Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възглавници, M.A.R.S. на Range Rover P38

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Възглавници, M.A.R.S. на Range Rover P38

    Здравейте, на мен и както и на някой от вас също ми спадаха възглавниците в общият случай за една вечер от добре напомпани до сутринта предна лява е до долу. Но понеже аз съм с M.A.R.S. (помпам ги с вентили) реших че повече от това няма как да ги съсипя и ги напълних със спрей-пяна за залепване на гуми, чел съм по атв и моторджииските форуми, че си ги пълнят гумите с тези спрйове при спукана гума и карат така докато изтъркат гумата. Самият спрей залепва дупки с диаметър 1.55мм. което никак не е малко. Ефекта е два дни и милиметър не са паднали надолу , спреят който използвах е го продават в OMV и е англйски и струва 21.99лв. и доколкото разбрах е доста по-Добър от италиянскиат вариант.
    Надявам се да съм бил от полза
    Последно редактирано от Любо Тодоров; 28-01-10, 15:48.
    Range Rover 2.5 TDS 1997г.
    И нека Рейнджът бъде с вас...
    [COLOR=#3b5998]Живота е болест предавана по полов път![/COLOR]

  • #2
    До: Възглавници, M.A.R.S. на Range Rover P38

    Ден четвърти промяна няма възглавниците са си на същотото напомпано състояние в което бяха преди четири дни Днес напълних и задните ето и малко снимки... Пяната която се вижда е защото единият флакон изпусна и ми го смениха веднага в бензиностанцията. Пяната е доста "лека" като я духнеш и се разхвърча но като се залепи някаде прави слой каучук. Надявам се да помогна на много от вас с това откирие.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 29-01-10, 19:25.
    Range Rover 2.5 TDS 1997г.
    И нека Рейнджът бъде с вас...
    [COLOR=#3b5998]Живота е болест предавана по полов път![/COLOR]

    Коментар


    • #3
      До: Възглавници, M.A.R.S. на Range Rover P38

      Първоначално публикуван от Любо Тодоров Преглед на мнение
      ...Днес напълних и задните ето и малко снимки... Пяната е доста "лека" като я духнеш и се разхвърча но като се залепи някаде прави слой каучук. Надявам се да помогна на много от вас с това откирие.
      Колега, супер е, ама от къде си пълниш с тая пяна възглавниците? И тия дето не сме с М.А.Р.С. а със стандартното изпълнение, от къде можем да ги напълним???
      Ssangyong Rexton, MT, 2.9D, 2004
      Chrysler Grand Voyager 3.3, AT, 1996

      Коментар


      • #4
        До: Възглавници, M.A.R.S. на Range Rover P38

        Ами откачаш маркучите към възглавниците, слагаш вентили, пълниш оставяш два три дни после възтановяваш системата... Предполагам че малкото не полепнала пяна след това няма да създаде проблеми ... но на мен веднъж седмично ми се налага да коригирам нивелацията на колата, а преди са около осем часа и съм на тампони ...
        Range Rover 2.5 TDS 1997г.
        И нека Рейнджът бъде с вас...
        [COLOR=#3b5998]Живота е болест предавана по полов път![/COLOR]

        Коментар


        • #5
          До: Възглавници, M.A.R.S. на Range Rover P38

          Първоначално публикуван от Любо Тодоров Преглед на мнение
          Ами откачаш маркучите към възглавниците, слагаш вентили, пълниш оставяш два три дни после възтановяваш системата... Предполагам че малкото не полепнала пяна след това няма да създаде проблеми ... но на мен веднъж седмично ми се налага да коригирам нивелацията на колата, а преди са около осем часа и съм на тампони ...
          Може да съм досаден, ама какви вентили се слагат и къде точно- на самите възглавници ли?
          Land Rover FREELANDER 2 td4 S 2013г. Facelift
          0886030780

          Коментар


          • #6
            До: Възглавници, M.A.R.S. на Range Rover P38

            Първоначално публикуван от babuka Преглед на мнение
            Може да съм досаден, ама какви вентили се слагат и къде точно- на самите възглавници ли?
            Ето колега какво представлява системата Manual Air Recovery System a.k.a. M.A.R.S.
            http://www.rangerovers.net/repairdet...n/replumb.html
            "Bis dat qui cito dat"

            Коментар


            • #7
              До: Възглавници, M.A.R.S. на Range Rover P38

              Колеги добре си помислете преди да си пълните системата с тази гадост, срещу 300 лв се сменят всички гумени о-пръстени по цялата система включително и тефлоновия сегмент на компресора, досега сме го направили на над 10 джипки и резултатът винаги е един и същ, системата заработва като нова (разбира се че трябва да се сменят и възглавниците ако са стари и изпускат). Имайте предвид че поне на 15 години може да се направи една профилактика. Доводите ми да не се ползват такива пяни са , че системата не само помпа но и изпуска и можете да си представите че всичката тази гняс се набива във филтъра за обезвлажняване, както и във всички клапани, смея да твърдя че тази интервеция би довела до пълно съсипване на най хубавото нещо в този джип - окачването. Който няма 1000 лв да си смени всичко по окачването и да си кара джипката то тогава тя не е за него.
              Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

              Коментар


              • #8
                До: Възглавници, M.A.R.S. на Range Rover P38

                Да затова съм написал че става дума за колегите с m.a.r.s. за другите на своя отговорност Иначе за последните 12 дни съм коригирал възглавниците само веднъж...
                Range Rover 2.5 TDS 1997г.
                И нека Рейнджът бъде с вас...
                [COLOR=#3b5998]Живота е болест предавана по полов път![/COLOR]

                Коментар


                • #9
                  До: Възглавници, M.A.R.S. на Range Rover P38

                  Колега ти като си с марс означава ли че си игнорирал напълно другата система, защото това което сам виждал е паралелно връзване за спешни случай?
                  Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

                  Коментар


                  • #10
                    До: Възглавници, M.A.R.S. на Range Rover P38

                    Вариантите са два първи изолираш изцяло системата 2ри за спешни случай като и двете работят паралелно. При мен е изолирана изцяло но така взех колата ... иначе небих го направил.
                    Range Rover 2.5 TDS 1997г.
                    И нека Рейнджът бъде с вас...
                    [COLOR=#3b5998]Живота е болест предавана по полов път![/COLOR]

                    Коментар


                    • #11
                      До: Възглавници, M.A.R.S. на Range Rover P38

                      Някой може ли да ми обясни принципа на работа на възглавниците във взаимодеиствие с компресора.Дали имат баланс.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Възглавници, M.A.R.S. на Range Rover P38

                        А можеш ли да прицизираш малко въпросът си?
                        Range Rover 2.5 TDS 1997г.
                        И нека Рейнджът бъде с вас...
                        [COLOR=#3b5998]Живота е болест предавана по полов път![/COLOR]

                        Коментар


                        • #13
                          До: Възглавници, M.A.R.S. на Range Rover P38

                          С няколко думи, компресора нагнетява 10 атмосфери в бутилка през филтър за влага, от бутилката през клапани се напомпват или изпускат възглавниците според показанията на височинните датчици и всичко това се управлява от компютър който пък от своя страна взема инфо от по главния такъв за състоянието на цялата машина.
                          Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

                          Коментар


                          • #14
                            До: Възглавници, M.A.R.S. на Range Rover P38

                            Благодаря много.

                            Коментар


                            • #15
                              От: До: Възглавници, M.A.R.S. на Range Rover P38

                              Първоначално публикуван от dignatov Преглед на мнение
                              Колеги добре си помислете преди да си пълните системата с тази гадост, срещу 300 лв се сменят всички гумени о-пръстени по цялата система включително и тефлоновия сегмент на компресора, досега сме го направили на над 10 джипки и резултатът винаги е един и същ, системата заработва като нова (разбира се че трябва да се сменят и възглавниците ако са стари и изпускат). Имайте предвид че поне на 15 години може да се направи една профилактика. Доводите ми да не се ползват такива пяни са , че системата не само помпа но и изпуска и можете да си представите че всичката тази гняс се набива във филтъра за обезвлажняване, както и във всички клапани, смея да твърдя че тази интервеция би довела до пълно съсипване на най хубавото нещо в този джип - окачването. Който няма 1000 лв да си смени всичко по окачването и да си кара джипката то тогава тя не е за него.

                              Цената 300лв. сия бива, само кЪде да отида.

                              Съобщение от модератор:
                              Моля, напишете си в профила от къде сте.
                              Използвайте, главни букви, точки, запетаи и други препинателни знаци.
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 14-06-10, 05:30.
                              Двенеща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За първото не съм толкова сигурен

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X