Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фронтера Б 2.2 16V губи парно..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Фронтера Б 2.2 16V губи парно..

    Ранното включване на перката не може да създаде проблеми (различни от ускорено износване на перката).

    От друга страна, термостатът при работещ двигател не трябва да е в никое крайно положение - отворен или затворен. Той е полуотворен и температурата на двигателя се определя само от него, перката не участва.

    От трета страна пък, фактът, че някой е сменил датчика на перката с по-студен показва, че може би някой се е борил с охлаждането на тази кола и по-рано.

    Коментар


    • #32
      До: Фронтера Б 2.2 16V губи парно..

      Първоначално публикуван от chain86 Преглед на мнение
      моя термостат постоянно подържа 79-80 С... перките ми се вклъчват на 89 и някаде около 85 се изкючват...
      колата си има парно когато си я карам нормално извънграда... седи си на 80 и си има парно, но като вляза в града и почна да тръгвам да спира.. и леко се покачи тогава единствено го губи.. като тръгна така да мина 500м и си падне температурата пак на 80С и парното си идва..
      Опппааа!
      Водна помпа. Слабо въртяща или преплъзваща между перка и вал. Евентуално при някаква температура. За да се увериш, пробвай, когато загрее и парното изчезне, да подадеш газ за минутка до около 2500 об/мин - ако температурата спадне и парното се появи - просто смени водната помпа и всичко ще е наред.

      Коментар


      • #33
        До: Фронтера Б 2.2 16V губи парно..

        Първоначално публикуван от chain86 Преглед на мнение
        Имам следния проблем с моята машина..
        При нормална работа на двигателя колата си работи при 80 C.
        И тогава сичко си е ОК.. има си парно карам си, но когато почна малко повече да я ръчкам и приближи 90 С точно когато отвори големия кръг на термостата и губи парното и съответно ми замръзва изпарителя на АГУ..
        Проверяваха ми радиатора и си е ОК, сменях му капачката... и пак същия проблем.. Смених и гарнитурата на главата и пак същата работа...
        Превериха ми водната помпа... и тя си била ОК.. аз лично си затягах всички скоби що минава антифриз от там... единсвено го прави като отвори големия кръг.... даже и термостата го смених... при които и маистор да отида вдига ръце...
        някои да има някакви иде ?
        ще сам мн благодаре..
        моля само нешишете неща извън темата...
        Някои не чете-водна помпа-ок
        Калин Владов,09РСПБЗН

        Коментар


        • #34
          До: Фронтера Б 2.2 16V губи парно..

          Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
          Някои не чете-водна помпа-ок
          Чета, чета. Като са я разглобили да я проверяват, да я бяха сменили. Няма да е нито първия, нито втория с "изправна" водна помпа, която на ниски обороти нищо не помпи.

          Коментар


          • #35
            До: Фронтера Б 2.2 16V губи парно..

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Опппааа!
            Водна помпа. Слабо въртяща или преплъзваща между перка и вал. Евентуално при някаква температура. За да се увериш, пробвай, когато загрее и парното изчезне, да подадеш газ за минутка до около 2500 об/мин - ако температурата спадне и парното се появи - просто смени водната помпа и всичко ще е наред.
            не е водната помпа.. като вляза в оффроад сам само на бензин..
            изпарителя замръзва както и парното изчезва..
            а в оффроад сам на 3500 постоянно така че както сам написал водната помпа си е добре...

            Коментар


            • #36
              До: Фронтера Б 2.2 16V губи парно..

              Според мен проблема ти не е само от 1 нещо. Започвай подред да отстраняваш "тунинга" на предишния собственик и зайчето ще изкочи от някъде.

              1-во смени си термостата с оригинален от представителство на Опел за твоя модел ( не е повече от 35 лв. )
              2. Смени си датчика пак с оригинален.
              3. виж дали ти грее целия радиатор а не само горната му част
              4. Смени си водна помпа ( 50-60 лв. )
              5. Смени си майсторите. ( за всеки случай )

              Ако не направиш горните неща отиди на врачка тя ще ти каже къде ти е проблема.
              no signature no problems

              Коментар


              • #37
                До: Фронтера Б 2.2 16V губи парно..

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Опппааа!
                Водна помпа. Слабо въртяща или преплъзваща между перка и вал. Евентуално при някаква температура. За да се увериш, пробвай, когато загрее и парното изчезне, да подадеш газ за минутка до около 2500 об/мин - ако температурата спадне и парното се появи - просто смени водната помпа и всичко ще е наред.
                И това не е . Няма как да върти слабо , тя е зацепена с ангренажния ремък и следователно оборотите и зависят от тези на коляновия вал. Ако се стигне до там да приплъзва спрямо ремъка , то картината на щетите би била много по-зловеща. Единствено което може да я скапе е преминаване на вода в лагерите . Тогава последните естествено заминават , но не веднага . Първо си е характерното виене . После почва да капе вода от нея и под мотора става локва. ...
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #38
                  До: Фронтера Б 2.2 16V губи парно..

                  По принцип проблема може да не е във водната помпа,но това което казва колегата Ясен е абсолютно вярно.Моята ОФА когато работи по-дълго на ниски обороти започва да вдига температура.Като задържа на2000 оборота-започва да спада.Това означава,че като върти по- бавно помпата няма достатъчен дебит и е за смяна,освен ако не е нормално за модела.Но въпреки това не ми се обледява изпарителя и имам парно.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Фронтера Б 2.2 16V губи парно..

                    Първоначално публикуван от chain86 Преглед на мнение
                    не е водната помпа.. като вляза в оффроад сам само на бензин..
                    изпарителя замръзва както и парното изчезва..
                    а в оффроад сам на 3500 постоянно така че както сам написал водната помпа си е добре...
                    Здравей,и аз ще се опитам да помогна,след като замръзва испарителя и парното духа студено,следва че не преминава водата през малкия кръг.Аз си го обяснявам така,когато се повиши температурата и се отвори големия кръг спира движението на течноста по малкия кръг.Причината може да бъде от термостата или някои разменен маркуч.Провери тези неща и мисля,че ще се оправят нещата.
                    0885719173-Красимир

                    Коментар


                    • #40
                      До: Фронтера Б 2.2 16V губи парно..

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Опппааа!
                      Водна помпа. Слабо въртяща или преплъзваща между перка и вал. Евентуално при някаква температура. За да се увериш, пробвай, когато загрее и парното изчезне, да подадеш газ за минутка до около 2500 об/мин - ако температурата спадне и парното се появи - просто смени водната помпа и всичко ще е наред.
                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      И това не е . Няма как да върти слабо , тя е зацепена с ангренажния ремък и следователно оборотите и зависят от тези на коляновия вал. ... ...
                      Това не е така.Има как да се върти слабичко на ниските обороти!Ако турбинката на водната пома е от пластмаса,и с течение на годините се е поизносела ще се намали дебита и!Следователно няма да има нормална циркулация на антифриза!Лично съм виждал водни помпи почти без пера на турбинката.Пак следователно Ясен е прав!
                      Рядко се срещат водни помпи с метални турбинки,но са много по ефикасни.Всичко набляга вече на нластмаса!
                      Последно редактирано от STROIL; 30-01-10, 12:02.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Фронтера Б 2.2 16V губи парно..

                        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                        Според мен проблема ти не е само от 1 нещо. Започвай подред да отстраняваш "тунинга" на предишния собственик и зайчето ще изкочи от някъде.

                        1-во смени си термостата с оригинален от представителство на Опел за твоя модел ( не е повече от 35 лв. )
                        2. Смени си датчика пак с оригинален.
                        3. виж дали ти грее целия радиатор а не само горната му част
                        4. Смени си водна помпа ( 50-60 лв. )
                        5. Смени си майсторите. ( за всеки случай )

                        Ако не направиш горните неща отиди на врачка тя ще ти каже къде ти е проблема.
                        1. така наистина термостата сам го сменял... но стария неизлизаше от синята зона... така,че може и да има нещо с него, но тои или работи или не.. но наистина само когато отвори големия кръг само тогава нямам паро..
                        2. датчика за температурата си е оригиналния с колата.. не е сменян никога..
                        3. радиатора си е горещ навсякаде..
                        4. Водната помпа ми е добре 2 пъти сам я свалял, няма логика да е водна помпа.. като седи на обороти си кача лекичко температурата и като вклъват перките отново си пада почти до 80.. без да давам гас...
                        но вече е минала 87-88с и парното изчезва.. докато нетръгна да падне на 80 не се връща. а и ако задържа гаста да върти помпата с по-голям дебит също не идва парното.. невиждам логика да е от помпата.
                        4. Сменях майстора ве4е 6 пъти ама сичките вдигат ръце..
                        ..
                        мисля да пробвам с термостата..

                        Коментар


                        • #42
                          До: Фронтера Б 2.2 16V губи парно..

                          Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
                          Това не е така.Има как да се върти слабичко на ниските обороти!Ако турбинката на водната пома е от пластмаса,и с течение на годините се е поизносела ще се намали дебита и!Следователно няма да има нормална циркулация на антифриза!Лично съм виждал водни помпи почти без пера на турбинката.Пак следователно Ясен е прав!
                          Рядко се срещат водни помпи с метални турбинки,но са много по ефикасни.Всичко набляга вече на нластмаса!
                          Абре пич , помпата в момента е пред очите ми ! Не знам какви помпи си гледал , ама тази дето съм свалил от собствената ми Фронтера е алуминиева . Имам някъде захвърлени от Мерцедес , Щаер , а не помня вече и колко други съм свалял . Преобладават тези от чугун и алуминии.
                          Ако сега вече на некви фиати или други измислици монтират пластмаса , това е друга тема . Но то не е по тази тема.


                          Първоначално публикуван от tomil Преглед на мнение
                          По принцип проблема може да не е във водната помпа,но това което казва колегата Ясен е абсолютно вярно.Моята ОФА когато работи по-дълго на ниски обороти започва да вдига температура.Като задържа на2000 оборота-започва да спада.Това означава,че като върти по- бавно помпата няма достатъчен дебит и е за смяна,освен ако не е нормално за модела.Но въпреки това не ми се обледява изпарителя и имам парно.
                          И мойта прави така . Даже летно реме в задръстванията се е случвало да отварям парното , та да помага на охлаждането . А преди време ми се скапа водната помпа и като я смених , с новата пак си прави същото .
                          И няма начин да не го прави . Естествено че на празен ход , при 800 оборота ше има по-слаба циркулация ! Това е нормално . Как искаш да върти бързо след като оборотите и зависят от тези на коляновия вал ?! Ама това не е причина да я сменяш през ден.
                          Последно редактирано от Vlado_Ts; 30-01-10, 12:24.
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Фронтера Б 2.2 16V губи парно..

                            Първоначално публикуван от chain86 Преглед на мнение
                            1. така наистина термостата сам го сменял... но стария неизлизаше от синята зона... така,че може и да има нещо с него, но тои или работи или не.. но наистина само когато отвори големия кръг само тогава нямам паро..
                            2. датчика за температурата си е оригиналния с колата.. не е сменян никога..
                            3. радиатора си е горещ навсякаде..
                            4. Водната помпа ми е добре 2 пъти сам я свалял, няма логика да е водна помпа.. като седи на обороти си кача лекичко температурата и като вклъват перките отново си пада почти до 80.. без да давам гас...
                            но вече е минала 87-88с и парното изчезва.. докато нетръгна да падне на 80 не се връща. а и ако задържа гаста да върти помпата с по-голям дебит също не идва парното.. невиждам логика да е от помпата.
                            4. Сменях майстора ве4е 6 пъти ама сичките вдигат ръце..
                            ..
                            мисля да пробвам с термостата..
                            Да термостата или работи или не, но въпроса е кога започва да отваря и кога затваря. При теб това трябва да става на 92-107 градуса а ти говориш за съвсем други температури. Как разбра, че датчика ти е оригинален? Свали го и виж температурите които са щамповани на него.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #44
                              До: Фронтера Б 2.2 16V губи парно..

                              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                              Да термостата или работи или не, но въпроса е кога започва да отваря и кога затваря. При теб това трябва да става на 92-107 градуса а ти говориш за съвсем други температури. Как разбра, че датчика ти е оригинален? Свали го и виж температурите които са щамповани на него.

                              Фанатик , съгласен съм , че ако термостата е "по-студен" няма да има нормално охлаждане . Перката като включи по-рано също пришпорва охлаждането . Температурата в този случай ше падне бързо , но докато затвори пак термостата . А това означава че водата на практика няма да се охлади повече от 65-60 градуса . При това положение парно , макар и да не духа горещо , все пак трябва да има . А на този пич му изчезва напълно водата - или по-точно :спира да циркулира .Поне така го разбирам . То и иначе няма как да да замръзне изпарителя . Затова ми се струва както някой спомена че проблема е в объркани маркучи - като отвори големия кръг се нарушава циркулацията. ... ама врачките от разстояние - толкова ....
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Фронтера Б 2.2 16V губи парно..

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                ...затова ми се струва както някой спомена че проблема е в объркани маркучи - като отвори големия кръг се нарушава циркулацията. ... ама врачките от разстояние - толкова ....
                                На същото мнение съм,още повече,ако колегата е пробвал обезвъздушаване от гърловината на радиатора/след загуба на парно и отворен термостат/ и няма ефект.
                                Изпарителят е в по-ниска точка/поне трябва да бъде-от горната пита на радиатора и изравнителното казанче/,за това пиша обезвъздушаването от съединението след термостата,отиващо в радиатора.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X