Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на гориво на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разход на гориво на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

    Здравейте обмислям вариянта да си взема toyota landcruiser 120 или 125 D4D мотора. Интересува ме какъв разход дава? Дали автоматичната скорстна кутия им е сполучлива или дефектира? Какво мога да очаквам да ми се повреди и колко пари излиза ремонта?
    Благодаря предварително

  • #2
    До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

    Разход до 100 км/ч 8-9 на сто,по магистрала 10 на сто,градско 12 на сто,моята е ръчка,незнам какво им се чупи,единственната ми забележка,че интериора е под всякаква критика от към качество на материалите.
    TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
    Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
    Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
    Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

    Коментар


    • #3
      До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

      Автоматика е здрав.
      Разликата в разхода на автоматика и ръчните скорости и незначителен. Даже по каталог дават на автоматика предимство с 1-2 десети в разхода.
      Аз пък съм доволен от интериора. Естествено има какво да се желае, но ми харесва. Въпрос на вкус и вероятно какво си карал преди това

      Коментар


      • #4
        Re: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

        Градско в София разхода е 12.5-13 някъде. Обаче е още нова и се разработва.

        Д4д имат проблеми с дюзите и уж са пуснали нов модел. Но дали той е по-добре не се знае.
        "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

        Коментар


        • #5
          До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

          Новите модели тойота изобщо не са сполучливиМного дефекти дават по двигател и ходова част!това за дюзите е вярно има и още неща от двигатела които сдават багажа много по рано от предвиденотоВчера например тук в Дания обявиха по новините че са установили дефект във спирачната система на няколко модела Тойоти от новите И сега в цяла европа и Щатите ги изискват в сервиз за отстраняване на дефекта

          Коментар


          • #6
            До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

            За 170 000 км са сменени задни амортисьори на около 97 хил. гаранционно,
            дюзи (в следствие на „качествени“ горива), лагери на предните колела, едно каре и скобите на въгрешният гумен маншон на предна полуоска. Това са неплановите ремонти.
            Кои са тези много дефекти по двигатели и ходовата част?
            За дюзите всички знаем. Друго?

            П.П. Дефекта не е в спирачната с.ма, а в десният педал.

            Коментар


            • #7
              До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

              Определено няма да взема новия модел най-вероятно от 2004 ще е производство. За дюзите и аз прочетох капризна е на гориво но то кой ли команрайл не е притенциозен към гориво. Преди съм карал ТЛК 95 3тд мотора много вървеше но и много гореше а интериора определено не бе6е от наи-добрите но за това имаше определено и вина предишния собственик но за тоя ценови клас е добре. Чудя се дали да взема 125 или 120. 125цата според мен е по добра за офроуд но за почти същите пари човек може да вземе 120ката която пък има цели 2 врати в повече и голчмо удобство и комфорт на задните седалки за разлика от 125 където отзад е много семпла. Как заси4ате разхода за мен най-точния начин е пълен пълен.

              Коментар


              • #8
                До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                Според мен не си заслужава да жертваш 445мм от дължината на автомобила заради малко-по-добра проходимост. Предполагам офф-роуда няма да е основното приложение на 120ката.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  Re: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                  Според мен новите Тойоти(обаче тези, сглобени я Япония) са си достатъчно здрави. Освен това дават 5г гаранция в момента.

                  А проблема с дюзите не е от кофти нафта, а от кофти дюзи. Защото го имат и хора, на които нафтата им е качествена.

                  Аз лично ако вземах стара 120-ка, щях да внимавам за дюзите и евентуално ако има въздушно окачване... Но общо взето незнам кое ще е по-здраво.
                  "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                  Коментар


                  • #10
                    До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                    Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
                    За 170 000 км са сменени задни амортисьори на около 97 хил. гаранционно,
                    дюзи (в следствие на „качествени“ горива), лагери на предните колела, едно каре и скобите на въгрешният гумен маншон на предна полуоска. Това са неплановите ремонти.
                    Кои са тези много дефекти по двигатели и ходовата част?
                    За дюзите всички знаем. Друго?

                    П.П. Дефекта не е в спирачната с.ма, а в десният педал.
                    Хидравлична помпа -вакум помпа -Алтернатор преден диф - лагерът на рейката за управление който е горе в остта се разбива бързоДо сега съм прoдал на части два Хайлукса 2008 сглабявани в ЮАР а пък съм ги купил от ГеманияТака че знам кakво се търси за тези двигатели D4DРаздатъчната кутия съща бърза сдава багажа и двете кутии веднага ги продадох!!!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Re: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                      Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
                      Според мен новите Тойоти(обаче тези, сглобени я Япония) са си достатъчно здрави. Освен това дават 5г гаранция в момента.

                      А проблема с дюзите не е от кофти нафта, а от кофти дюзи. Защото го имат и хора, на които нафтата им е качествена.

                      Аз лично ако вземах стара 120-ка, щях да внимавам за дюзите и евентуално ако има въздушно окачване... Но общо взето незнам кое ще е по-здраво.
                      Рядко се случва в днешно време да попаднеш на нов модел тойота сглобявана в ЯпонияИмат много фабрики в други държави и от там идва повечето продукция с лошо качествоНякъде до 97-99 година ги правиха в страната на изгряващото слънце !!!!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                        TLC120 3.0D 08' - Градско до 12, извънградско 8-9. По сайтове съм гледал че средния трябва да е 10.9, при мен сега е 10.3.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                          Първоначално публикуван от Godman Преглед на мнение
                          TLC120 3.0D 08' - Градско до 12, извънградско 8-9. По сайтове съм гледал че средния трябва да е 10.9, при мен сега е 10.3.
                          Този разход по борд комп. ли е? и с автоматична ли си или ръчна? Иначе разхода не е висок сравнение с другите джипове д4д има добър разход. А за дюзите има ли тестваща електроника в сервизите както имат бош за команрейла на мерцедес там могат да ти кажат точно кой елемент от дюзата ти е повреден и така ремонта излиза в пъти по евтин дали toyota имат такава диагностика или се сменят цели дюзи

                          Коментар


                          • #14
                            До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                            Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
                            Хидравлична помпа -вакум помпа -Алтернатор преден диф - лагерът на рейката за управление който е горе в остта се разбива бързоДо сега съм прoдал на части два Хайлукса 2008 сглабявани в ЮАР а пък съм ги купил от ГеманияТака че знам кakво се търси за тези двигатели D4DРаздатъчната кутия съща бърза сдава багажа и двете кутии веднага ги продадох!!!!
                            колега продаваш ги защото имаш морга или пък си ги взел за продан на части логично е да се търсят части за тях а и друг е фактора за продажбата мисля занеш че хайлукса са предимно фирмени коли а приказката за чуждата п... къде няма кокали при тях важи с пълна сила. аз например имам за продан раздатка за 95ца 3тд мотора и никой за една година не е звъннал сигурно хората търсят повече по морги но и кога си е твойо го галиш и пазиш

                            Коментар


                            • #15
                              До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                              дюзите не подлежат на ремонт.сменя се цялата

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X