Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със светлините!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със светлините!

    Привет на всички.Проблема е следния:Когато подам на контакт светините се цъкат самички.До сега не ми е било проблем,но след като му сложих ксеноните вече това е проблем,защото когато завъртя стартера ксенона угасва и след като запали се цъка пак.А знам че това не е много хубаво за ксеноните.ако някои има идеи да помага.има и друго.фаровете мога да ги цъкам и преди да съм дал контакт.
    0883325028,0897568196

  • #2
    До: Проблем със светлините!

    Думичката "цъкане" ако я разясниш, ще потръгнат нещата.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем със светлините!

      ами имам предвид че се светват самички,без да барам ключа за фаровете.
      0883325028,0897568196

      Коментар


      • #4
        До: Проблем със светлините!

        Явно е поставяно реле за автоматично палене на фаровете. Има хора мило и дараго дават да си го имат.
        Най-добре, ходи при "жичкаджия" да го махне щом не го искаш, Ама да е кадърен, щото не се знае тоя дето е слагал релето може да е направил мазало с жиците..
        Don't hunt IF you can't kill
        първо 0883 после 333 накрая 448

        LZ1BGD

        Коментар


        • #5
          До: Проблем със светлините!

          Вържи ги през реле, което се управлява от лампата за маслото. Така ще се светкат чак когато си запалил и угасне маслената лампа.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем със светлините!

            Първоначално публикуван от hammer Преглед на мнение
            Явно е поставяно реле за автоматично палене на фаровете. Има хора мило и дараго дават да си го имат.
            Най-добре, ходи при "жичкаджия" да го махне щом не го искаш, Ама да е кадърен, щото не се знае тоя дето е слагал релето може да е направил мазало с жиците..
            от една страна е хубаво,защото няма начин да ги забравя фаровете и да ме съветват органите на реда,обаче от друга страна не знам дали е благоприятно за ксеноните.И значи да разбирам че не е нормално при подаване на контакт да се включват светлините.
            0883325028,0897568196

            Коментар


            • #7
              До: Проблем със светлините!

              Преди да сложиш ксенона така ли беше? Да не е станало някакво преплитане при монтажа му?

              Коментар


              • #8
                До: Проблем със светлините!

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Вържи ги през реле, което се управлява от лампата за маслото. Така ще се светкат чак когато си запалил и угасне маслената лампа.
                Много хитра идея,стига маслото да не е много гъсто и да пали от четвърт.Иначе мисля че ще се запалят докато върти на стартер.А ако има опция докато пали да изключват фаровете е добре.
                JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем със светлините!

                  Първоначално публикуван от Калин Преглед на мнение
                  Много хитра идея,стига маслото да не е много гъсто и да пали от четвърт.Иначе мисля че ще се запалят докато върти на стартер.А ако има опция докато пали да изключват фаровете е добре.
                  Тя точно тази опция го дразни

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем със светлините!

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Преди да сложиш ксенона така ли беше? Да не е станало някакво преплитане при монтажа му?
                    ДА и преди да сложа ксенона беше така.обаче сега си мисля да видя с един мултицет дали тока спира на цяло кога завърта стартера,т.е. когато завъртя да запаля фаровете се изключват от някакъв прекъсвач и има ли такава вероятност.
                    0883325028,0897568196

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем със светлините!

                      Първоначално публикуван от AcTePuKc Преглед на мнение
                      ДА и преди да сложа ксенона беше така.обаче сега си мисля да видя с един мултицет дали тока спира на цяло кога завърта стартера,т.е. когато завъртя да запаля фаровете се изключват от някакъв прекъсвач и има ли такава вероятност.
                      Когато завърташ стартера има нарочно реле, което спира тока на фаровете. На много автомобили е така.

                      А проблема с автоматичното включване на фаровете ти може да се реши само с преместването на една жица от едно място на друго. Ако обаче не разбираш от жици, търси жичкаджия.

                      Друг вариант е фаровете да се светкат тогава, когато угасне лампата на алтернатора. Тогава със сигурност двигателя е запалил и развъртял.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем със светлините!

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Тя точно тази опция го дразни
                        Ако я има тази опция, тогава фаровете няма да му цъкат,тоез няма да достига никакъв ток до тях, докато е на стартер.
                        JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем със светлините!

                          Ами гасенето и после пускането се получава щото на ксеноните се следи колко в напрежението на клема 30 -ако е под определено не може да работят.Но понеже на стартер напрежението пада съответно и упоменатия ефект е тука.

                          Аз лично бих те посъветвал да разкараш всякакви ксенони - предполагам колата ти е таз от снимката Паджеро 2- когат са проектирани тия коли никои не е и предполагал че някои ще им слага ксенони и незнам си какво.
                          Когато се палят има страшно големи напрежения на
                          клема 30 ,при постоянна работа има импулси от 40 до 120 волта ....в зависимост брат китаец как е сковал ксеноните. Тона тия дет са ОЕМ ги има а на китаиските ....
                          Няма ЕЦУ от старите дет да има защита от такива напрежения - при ползването на такива неща всичко нататък е на късмет.

                          Споделям инфо 100% инфо а естествено кои какво ще прави си е негова работа.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем със светлините!

                            Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                            Ами гасенето и после пускането се получава щото на ксеноните се следи колко в напрежението на клема 30 -ако е под определено не може да работят.Но понеже на стартер напрежението пада съответно и упоменатия ефект е тука.

                            Аз лично бих те посъветвал да разкараш всякакви ксенони - предполагам колата ти е таз от снимката Паджеро 2- когат са проектирани тия коли никои не е и предполагал че някои ще им слага ксенони и незнам си какво.
                            Когато се палят има страшно големи напрежения на
                            клема 30 ,при постоянна работа има импулси от 40 до 120 волта ....в зависимост брат китаец как е сковал ксеноните. Тона тия дет са ОЕМ ги има а на китаиските ....
                            Няма ЕЦУ от старите дет да има защита от такива напрежения - при ползването на такива неща всичко нататък е на късмет.

                            Споделям инфо 100% инфо а естествено кои какво ще прави си е негова работа.
                            Глупости, на голеееееми търкала.

                            Ако казаното от теб беше вярно, при мен отдавна да е заминало де що има електроника, най-малкото в самоделните ми управляващи кутийки - прехода между H4 буксата и ксеноновия баласт. Вътре е на елементи на по 36V - кондензатори и диоди.

                            Тока към баластите минава през ключ или реле. В момента, в който ги спреш, каквито и пикове да стават при спирането, те си остават в баласта. и в жиците след релето. За пикове нагоре при палене - просто забрави. Няма откъде да дойдат. За пикове при въртящ стартер - още повече. Стартера има толкова малко съпротивление, което, още-повече в паралел с акумулатора, чието също не е никак малко, за да направиш 120 волтов пик в захранването трябва огромна мощност, която ако изобщо намериш от някъде, не само че всичко ще изпука, ами и 2/3 от кабелите ще се стопят. А сравнено с ксеноните, запалителната/ите бобина/и на един бензинов двигател прави далеч по-големи пикове (или поне се опитва), отколкото който и да е ксенон. Както по напрежение, така и по мощност, пък гледам компютрите им си живеят дъъъълги години.

                            ...сега ако кажеш и къде точно си ги мерил, и с какво, тия пикове, ще е още по-добре. Клема 30 на паджеро може и да говори нещо на някой, но на мен със сигурност не.

                            ПП: И не познавам "лично" конкретното паджеро, но на повечето автомобили фаровете се спират принудително, от реле, когато въртиш стартера. И гаснат докато въртиш, независимо дали са ксенони, или обикновени халогенни крушки.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем със светлините!

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                              ПП: И не познавам "лично" конкретното паджеро, но на повечето автомобили фаровете се спират принудително, от реле, когато въртиш стартера. И гаснат докато въртиш, независимо дали са ксенони, или обикновени халогенни крушки.
                              +1..Точно така става и при мене.днеска проверих и установих че наистина има някакво реле което спира фаровете при завъртане на стартера.От тук следва че за ксеноните не е проблем.Така няма как да забравя да включа фаровете.Благодаря на всички.
                              0883325028,0897568196

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X