Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за свързване на луминисцентна лампа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за свързване на луминисцентна лампа

    Здравейте,

    имах една луминисцентна лампа, която все се каня да я монтирам над мивката, та днес се реших да пристъпя към действие. Но нещо блокирах. Не съм някакъв спец по ел мрежи и захранвания, но мисля, че разбирам достатъчно като за домашен майстор. Въпроса е следния:

    в лампата има схема за свързване към мрежата, като са дадени 2 клеми - L и N. Доколкото знам, L e фаза, а N e нула. Обаче, жицата от N отива директно в ключето на лампата. А L отива към дросела. А теорията казва, че фазата първо минава през ключето. Моля за съвет къде бъркам в цялата схема...
    И друг въпрос, какво става, ако се сменят фаза/нула на входа на луминисцентната лампа ? Т.е. ако се закачи към щепсел ?
    Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

  • #2
    До: Въпрос за свързване на луминисцентна лампа

    Всъщност, схемата като да е вярна, фазата влиза директно в дросела, а нулата е на единия край на самата лампа. Монтажа е приключен, лампата свети. Но сега с фазомера отчитам някакъв ток по корпуса, където е захванат дросела. Гледам, че няма някакви окъсявания на жици, пък и лампата е чисто нова. Това нормално ли е да е така ?

    П.С. Към модераторите - не съм сигурен, че съм уцелил раздела за тази тема. Моля да се намесите, ако се налага.
    Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за свързване на луминисцентна лампа

      На място си е темата.

      Дали фаза или нула ще прекъснеш, на лампата и е все едно - от нейна гледна точка са еднакви. Утечката към корпус е нормална донякъде. Преодолява се, като се занули корпуса.

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за свързване на луминисцентна лампа

        провери дали нее занулена лампата фабрично и ти да си вързал фазата точно към зануляване на корпуса и за това да ти свети фазомера към корпус,че може и ти да светнеш
        Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за свързване на луминисцентна лампа

          Виждал съм подобни на които идиота който лепи лепенките не гледа и са лепнати обратно. Фазата отива директно на корпуса. Ако се случи и монтажника да не гледа става много весело...понякога чак на първото сменяне.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за свързване на луминисцентна лампа

            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
            Виждал съм подобни на които идиота който лепи лепенките не гледа и са лепнати обратно. Фазата отива директно на корпуса. Ако се случи и монтажника да не гледа става много весело...понякога чак на първото сменяне.

            и то много често
            Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X