Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Максимална допустима скорост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Максимална допустима скорост

    От много време не мога да намеря информация за максималната допустима скорост на гумите! Нали има някакви буквени обозначения... (поне при гумите за леки коли), какви са те? И респективно, втория въпрос е има ли такива ограничения и при 4x4 и в часност по-Off-road гумите? Знам, че с тия гуми големи скорости не се вдигат (по принцип ), но все пак, може някой и да има нещо на теория...
    Vitara 1.6 8V; +/-80hps; Kobra NT-235/75 R15; FJ 48"

  • #2
    Естествено че има. Това е конструктивно ограничение свойствено на гумата, все едно къде я търкаляш.


    L 120 км/ч
    P 150 км/ч
    Q 160 км/ч
    R 170 км/ч
    S 180 км/ч
    T 190 км/ч
    U 200 км/ч
    H 210 км/ч
    VR над 210 км/ч
    V 240 км/ч
    W 270 км/ч
    Y 300 км/ч
    Z или ZR без ограничение на скоростта.

    Коментар


    • #3
      На това му се вика светкавичен отговор в 3ч. през ноща!
      Мерси много!!!
      Ама, страшшшни изроди сте се събрали в тоя форум, адмирации за което!!!
      Vitara 1.6 8V; +/-80hps; Kobra NT-235/75 R15; FJ 48"

      Коментар


      • #4
        По този повод да запитам на Малатеста Кобра какъв е индекса, че вече няма как да погледна. Интересувам се с колко съм го надскочил
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          Ние от малки си бехме улави.

          Колко, колкото на тракторните. Не се индексира. Сигурно 40. И едва ли пишат нещо. Квото и да напишат са ги осъдили на колкото е типично за района на съденето.

          Учените са установили, че:
          Шест от всеки седем души играещи на руска рулетка остават живи.

          Коментар


          • #6
            Дааа! 40, ама Соти например с Кобрата - 140... Той е на принципа, че щом издържат на Off-road, нямат никакви проблеми и на магистрала!!!
            Vitara 1.6 8V; +/-80hps; Kobra NT-235/75 R15; FJ 48"

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от kirilpetrov Преглед на мнение
              Дааа! 40, ама Соти например с Кобрата - 140... Той е на принципа, че щом издържат на Off-road, нямат никакви проблеми и на магистрала!!!
              Хахахаха 140
              Що не питаш аз с колко съм ги карал
              Пионери отличници
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                Учените са установили че:
                Един от всеки седем души играещи руска рулетка си тръгва с катафалка. Безплатна!

                Коментар


                • #9
                  Е тый де тый. Аз затуй питам да знам с колко е бил изостанал назад моя ангел хранител...
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #10
                    За протокола - Соти е дигал към 200 с кобрите
                    RB Patrol Team

                    Коментар


                    • #11
                      Така де, засякохте ли го с нещо дето мери точно.
                      Аз говоря за скорост от порядъка на 200 по GPS
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        Ми мисля, че километража му показваше повече. Но някъде там се е движел. За мен това са БЕЗсмислени работи. Колкото и да е - това е джип и особено с такива гуми. За мен до 120 е разумна скорост със такава техника под краката ти
                        RB Patrol Team

                        Коментар


                        • #13
                          Що бре? На Форда максималната е около 185 (електронно се ограничава), в това време двигателя е на 3500 оборота - явно не се претоварва особенно
                          Че за оф не става е ясно, ама и бързо ли да не го карам сега?
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                            Що бре? На Форда максималната е около 185 (електронно се ограничава), в това време двигателя е на 3500 оборота - явно не се претоварва особенно
                            Че за оф не става е ясно, ама и бързо ли да не го карам сега?
                            Ми - не...
                            Просто си смени гумите.
                            "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                            Коментар


                            • #15
                              Е той сега не е с Кобри, ама са ми на сърцето и мисля да го обуя с такива...
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X