Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Isuzu Trooper 3.0 DOHC Заслужава ли си?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от xlr Преглед на мнение
    Официален вносител - "СофКо", части в почти всички магазини за "японци".
    соф ко,еми не ми вдъхва особено доверие.кво имат на склад за трупера?
    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

    Коментар


    • #17
      като леко пристрастен сигурно несъм актуален но с исключение на това че след смърта на мотора фирмата препоръчва поставянето на 2.8-3.1 други забелешки нямам
      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

      Коментар


      • #18
        напротив,точно като пристрастен и може би притежаващ ще бъде полезно и интересно да споделиш мнение относно модела.
        В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

        Коментар


        • #19
          другата седмица ще пусна снимки на дизелов 4х4 за 95% асфалт и цена под 20000лв
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #20
            На въпроса: Мисля че вече го бях дискутирал този модел, но пак ще повторя - ако не ти пука за двигетеля вс др е ОК. В Англия е масово да се заменя 3л. комън рейл с обикновен 2,8л. Чувам че бизнеса бил доста печеливш!!!! Но пък с тази смяна забравяш за някакви си 1млн. километра. Разбира се стига да ти се кара толкоз. Изобщо проблемите са най вече по горивната система, дюзите се разпознават от компа и са доста скъпи за подмяна. Да не говорим че ги няма. Изобщо съвета ми е да си търсиш подобен автомобил но с обикновен дизел например някой опел фронтера или монтерей(всъщност това пак си е почти 100% ИСУЗУ) желателно пак с нормален ИСУЗУ дизел. 3л. комън реийл на ИСУЗУ е учудващо неудачен, като се има в предвид репутацията им на отлични производители на индустриални и автомобилни дизели в целия свят(мнението не е мое, аз само го повтарям). Може би не е лошо да отидеш в сервиза на исузу и да се поинтересуваш малко повече за този модел. Все пак "пристрастено" бих ти препоръчал да се огледаш за пикап втора употреба с двойна кабина, тъй като искаш и да го товариш! Повярвай ми безкрайно удобно е ! А горивния разход на пикапа въпреки че е с нормален дизел е дори по-нисък от този на трупера.
            Поздрави
            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

            Коментар


            • #21
              ако ме питаш мен бих си взел това нещо,карал колкото може и после бих послушал производителя ,иначе на дали някои може да каже нещо лошо--------ИДЕАЛЕН НЯМА
              МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

              Коментар


              • #22
                D-MAX съгласен. След като попрочетох английския форум на притежателите на труупър разбрах за какво става въпрос при двигателя. Ориентирам се май към нормалния.

                Благодаря и на всички останали за мненията. Като има развитие ще пиша. Ще ви държа в течение - щете не щете

                Коментар


                • #23
                  въртим сучи тва си е база като на фронтерата. като окачване и трансмисия си е въобще непретенциозен и държелив. за мотора ... ама легенди се носят колко са смотани.
                  и коя година беше ,че нещо за 3.0л камон раил пък и 110 к.с. не ми стама конкретно.
                  имам приятел със сервиз дето поддържа едно такова маи от 2002-ра беше ,но е 3,0 тди 16v интеркулер.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • #24
                    фронтерата е енемско копие на исузото но немците се насират както винаги със тези деференциали GKN от там идва лошата слава на фронтерата
                    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                    Коментар


                    • #25
                      Пикап Исузо/Опел/Кампо

                      Мнение на още един пристрастен.Напълно подкрепям D-MAX относно пикапа.Карам едно такова чудо 2,3 бензин 91г.Купих го преди около година за 6000лв.имаше лек проблем по предницата /лагер главина и втулки горен носач/,наложи се да ги сменя два пъти за има няма два месеца поради некачествени части,но вторият път уцелих.Относно двигателя-слаб е за тази кола 90кс.но пък никакви проблеми.Иначе само здрава експлоатация,ползвах я за разкарване на бирени кегове по плажа,за теглене на повредени коли,за мини камионче/строя/,за семеина кола абе с две думи идеална е.Ако беше и с дизеловия мотор 3.1щеше да е супер,защото е най-евтиния вариант на пикап които намерих.Вярно е още нещо купето им гние доста,иска кърпене ама няма кога.
                      Гори ама въри к'о мързи ви да наливате ли?

                      Коментар


                      • #26
                        За 20.000лв .,това Исузу е без конкуренция с този двигател.НО , както при всички комънреил двигатели от началото на внедряването на системата(между другото , това е първия джип с комън реил двигател , да отдадем дължимото на Исузу),понякога се срещат проблеми с управлението на двигателя.Обаче въобще не са толкова страшни колкото някой ги изкарват.Като механика , двигателя е супер здрав , като всички двигатели на Исузу.
                        За парите си , голям и здрав джип , с мощен и икономичен двигател , определено си струва.Просто трябва при покупката да се обърне внимание на работата на двигателя , наи- добре е да се отиде на специализиран стенд.Често проблема идва от датчици , разходомер , и неща от този род , които не е проблем да се подменят , имаики предвид ниската първоначална цена за джип от този клас.
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от Plamen Lilov Преглед на мнение
                          Мнение на още един пристрастен.Напълно подкрепям D-MAX относно пикапа.Карам едно такова чудо 2,3 бензин 91г.Купих го преди около година за 6000лв.имаше лек проблем по предницата /лагер главина и втулки горен носач/,наложи се да ги сменя два пъти за има няма два месеца поради некачествени части,но вторият път уцелих.Относно двигателя-слаб е за тази кола 90кс.но пък никакви проблеми.Иначе само здрава експлоатация,ползвах я за разкарване на бирени кегове по плажа,за теглене на повредени коли,за мини камионче/строя/,за семеина кола абе с две думи идеална е.Ако беше и с дизеловия мотор 3.1щеше да е супер,защото е най-евтиния вариант на пикап които намерих.Вярно е още нещо купето им гние доста,иска кърпене ама няма кога.
                          За моя радост новите модели пикапи на ИСУЗУ са галванизирани а шасито би трябвало да е поцинковано. Мойто за сега се държи чудесно и ми прави впечатление че товарното отделение след много товарене и жулене на боята не хваща ръжда а седи чист метал, а би трябвало при дълбоко остъргване пак да ръждясва ама не. Не знам как е направено за да е толкова устойчиво. Предполагам че японските другари са взели специални мерки за решаване на този типичен за ИСУЗУ проблем. Възможно е и стоманата да е специална. Изобщо тея хора са маниаци като опре въпроса до използване на нови технологии и материали. За педантичността им при прилагането пък просто няма какво да се коментира - челният опит на завод Н. Й. Вапцаров Плевен още го помним.
                          Поздрави
                          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                          Коментар


                          • #28
                            Един съвет и от мен ( както казват в поговорката:"питай патило" ) !
                            При огледа задължително на канал, огледай много добре шасито !
                            Аз от мерак, сега още го реставрирам, но като се качих да го пробвам как върви, сякаш бях роден там !
                            Р.П.(RFF) 0898677590
                            Пътна помощ
                            ДЕНОНОЩНО

                            Коментар


                            • #29
                              До: Isuzu Trooper 3.0 DOHC Заслужава ли си?!

                              Първоначално публикуван от RFF Преглед на мнение
                              Един съвет и от мен ( както казват в поговорката:"питай патило" ) !
                              При огледа задължително на канал, огледай много добре шасито !
                              Аз от мерак, сега още го реставрирам, но като се качих да го пробвам как върви, сякаш бях роден там !
                              Колеги,

                              някой може ли да ми каже дали са скъпи частите на Трупара...дизела 3.0 ?
                              УАЗ 469Б & LR DISCOVERY II

                              Коментар


                              • #30
                                До: Isuzu Trooper 3.0 DOHC Заслужава ли си?!

                                Аз също се интересувам. по-точно за дюзите дали ще се намери някаде 2-ра ръка ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X