Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моето малко бижу.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моето малко бижу.

    Баща ми купи едно Митсубиши Миника. Става въпрос за 580 кобика, 2 цилиндъра, 4тактово двигателче = 28 конски сили. Това бръмбарче има двойно задвижване + бавни скорости.
    Разполага с 4скорости + 1задна скорост. Максимална скорост която може да развие е 80 километра в час, тъй кото има много редуктори. Стандартно е с 12 цолови гуми, ние намерихме джанти 13 цола и сложихме офроуд гуми. За момента сам замислил да му направя ролбар отпред (bullbar) и да изместя резервана гума отпред (като защита). Също мисля да сместя и 2 допълнителни фара. Отзад където е резервната гума мисля да сложа някакъв съд пълен с пясък, хем като е през зимата и забоксува да хвърля малко, хем да тежи тъй като е много леко. Има доста угнило по каросерията и веждите и на пролет мисля да почвам него, тъй като в момента инвестирам в 1 кросово балканче . Другия ми план е да намеря двигаел от ДЕО, Сузуки или Субару с 4 цилиндъра, защото те са 58 конски сили. За момента мисля да го карам така. Микробусчето има всички документи за движение по републиканските пътища, само книжка нямам защото сам на 15 години, но до черното кара тати . За сега сам излизал няколко пъти на офроуд из местноста Батовата - Варненско. Ето малко снимки от днешното ми излизане. (Само предните офроуд гуми не са сложени)
    http://img704.imageshack.us/i/abcd0008s.jpg/
    http://img704.imageshack.us/i/abcd0009g.jpg/
    http://img704.imageshack.us/i/abcd0011m.jpg/
    Коментираите и ако знаете двигателче от горепосочените мпста пишете в темата

  • #2
    До: Моето малко бижу.

    Бусчето изглежда страхотно. Пожелавам ти много незабравими моменти с него. Слагай му 4 хубави, еднакви гуми и се забавлявай.
    Зима иде

    Коментар


    • #3
      До: Моето малко бижу.

      Добре дошъл в нашите редициРеспект за ентусиазма.Само приятни моменти ти желая!

      Коментар


      • #4
        До: Моето малко бижу.

        Първоначално публикуван от Martinel40 Преглед на мнение
        Баща ми купи едно Митсубиши Миника. Става въпрос за 580 кобика, 2 цилиндъра, 4тактово двигателче = 28 конски сили. Това бръмбарче има двойно задвижване + бавни скорости.
        Разполага с 4скорости + 1задна скорост. Максимална скорост която може да развие е 80 километра в час, тъй кото има много редуктори. Стандартно е с 12 цолови гуми, ние намерихме джанти 13 цола и сложихме офроуд гуми. За момента сам замислил да му направя ролбар отпред (bullbar) и да изместя резервана гума отпред (като защита). Също мисля да сместя и 2 допълнителни фара. Отзад където е резервната гума мисля да сложа някакъв съд пълен с пясък, хем като е през зимата и забоксува да хвърля малко, хем да тежи тъй като е много леко. Има доста угнило по каросерията и веждите и на пролет мисля да почвам него, тъй като в момента инвестирам в 1 кросово балканче . Другия ми план е да намеря двигаел от ДЕО, Сузуки или Субару с 4 цилиндъра, защото те са 58 конски сили. За момента мисля да го карам така. Микробусчето има всички документи за движение по републиканските пътища, само книжка нямам защото сам на 15 години, но до черното кара тати . За сега сам излизал няколко пъти на офроуд из местноста Батовата - Варненско. Ето малко снимки от днешното ми излизане. (Само предните офроуд гуми не са сложени)
        http://img704.imageshack.us/i/abcd0008s.jpg/
        http://img704.imageshack.us/i/abcd0009g.jpg/
        http://img704.imageshack.us/i/abcd0011m.jpg/
        Коментираите и ако знаете двигателче от горепосочените мпста пишете в темата
        Добре дошъл в бандата.

        Коментар


        • #5
          До: Моето малко бижу.

          колега добре дошъл,
          кажи няколко думи за добрите и лошите страни на таквоз чудо! колко разход ти дава?
          замислям се аз за нещо подобно! става ем да спиш в него, ем хора и багаж да вози, пък и сигурно не е по-малко проходимо от обикновенно парттайм пажеро или др жип..

          Коментар


          • #6
            До: Моето малко бижу.

            Ами разхода е от 5 до 8 , зависи дали се ръчка. Добрите страни са, че е тясно и минава насякъде, икономично, и може да носи около 700 кила на пътя и 450-500 = 7-8 прасята оффроуд. Недостатъците са ,че когато си под страничен наклон, заради тясната база е неустойчиво. Най големия недостатък е, че няма никакви части за него. Като го купихме, решихме да отворим двигателя (да му видим карантиите ) да го прегледаме как е, и забелязахме, че гарнитурата не е много добра. Поръчахме (говоря в множествено число защото сме 2мата с баща ми) гарнитура, нова, здрава ама турска. Сложихме я, и почна да губи компресия, мощноста падна. Шашнахме се, отворихме го пак и гледаме гарнитурата се сгърчила. Сложихме стара и си караме с нея, както беше износена и захабена, не губим грам компресия. Също недостатък е че кончетата са му малко. Искам да намеря двигател от ДЕО или нещо такова дребно, 1000кубика, той е 48 коня 3 цилиндъра, но има едно изпълнение на Сузуки с 4 цилиндъра, мисля че 1200кубика беше, ако намеря такова ще сам много радостен. Ще разполага с 58 коня, и ще може да тръгва на четвърта. Идеята е скоростната кутия да пасне, или с фланец, но не искам да я сменям, защото е просто преизчислена.

            Коментар


            • #7
              До: Моето малко бижу.

              Даже не знаех, че има такова животно. Много хубави изживявания ти пожелавам с него. Радвам се за теб, че си се зарибил толкова рано в тази посока.
              Успех.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #8
                До: Моето малко бижу.

                Честито малко тракторче
                Знаеш ли колко килограма тежи?
                '98г. Mitsubishi Pajero II 2.8tdi Super Select къса база фейслифт
                '95г. Mitsubishi Pajero II Super Select къса база - за "лек" offroad - coming soon :)
                И разни BMW-та...

                Коментар


                • #9
                  До: Моето малко бижу.

                  Първоначално публикуван от Martinel40 Преглед на мнение
                  Баща ми купи едно Митсубиши Миника. ...
                  Martinel40, хайде питай пак баща ти какво точно е купил, или ти се разходи и прочети!

                  Защото това не е Миника

                  Коментар


                  • #10
                    До: Моето малко бижу.

                    Честито, млади колега! Карай си го със здраве и кеф.
                    Потърсих информация в "дебелите книги", но почти няма. Базовият модел Minica key car е от 1962 г. От 1990 се продава друг модел миника, но е 660 сс и 2 WD. Има го и с 4 врати. Ако намеря повече инфо, ще я пост-на.
                    Последно редактирано от trapper; 31-01-10, 15:13. Причина: корекция
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #11
                      До: Моето малко бижу.

                      Няма да намериш, защото това не е Миника, показваш съвсем различен модел!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Моето малко бижу.

                        Честита придобивка .
                        Първоначално публикуван от Martinel40 Преглед на мнение
                        Поръчахме (говоря в множествено число защото сме 2мата с баща ми) гарнитура, нова, здрава ама турска. Сложихме я, и почна да губи компресия, мощноста падна. Шашнахме се, отворихме го пак и гледаме гарнитурата се сгърчила. Сложихме стара и си караме с нея, както беше износена и захабена, не губим грам компресия.
                        Ако изпратиш турската гарнитура при мен тук има фирма която ги произвежда и са с добро качество . Фирмата е http://www.venterz.com/
                        Последно редактирано от alexalex69; 31-01-10, 15:00. Причина: допълване
                        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Моето малко бижу.

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Няма да намериш, защото това не е Миника, показваш съвсем различен модел!
                          +1
                          Модела е миникаб.Който не вярва да прочете:
                          http://images.google.bg/imgres?imgur...%3D18%26um%3D1

                          Коментар


                          • #14
                            До: Моето малко бижу.

                            Точно така Миникеб
                            http://en.wikipedia.org/wiki/File:Mi...nicab_1987.jpg

                            Коментар


                            • #15
                              До: Моето малко бижу.

                              Разбирам ви момчета, но това е с 2 цилиндъра и затова е миника, но шасито е на Миникаб. Този който ми показвате е с 3 цилиндъра 900кобика

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X