мм и не трябва да се фрезоват, докато тези с номера 1003015 са за по-ниско октановия бензин и те се намалят. Казвам го без да съм се играл да меря обемите на двете горивни камери, за да се порвърди твърдението или пък отхвърли. Ако някой има и двата вида глави, моля да измери с наливане на течност обемите им и да сподели, или пък просто ако го знае да потвърди.
    Миналата седмица разглобих един 417 мотор.Имам и един 24-Д,който е със фрезована глава,мисля фабрично е с такава височина.Та разликата в горивните камери на двете глави е видима. При измерването с течност(вода) се оказа че камерата на 417-та събира точно 100 мл.Тази на 24-Д събра по малко от 100 мл но разликата не е голяма.417 е с по дълбока но и по тесна камера а при 24 е обратно по плитка но видимо по широка.Дано съм обяснил разбираемо.Моето мнение е че,за работа на газ не е проблем да се фрезова.За бензин преполагам че пак може но не чак толкова колкото на по старите глави

Място
    Самоков
    Публикации
    3,269
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    18

колега не се ли продава главата от 417

Публикации
    157
    Точки (при гласуване)
    8

По принцип не,но има едни забележки дето не ми харесват и сигурно няма да я ползвам.Пиши на лични или на 0889519012

Място
    на 15км от София
    Публикации
    4,594
    Точки (при гласуване)
    22

Цитат Мнение на blagoi66 Преглед на публикациите
    Ето ТУК можеш да почерпиш повече информация за двигателите ЗМЗ 402.
    Конкретно 4021 е с ниска степен на сгъстяване и е препоръчително да се фрезова с 4мм.

Място
    свиленград
    Публикации
    28
    Точки (при гласуване)
    0

мерси,но не мога го прочета нямам достъп.

Място
    на 15км от София
    Публикации
    4,594
    Точки (при гласуване)
    22

Темата е в "Систематизирана информация", а там вероятно младшите участници нямат достъп щом не я виждаш.

Има още една тема със същата информация ще се опитам там да ти го покажа - опитай на ТАЗИ ВРЪЗКА - надявам се, че вече става...

Място
    свиленград
    Публикации
    28
    Точки (при гласуване)
    0

мерси колега

Страница 6 от 6 ПървиПърви ... 23456

Сходни теми

1. преработка на телоподаващо
    От kkiosev във форум Заваряване - технологии, прибори и сведения