Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Олекотяване на Г-класата.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Добре, ей сеа.
    Бе момче, ясно че няма да разбереш никога, поне го запомни като досаден факт. Аз не съм търговец и няма да бъда. Аз съм един от тия, които ИЗМИСЛЯТ тия неща. Никъде ги няма, в природата даже. А при мене се търкалят изхвърлени в ъгъла - не са ми интересни. Всичко което някога ще научиш за тях е каквото пише в рекламата на търговеца на едро. А аз винаги ще знам повече и от завода който ги произвежда. Аз съм този който измисля светът. В който ти само гепиш и пилееш. Успокой се, нищо не можеш да промениш. Освен себе си. Но това явно не ти е цел.
    Извинявам се на почитаемото събрание за тая тирада, дано не ви е развалила настроението много.


    Естествено че не съм противник. Ама нали предупредих че става дума за друга идеология.
    Багирата е монокок. Черупката е самодостатъчна. Това е една технология. Другата е на Трабанта. Върху железния скелет завинтваш пластмасови панели. В крайна сметка не печелиш нищо принципно. С геленда работата ще е същата. С огромни разправии и луди пари ще свалиш няколко килограма. Коравината на кабината ще пострада. Просто няма смисъл. Радикалният тунинг ще е да се изхвърли всичко над рамата и тогава да се лепи нова пластмасова черупка. Но пак трябва да се сметне какво и колко. Да не излезе още по-голяма беля.

    Коментар


    • #17
      има и други хора, които измислят неща, на друго ниво от нашите разговори тук и после тези неща намират пътя си до потребителите. някои неща са боклуци други не, всичко е въпрос на маркетинг, а маркетинга го правят такива като мен. така че остави на мен да отсея коя реклама е истинска и коя фалшива

      а спора по въпроса за олекотяването на автомобили с карбонови елементи ти предлагам да го отнесеш при конструкторите, които измислят тунинг за автомобили и тези които строят автомобили. аз не съм достатъчно компетентен по въпроса, просто гледам какво правят хората, питам защо и ако ми хареса го правя и аз.

      в днешно време по колите се закачат пластмасови елементи, когато нестигат кинтите и се търси невтиния вариант. все пак тези елементи са много по - евтини от металните. когато има кинти се прави от стомана, когато стоманата е тежка се слага карбон. така правят хората дето измислят коли стефане
      drive alive

      Коментар


      • #18
        от смолата по геленда се постигат много добри резултати всеки знае че проблема му е теглото а за здравината 1-2 калника на състезание и някой друг фар с тях не са голяма болка не ми се казва колко кила съм който има нужда знае

        Коментар


        • #19
          доста може да падне от заводското тегло и без композити.просто за нашенския офроуд по колата има доста непотребна ламарина и желязо и тапицерии и обуруване.
          за какво става въпрос ?
          -бегачка на чисто или такава екипирана с минимума и резервни гуми за състезание.
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от Kaishin Преглед на мнение
            от смолата по геленда се постигат много добри резултати всеки знае че проблема му е теглото а за здравината 1-2 калника на състезание и някой друг фар с тях не са голяма болка не ми се казва колко кила съм който има нужда знае
            как се преценяват резултатите дали са добри особено на състезание .
            аз тази кола на сътезание не съм я виждал.
            с какъв мотор е или и това тези дето трябва го знаят.
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • #21
              в събота не я ли забеляза мотора е пипан кво да ти кажа

              Коментар


              • #22
                След всичко което прочетох и премислих,моето мнение е,че изграждането на изцяло ново леко и здраво купе върху шасито е оптималният вариант.Пространствена рамка от тънкостенни тръби с висока якост,обшити с алуминий.
                Пътят е целта.

                Коментар


                • #23
                  Re: Олекотяване на Г-класата.

                  Хайде да помислим,какви технически проблеми трябва да решим за да използваме рамите на своите джипки за горивни резервуари.И дали в тази идея изобщо има нещо рационално.
                  Пътят е целта.

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Олекотяване на Г-класата.

                    Дайте идеи за най-рационално олекотяване на купето, без да се губи формата му?! Варианти:
                    1. Кабриолет с рамка, сейф клетка и гюрук?
                    2. Пластмасов таван с рамка и сейф клетка?
                    3. Железен таван и сейф клетка, демек оргиналното купе и сейф клетка?

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Олекотяване на Г-класата.

                      топлата вода е измислена, върху шасито се изгражда тръбна рама и после върху нея се закачат карбонови панели с формата на колата. всичко друго са някакви недоправени тунинги.
                      drive alive

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Олекотяване на Г-класата.

                        Първоначално публикуван от go go go Преглед на мнение
                        топлата вода е измислена, върху шасито се изгражда тръбна рама и после върху нея се закачат карбонови панели с формата на колата. всичко друго са някакви недоправени тунинги.

                        На приказки тази теория е много лесна практиката обаче показва друго Ако реално се сметнат разходите във времето разправиите и последвалата подръжка във вид на уникални части не си струва такава галимациия отникъде И то за оф-роуд които се кара в тежка кал и между дървета Първото е че калта на първите 20км ще изяде цялото олекотяване и няма да има смисъл от него Панелите не могат да бъдат на парчета и да се уплътнят против вода на 100% и купето ще се пълни с вода Карането с подпиране в дървета и дебели храсти ще разпорят и добър карбон

                        Всички знаем че един автомобил за да е лек той трябва да е проектиран за това още на белите листа За якоста на цялата тази конструкция и нейната ремонтно пригодност в гаражни условия да не говорим На спортните олекотени конструкции се сменят повечето детаили и компоненти след всяко душманско каране По този начин се постигат добри характеристики за скоростнно каране които отсъстват при оф-роуда в Бг Значи да направим с хиляди пари и нерви от скъп автомобил като Г-вагена лекотата на Сузукито Самурай което кара зад теб А след това да го подържаме с разходите на Ес-класа Отделно трябва да има тези части по две щото ще мине много време докато си ги направим и монтираме И всичко това за каране което не се нуждае от толкова олекотяване Теренът калта в под калниците и пода целият преден мост и лебедката над него напълно обесмислят това

                        Почнете да мерите частите които сте махнали и тези дето трябва да сложите и ще разберете де е Киро на керия Планката на Ге-то дето държи сервото сигурно е 5кг и нея ли ще отлеш от карбон Има решение и за това купуват се спортни педали дето нямат нужда от серво .......ама натам трябва вече да се подходи така към всеки един елемент .......и тогава вече защо трябва автомобила да бъде Г Този автомобил е тежък защото е проектиран да бъде здрав за умерена натоварена употреба Това че някой иска да го направи на спортна олекотена бегачка и то за друсане по хендеци е друг неразрешим по домашно му проблем При всички полужения обаче ще стане по слаб и пет пъти по скъп за подържане

                        Примерно Черокито тежи някъде към 1550кг Сигурен съм че при преправянето което сме направили сме качили поне 350 кг и това е от части като рол-кеидж лебедка усилване сандък за багаж резервни и други по-големи колела брони Хай -джек усилено окачване и др И какво имаме спортна кола.... Да ама.... преправена а не създадена за това

                        За Г -то най добре след като изхвърлиш ненужните инвентари си вземи стъкломатови калници и капак от Десо ТУНИНГ за да олекотиш предницата и ............за друго олекотяване аз поне не се сещам..... не и срещу нещата дето трябва да добавиш
                        Другото са мечти .........Ненужни и скъпи

                        Изцяло пространствена рама с параметрите на късото Г-то ще тежи някъде към 160-250кг в зависимост от типа каране за които е направена ама само рамата и после кво ще наредиш другите неща оригиналните ли ИЛИ ОЛЕКОТЕНИ СПЕЦИЯЛНО СЪЗДАДЕНИ ЗА ТОВА Може но ако Даимлер-Краислер е зад теб и ти плаща да го караш за това обаче си трябват други умения разправии и жертви ........
                        Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 26-04-07, 02:32.

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Олекотяване на Г-класата.

                          Първоначално публикуван от MDRAZHEV Преглед на мнение
                          3. Железен таван и сейф клетка, демек оргиналното купе и сейф клетка?
                          В тоя вариянт какво олекотяваме? Според мен добавяме едни 30-40 кила ако клетката я изпълниш по учебник ..

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Олекотяване на Г-класата.

                            Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                            На приказки тази теория е много лесна практиката обаче показва друго Ако реално се сметнат разходите във времето разправиите и последвалата подръжка във вид на уникални части не си струва такава галимациия отникъде И то за оф-роуд които се кара в тежка кал и между дървета Първото е че калта на първите 20км ще изяде цялото олекотяване и няма да има смисъл от него Панелите не могат да бъдат на парчета и да се уплътнят против вода на 100% и купето ще се пълни с вода Карането с подпиране в дървета и дебели храсти ще разпорят и добър карбон

                            Всички знаем че един автомобил за да е лек той трябва да е проектиран за това още на белите листа За якоста на цялата тази конструкция и нейната ремонтно пригодност в гаражни условия да не говорим На спортните олекотени конструкции се сменят повечето детаили и компоненти след всяко душманско каране По този начин се постигат добри характеристики за скоростнно каране които отсъстват при оф-роуда в Бг Значи да направим с хиляди пари и нерви от скъп автомобил като Г-вагена лекотата на Сузукито Самурай което кара зад теб А след това да го подържаме с разходите на Ес-класа Отделно трябва да има тези части по две щото ще мине много време докато си ги направим и монтираме И всичко това за каране което не се нуждае от толкова олекотяване Теренът калта в под калниците и пода целият преден мост и лебедката над него напълно обесмислят това

                            Почнете да мерите частите които сте махнали и тези дето трябва да сложите и ще разберете де е Киро на керия Планката на Ге-то дето държи сервото сигурно е 5кг и нея ли ще отлеш от карбон Има решение и за това купуват се спортни педали дето нямат нужда от серво .......ама натам трябва вече да се подходи така към всеки един елемент .......и тогава вече защо трябва автомобила да бъде Г Този автомобил е тежък защото е проектиран да бъде здрав за умерена натоварена употреба Това че някой иска да го направи на спортна олекотена бегачка и то за друсане по хендеци е друг неразрешим по домашно му проблем При всички полужения обаче ще стане по слаб и пет пъти по скъп за подържане

                            Примерно Черокито тежи някъде към 1550кг Сигурен съм че при преправянето което сме направили сме качили поне 350 кг и това е от части като рол-кеидж лебедка усилване сандък за багаж резервни и други по-големи колела брони Хай -джек усилено окачване и др И какво имаме спортна кола.... Да ама.... преправена а не създадена за това

                            За Г -то най добре след като изхвърлиш ненужните инвентари си вземи стъкломатови калници и капак от Десо ТУНИНГ за да олекотиш предницата и ............за друго олекотяване аз поне не се сещам..... не и срещу нещата дето трябва да добавиш
                            Другото са мечти .........Ненужни и скъпи

                            Изцяло пространствена рама с параметрите на късото Г-то ще тежи някъде към 160-250кг в зависимост от типа каране за които е направена ама само рамата и после кво ще наредиш другите неща оригиналните ли ИЛИ ОЛЕКОТЕНИ СПЕЦИЯЛНО СЪЗДАДЕНИ ЗА ТОВА Може но ако Даимлер-Краислер е зад теб и ти плаща да го караш за това обаче си трябват други умения разправии и жертви ........
                            Петре, извинявам се че те цитирам изцяло, но този ти пост ме изкефи максимално. макар че го прочетох малко късно, тръгнах и аз да се пързалям по наклонената плоскост на олекотяването - на мойто G му изхвърлих климатика . щото не работеше и още на първата кал задръсти кондензера и почна да прегрява.
                            Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                            http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                            http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Олекотяване на Г-класата.

                              Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                              На приказки тази теория е много лесна практиката обаче показва друго Ако реално се сметнат разходите във времето разправиите и последвалата подръжка във вид на уникални части не си струва такава галимациия отникъде И то за оф-роуд които се кара в тежка кал и между дървета Първото е че калта на първите 20км ще изяде цялото олекотяване и няма да има смисъл от него Панелите не могат да бъдат на парчета и да се уплътнят против вода на 100% и купето ще се пълни с вода Карането с подпиране в дървета и дебели храсти ще разпорят и добър карбон

                              Всички знаем че един автомобил за да е лек той трябва да е проектиран за това още на белите листа За якоста на цялата тази конструкция и нейната ремонтно пригодност в гаражни условия да не говорим На спортните олекотени конструкции се сменят повечето детаили и компоненти след всяко душманско каране По този начин се постигат добри характеристики за скоростнно каране които отсъстват при оф-роуда в Бг Значи да направим с хиляди пари и нерви от скъп автомобил като Г-вагена лекотата на Сузукито Самурай което кара зад теб А след това да го подържаме с разходите на Ес-класа Отделно трябва да има тези части по две щото ще мине много време докато си ги направим и монтираме И всичко това за каране което не се нуждае от толкова олекотяване Теренът калта в под калниците и пода целият преден мост и лебедката над него напълно обесмислят това

                              Почнете да мерите частите които сте махнали и тези дето трябва да сложите и ще разберете де е Киро на керия Планката на Ге-то дето държи сервото сигурно е 5кг и нея ли ще отлеш от карбон Има решение и за това купуват се спортни педали дето нямат нужда от серво .......ама натам трябва вече да се подходи така към всеки един елемент .......и тогава вече защо трябва автомобила да бъде Г Този автомобил е тежък защото е проектиран да бъде здрав за умерена натоварена употреба Това че някой иска да го направи на спортна олекотена бегачка и то за друсане по хендеци е друг неразрешим по домашно му проблем При всички полужения обаче ще стане по слаб и пет пъти по скъп за подържане

                              Примерно Черокито тежи някъде към 1550кг Сигурен съм че при преправянето което сме направили сме качили поне 350 кг и това е от части като рол-кеидж лебедка усилване сандък за багаж резервни и други по-големи колела брони Хай -джек усилено окачване и др И какво имаме спортна кола.... Да ама.... преправена а не създадена за това

                              За Г -то най добре след като изхвърлиш ненужните инвентари си вземи стъкломатови калници и капак от Десо ТУНИНГ за да олекотиш предницата и ............за друго олекотяване аз поне не се сещам..... не и срещу нещата дето трябва да добавиш
                              Другото са мечти .........Ненужни и скъпи

                              Изцяло пространствена рама с параметрите на късото Г-то ще тежи някъде към 160-250кг в зависимост от типа каране за които е направена ама само рамата и после кво ще наредиш другите неща оригиналните ли ИЛИ ОЛЕКОТЕНИ СПЕЦИЯЛНО СЪЗДАДЕНИ ЗА ТОВА Може но ако Даимлер-Краислер е зад теб и ти плаща да го караш за това обаче си трябват други умения разправии и жертви ........
                              Браво ! Всичко казано ясно и точно !
                              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                              0899187766

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Олекотяване на Г-класата.

                                Първоначално публикуван от Plamen_varna Преглед на мнение
                                как се преценяват резултатите дали са добри особено на състезание .
                                аз тази кола на сътезание не съм я виждал.
                                с какъв мотор е или и това тези дето трябва го знаят.
                                Голяма потайност , а !Ами който трябва ,знае , все пак си е стратегическа тайна .
                                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                                0899187766

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X