Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обезвъздушаване на съединител?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обезвъздушаване на съединител?

    Здравейте,
    за пореден път имам нужда от експертното ви мнение
    проблема е следния,наскоро реших да сменя спирачната течност от хидравликата на съединителя... старата беше наистина в много лошо състояние,явно не беше пипано от години... та от тогава ми се струа ,че педала не се връща както трябва(най-вероятно не е обезвъздушен както трябва) е вярно за пръв път го правя,но имам желание да се науча как точно става ... знам ,че за 10лв ще ми го направи всеки майстор ама тръпката сам си е друго.

    Та да се върна на темата:
    До колкото успях да се ориентирам има две пробки за обезвъздушаване,долна и горна,как точно е процедурата?След моята намеса скоростите си се сменят нормално,но нещо не е както трябва
    и се появи звук (скърцане) от едната помпа ?
    Става въпрос за фронтерката ми 2.0Л X20SE
    Последно редактирано от fanatic; 07-02-07, 16:08.

  • #2
    Има само една пробка за обезвъздушаване и тя е долу - сипваш течност някой помпа а ти от време на време при натиснат педал развиваш пробката. Има голяма вероятност ако течноста е била много стара и черна да и маш проблеми след смяната и да се наложи ремонт на едната или и двете помпи. Успех

    Коментар


    • #3
      Точно така! Най-добре, сваляш всичко, разглобяваш, чистиш и ако всичко е здраво, (малко вероятно) сглобяваш и т.н.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #4
        Ако педала "не се връща както трябва" (каквото и да означава това) едва ли става дума за обезвъздушаване. Ако има въздух скоростите не влизат и хъркат и трябва две и повече натискания за да включиш на първа

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          Ако педала "не се връща както трябва" (каквото и да означава това) едва ли става дума за обезвъздушаване. Ако има въздух скоростите не влизат и хъркат и трябва две и повече натискания за да включиш на първа
          Е не, понякога си е баш както си го е описал човека, мога да гарантирам - на мен ми се е случвало. Това не значи че неговия случай е същия, просто я има тази възможност.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            Нали го връща пружина/и Ако заяжда нещо да, но въздух да му пречи да се връща?!?

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Не ти трябва помпач. Може и от един човек да се прави процедурата. Слагаш на пробката на колелото което ще обезвъздушаваш маркуче и му потопяваш другия край в съд със сп. течност. Пробката е охлабена. Сядаш вътре и натискаш РЯЗКО педала и го отпускаш БАВНО, на 4-5 натискания проверяваш нивото в казанчето и доливаш ако има нужда
              Някъде из темите намерих този съвет на колегата Паджеровод, утре мисля да се пробвам за пореден път,но все си мисля,че не съм го обезвъздушил правилно...

              Е как пружина,като отворя пробката, педала пропада и няма дигане...
              Последно редактирано от vilik; 03-02-07, 21:28.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Нали го връща пружина/и Ако заяжда нещо да, но въздух да му пречи да се връща?!?
                Пружина ама не навсякъде. на много места го връщат пружиниращите пластинки на притискателния диск чрез хидравличното налягане в системата. За справка Пежо Боксер предишното поколение - едно от многото.
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                  ...го връщат пружиниращите пластинки на притискателния диск чрез хидравличното налягане в системата.
                  Да, а след това допълнителна пружина връща още вилката за да не опира лагера и да се върти поспоянно. Няма значение, за едно и също говорим

                  " Е как пружина,като отворя пробката пропада и няма дигане..."

                  Това е проблем. Точно тази пружина, за която говоря по-горе е рекла "дзънн" и е изчезнала, мястото обикновено и е на вилката. Огледай утре

                  Или пък ще си купиш ремонтен комплект гумички за главния цилиндър

                  Коментар


                  • #10
                    Пружината си е на педала,това го загледах днес,но явно нейната функция е доста символична, струва ми се quadra по-близо до истината
                    "на много места го връщат пружиниращите пластинки на притискателния диск чрез хидравличното налягане в системата"
                    дано след поредния ми опит да обезвъздуша системата стигна до по-добър резултат
                    Усещам как ще направя утре подробни снимки да помагате

                    Коментар


                    • #11
                      Няма допълнителна бре човек, ако натискаш с малка амплитуда съединителя ниско долу и той в края на краищата пропадне така си и остава. Лекува се като хванеш педала с ръка и го вдигнеш нагоре
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        Колега vilik на твоята фронтера се обезвъздушава не на натискане а на отпускане!!!
                        При мен смяната на течността я правим със специална машина, поради тези съпътстващи проблеми
                        За да се оправиш сам направи така:
                        Напомпваш на педала на съединителя, държиш го в долно положение, отваряш пробката на долната помпа и издърпваш педала с ръка до край, след 2-3 такива процедури нещата си идват на място
                        Също важно е и с каква течност си заредил системата !
                        LZ1HKW
                        Реглаж на преден и заден мост
                        My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
                          Колега vilik на твоята фронтера се обезвъздушава не на натискане а на отпускане!!!
                          При мен смяната на течността я правим със специална машина, поради тези съпътстващи проблеми
                          За да се оправиш сам направи така:
                          Напомпваш на педала на съединителя, държиш го в долно положение, отваряш пробката на долната помпа и издърпваш педала с ръка до край, след 2-3 такива процедури нещата си идват на място
                          Също важно е и с каква течност си заредил системата !
                          Благодаря за цените напътствия
                          спирачната течност не е кой знае какво ... от метро намерих някаква Дот 4 е ускшким , но бих могъл да взема и нещо по-добро(това да е проблема)

                          само един въпрос, пробката отворена ли остава докато се повтарят процедурите и слек тях в какво положение на педала да я затворя?

                          Коментар


                          • #14
                            Един съвет:
                            Вземи си синтетична спирачна течност, тя не абсорбира вода и има по-висока температура на кипене (в случая температурата не е от значение)
                            Обезвъзушаване:
                            Напомпваш на педала от край до край (от крайно долно до крайно горно положение), най добре с ръка. След като си напомпал натискаш педала, и отваряш пробката, издърпваш педала до край отново с ръка и когато стигнеш крайната точка на педала затваряш пробката. Отново напомпваш и повтаряш процедурата ( помпа се на завита пробка)!
                            Успех!
                            LZ1HKW
                            Реглаж на преден и заден мост
                            My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                            Коментар


                            • #15
                              Беше напълно ясен
                              Ако имаш път към Благоевград прати един ЛС да почерпя по бира

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X