Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Олекотяване на Г-класата.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Олекотяване на Г-класата.

    Как да решим един, наистина голям проблем при Г-тата - голямото тегло на джипа?! Пишете всякакви идеи, какво сте направили по въпроса, както и координати на хора, които изработват различни детайли на Г-тата от стъклопласт.

  • #2
    Янчо Терзиев беше отрязал всичко и нарочно. В резултат - пак два тона.
    Пластмасовите чаркове сами по себе си не олекотяват нищо. По-скоро утежняват. Когато цялата кола е пластмасова, тогава има ефект. Но това е изцяло друга идеология.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      Янчо Терзиев беше отрязал всичко и нарочно. В резултат - пак два тона.
      Пластмасовите чаркове сами по себе си не олекотяват нищо. По-скоро утежняват. Когато цялата кола е пластмасова, тогава има ефект. Но това е изцяло друга идеология.
      Как така да не олекотяват - предният капак е около 50-60кг, пластмасовият е 15кг, задната врата е сигурно 100кг, пластмасовата 20-25кг, със страничните положението горе-долу е същото. Задната седалка е поне 60кг. Резервната гума, от мястото й на задната врата, влиза вътре и вече не натоварва задният мост с рамо 45см., а е върху него,т.е. няма рамо още 5-7кг. Ето ти на първо четене 220-230кг., при смяната на двигателя, също още малко. Аз говоря за моя, който тежи 1900кг, със 100кг. нафта в него. След бъдещите преработки, пак ще го измеря и ще пиша за резултата! Дано не е пак 1900кг!!! Според мен ще е поне 200кг. надолу!

      Коментар


      • #4
        извинявам се е се намесвам, понеже нямам Г класа но аз мисля да си направя карбонови калници и капак. намерил съм вече кой да ги изработи и скоро ще започне работата
        drive alive

        Коментар


        • #5
          По отношение на теглото единственото точно измерено за което аз знам е на Г-то на Долфи. То както е изрязано и с пластмасовите елементи без водач и навигатор е точно 1980кг...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            да ама то освен че е изрязано има монтирана лебедка, ролбар, огромен резервоар, много усилки, големи гуми ......

            ако небеше изрязано сигурно щеше да е 3т.
            drive alive

            Коментар


            • #7
              Е нали без тия работи ще се разпадне. И няма да може квото може. Янчовата беше 1950. Не можеш да избягаш от себе си
              Въглеродни? И защо? Сложи диаманти по волана примерно. Пак ще струва толкова но с по-малко разправии.
              Не мисля че сменянето на вратите на ламаринена кола с пластмасови ще добави много към коравината на конструкцията. При преобръщане ще останат да работят само колонките и всичко ще стане на палачинка. На 15 кила преден капак няма да може да се качваш току така. Като го направиш каквото трябва вече няма да е 15, и цялата разправия ще е напразно.

              Коментар


              • #8
                карбона стефане, вече е остаряла технология, не струва много. предимството му пред другите пластмасови детаили е, че като се удариш някаде не се троши така лесно. с пластмасовите калници най - редовно някои финишират само по шаси и двигател освен това е по - за относителната здравина. а на всичкото отгоре е яка гъзария )))))
                drive alive

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от go go go Преглед на мнение
                  а на всичкото отгоре е яка гъзария
                  Те с това трябваше да започнеш
                  Апропо, на много места предлагат "карбонови" детайли от стъклплат и черно тонирана смола. На външен вид го докарват съвсем истинско. И на цена също са хуманни. Глей да не изгориш с някой такъв производител, защото карбона си остава доста скъп и до ден днешен.
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #10
                    имам едни приятели които правят разни неща от смоли, от карбон, от метал ... от каквото трябва. хората са скулптури

                    иначе за гъзарията има фолио, което е адски евтино и ако го сложиш правилно изглежда съвсем истинско
                    drive alive

                    Коментар


                    • #11
                      Убаво. Дано си доволен.
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        Да? Ах, колко интересно! Ще трябва да се заинтересувам повече.
                        Стъкломата е 3 - 7 лева метъра. Въглеродните платна - и по 120 долара. Пак метъра. Смолата е същата. Специалните свойства в случая са неизползваеми.
                        Или ще минаваш на пароструйка с кипяща натриева основа? Там верно джамът не издържа.
                        Дай тия пари на някое училище да купят книжки за библиотеката. Или във фонда за болни дечица.
                        Или верно гъзарията нема почивен ден ...

                        Коментар


                        • #13
                          Вече почвам да се замислям, дали кантара на който го мерих е бил верен! Изкара го 1900кг., без да е рязан, с железни врати и капаци и 100кг. нафта в него!

                          Коментар


                          • #14
                            Силно се съмнявам ,че олекотен G ,няма да слезне драстично под 2тона.Но това може да ни каже Зарко/Kaishin/.Смятам ,че с неговата,относно теглото ,той постигна много добри резултати,но колко тежи в момента ,може да каже само той.Но във всеки случай е много под 2т.Снимки също ще сложи той, за да не се сърди ,че съм публикувалбез разрешение. Тази едва ли е над 2т.дори и с решетката.

                            За тази вече не съм сигурен:


                            П.п Стефане ,незнам защо точно ти си такъв яростен противник на олекотяването ,при положение ,че "Багирата" е с КАКВО купе?
                            B+

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              Да? Ах, колко интересно! Ще трябва да се заинтересувам повече.
                              Стъкломата е 3 - 7 лева метъра. Въглеродните платна - и по 120 долара. Пак метъра. Смолата е същата. Специалните свойства в случая са неизползваеми.
                              Или ще минаваш на пароструйка с кипяща натриева основа? Там верно джамът не издържа.
                              Дай тия пари на някое училище да купят книжки за библиотеката. Или във фонда за болни дечица.
                              Или верно гъзарията нема почивен ден ...
                              за цената си се излъгал, за свойствата също. разрови по - дълбоко в библиотеката на МЕИто
                              drive alive

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X