Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на гориво на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Продавам Toyota Land Cruiser 120 3.0 D4D

    малко спам и от мен - градското във Велико Търново и градското в София към 18.00ч мисля, че малко се различават...
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #47
      От: Продавам Toyota Land Cruiser 120 3.0 D4D

      Градско максимум 13/100, средно градско разхода е 10, говоря за София и то си я настъпвам, извънградско 6-8 зависимост от настъпването. Среден разход е 9 на тая 120ка с TTE. Показва БК с 10% по-малко от реалността ама гумите са 275 не 265. Ръчните скорости горят с около литър повече от автоматика, даже в книжката го пишат. Данните са за 2 120ки, като едната не е занулявана от години и седи на 9,6 при положение че е служебната и я дави шофьорчето повече от моята. 120ката си има стил на каране и на натискане на педала на газта, аз я карам доста газ при тръгване и после на минимум, на магистралата я пускам на круиз на 110. Последното засичане беше от Лукойла в Люлин до Лукойла в Ботевград 7,0/100, като с тази новата нафта на Лукойл работи по-добре и го няма досадното чукане на дюзи на студено.
      Последно редактирано от Rady1st; 14-12-11, 16:06.

      Коментар


      • #48
        От: Продавам Toyota Land Cruiser 120 3.0 D4D

        Значи малката 4х2 корола на жена ми гори повече от този 2 тонен куб с 3 диференциала!!!

        П.П. Може ли някой да премести ненужното на друго място, че да си пишем на воля.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #49
          От: Продавам Toyota Land Cruiser 120 3.0 D4D

          Колеги,

          В интерес на истината колата не гори много.

          Ако се кара икономично може да се докара разход до 10 в спокоен град.

          Извън града до 80 км в час гори 8.5 ако се бърза 11
          Т5
          Crossrunner

          Коментар


          • #50
            От: Продавам Toyota Land Cruiser 120 3.0 D4D

            Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
            ....... средно градско разхода е 10, говоря за София и то си я настъпвам, извънградско 6-8 зависимост от настъпването.....
            Брях мама му стара разход 6-8 , и аз искам такъв. Ама как ги правите тези неща или само мойта гори много. Извинявам се за спама.

            Коментар


            • #51
              От: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

              Принципно никой не вярва за разхода на тая тойотка, но една от причините да се спра на нея е много добрия за джип разход. Двигателя си е джипов а не както на 99% от алтернативите, двигател от кола. Понеже и бусове съм имал и там го има тоя проблем. На VW слагат двигател от кола, много висок разход много лоша експлоатация, на транзита двигателя си е бусов, минават се 1мил без проблем а на дълго разхода е 6+. Всеки обаче който има 120ка ще ви каже данни сходни с тея които се пишат в темата. Просто 120ката е може би най-добрия джип в тая категория, двигателя си е джипов, скоростите също са много добре паснати към купето резултата е на лице. Да кажем Туарега е с двигател от кола скорости също, резултата е градско 22 градско с газене или 18/100 е моето каране което на 120ката е 11-12. Друга аномалия за разход е Копривата 2,0 кубикова колица, която са и сложили големшки гуми градско мое каране 13,9 дава. Та данните за 120ката са истински, то и за това рядко изпада в обявите нещо сгодно за купуване, моята година-2 я дебна да изпадне нещо добро.

              Коментар


              • #52
                От: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                Принципно никой не вярва за разхода на тая тойотка, но една от причините да се спра на нея е много добрия за джип разход. Двигателя си е джипов а не както на 99% от алтернативите, двигател от кола...
                Посмали малко процентите.
                Все пак преките конкуренти на този Ленд Крузър са Нисан, Ленд Ровър, Джийп, където двигателите са проектирани за джип (или бяха доскоро), а не Туарег, Х5 и т.н.

                Коментар


                • #53
                  От: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                  Колеги, потвърждавам разхода на ТЛК-то 3.0 D4D. Вчера, трябваше да транспортирам въпросния автомобил на около 20км. за обслужване. Колата беше студена като я взех, 2-3 км. в града и после право шосе, на места със скорост 130-140км/ч. Колата е на 127000 км., купувана нова от БГ. Уникална возия и динамика!
                  Зачетох се във темата и, понеже е още при мен - та, веднага стрелнах със фотото. 9,5/100 според кампа.

                  Силата е нищо без контрол.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                    Понеже се заформи спор за разхода, да си кажа и аз мнението. Моята я карам от нова, вече три години и половина. В началото засичах разход и се заглеждах в дисплея - разхода наистина е много нисък за автомобил от този клас.
                    При моят стил на каране(спокойно), София - Солун - София с влизане в центъра на Солун, нормално ми дава разход по борд-компютъра 7,8.
                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    ...Говорил съм с представители на тойота и те признават, че всички БК показват по-малко.
                    Абсолютно съм съгласен с това. Видях, че реално 7,8 при зареждане пълно-пълно отива на 8,5. Другата вероятност е да ни лъжат на колонката, но какво да направя...
                    От доста време вече не съм засичал разход и не знам какво е положението в момента, но нямам усещане да има разлика.
                    http://www.nakladkibg.com
                    накладки, спирачни дискове, съединители

                    088 8613380

                    Коментар


                    • #55
                      От: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                      Аз мога да кажа, че даже София градско ТЛК120 ми е давал по-нисък разход от колата от аватара ми (която е с 200 CDI)

                      Коментар


                      • #56
                        Re: От: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                        Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
                        Аз мога да кажа, че даже София градско ТЛК120 ми е давал по-нисък разход от колата от аватара ми (която е с 200 CDI)
                        това не мога да си го обясня, тази ц-класа да не е счупена нещо? 9 извънградско, 10+ на магистрала и 12-14 градско в София(не в центъра, по-скоро в широкия център) е разхода на ТЛК120 автоматик от най-последните. Имаме и една 150-ка, която още не се е разработила и е рано да се говори за разход. Но засега и тя не харчи по-малко, даже на магистралата със 130 беше дала 13-14.
                        "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                        Коментар


                        • #57
                          От: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                          Крузъра ми даде малко над 10, а Цетката предходната седмица даде 11 и малко.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                            Последните публикации оттук са преместени в:
                            Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

                            Тук остават дискусиите относно разхода.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                              Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
                              Крузъра ми даде малко над 10, а Цетката предходната седмица даде 11 и малко.
                              Имам ТЛК 120-166к.с. автомат от 1,5г. В София харчи около 11,5-12,00л/100км при здраво настъпване и то на кратки разтояния / 3-4км. Имам и MB C 220 CDI 150к.с., която по същия маршрут разходва 9,00-10.3л./100. Данните са точни, понеже засичам на всяко зареждане.
                              Април месец пътувахме с ТЛК-то 4 човека и за 3200км даде разход 8,2 от капачка до капачка. Това е при 80% магистрали / 130-150км/ч./ и останалото градско. А за дюзите сипвам добавка за горивото / 20лв. в Тойота / на 5-6 резервоара.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                                Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
                                Абсолютно съм съгласен с това. Видях, че реално 7,8 при зареждане пълно-пълно отива на 8,5. Другата вероятност е да ни лъжат на колонката, но какво да направя...
                                От доста време вече не съм засичал разход и не знам какво е положението в момента, но нямам усещане да има разлика.
                                Компютъра не може да измери разхода с велика точност. Мери това, което впръсква, според времето на впръскване и други подробности, и изчислява колко би трябвало да е изразходено. Крайно лесен начин при съвременен (а и не толкова съвременен) автомобил. За да е точен, с времето трабва да се калибрира, иначе все мръдва на някъде. Например ако днес е точен, след година дюзите няма да са в началното си състояние (не казвам в лошо състояние, а просто в различно). Отделно дето разни преходни режими са допълнително чепати за смятане. И в крайна сметка, това, дето е сметнал компютъра, ако се доближи до реалността с +/-10% грешка, се брои за успех. Отделно шмекериите по бензиностанциите, топлинни разширения на горивото, различни качества на горивото и т.н. Иначе показанието за моментен разход върши добра работа, ако искаш да коригираш шофирането си в посока икономии например.

                                ПП:Между 7.8 и 8.5 грешката е почти съшите 10%
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X