Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

    колеги да изкажа и моя проблем стрелката на температурата се даржи страннокогато двигателя работи тя достига малко под средата след това почва едно падане до долу и пак на горе качва се и слиза когато си реши дали проблема е в самия уред или в датчика и как да проверя в кое по точно е проблема СУЗУКИ ВИТАРА97г 1.616в

  • #2
    До: Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

    май виското работи постоянно или датчика за температурата се е прецакал

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

      Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
      май виското работи постоянно или датчика за температурата се е прецакал
      Да си кажа пак: аз съм с постоянно въртящо се виско (зацепено) нямам таквизи проблеми. По-вероятно е да е датчик. Провери за всеки случай дали работи добре термостата (малко вероятно е да е развален, но все пак да имаш какво да човъркаш ); смъкни си приборите, разглоби ги и виж какво е положението вътре. Друго не знам.
      Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

      0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
      /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

        Първоначално публикуван от slavi 30-06 Преглед на мнение
        .....как да проверя в кое по точно е проблема ....
        Давиш датчика в топла вода и мериш, после даваш напрежение на индикатора и гледаш, после "клатиш" всички кабели ...... преди това си направи пълен визуален оглед на всичко за протривания, нагоряло, скъсано и т.н.....
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

          Каква е разликата между постоянно зацепено виско и непостоянно зацепено при нормални условия на каране? Няма ли да се качи много разхода и да загрява по-бавно мотора?

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

            Първоначално публикуван от platinium Преглед на мнение
            Каква е разликата между постоянно зацепено виско и непостоянно зацепено при нормални условия на каране? Няма ли да се качи много разхода и да загрява по-бавно мотора?
            Виското е силиконов съединител със закачена на него перка. В предната си част (към радиатора) има една спираловидна пружинка, която под действието на топлината от радиатора се разширява и "зацепва" по-твърдо тялото на виското и оттам въпросното започва да се върти с оборотите на двигателя.
            Виското може да се зацепи постоянно, ако се кара много интензивно на тежък и не толкова тежък терен, за да се предотврати прегряване на двигателя и оттам да започнат едни дълги филми. Въпросното също така може да се зацепи постоянно, ако силикона в кухината на тялото изтече (незнайно от къде, но изтича) и докато си купиш ново караш така.
            За качването на разхода: няма да кажа, че качва разхода, защото лятото като пътувах за Пловдив и с 20 лева газ (~40 литра, може и по-малко) изкарах 140-150 километра (ако ви се вярва).
            Че двг-то загрява малко по-бавно така е, но в месеците на криза няма друг вариант Пък и аз съм автоматик, така че при мен в тези студове си загрява много добре и бързичко до работната си температура.
            Поправете ме ако греша
            Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

            0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
            /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

              За качването на разхода: няма да кажа, че качва разхода, защото лятото като пътувах за Пловдив и с 20 лева газ (~40 литра, може и по-малко) изкарах 140-150 километра (ако ви се вярва).
              Че двг-то загрява малко по-бавно така е, но в месеците на криза няма друг вариант Пък и аз съм автоматик, така че при мен в тези студове си загрява много добре и бързичко до работната си температура.
              Поправете ме ако греша _____________Колега,, няма да те поправям,но доста си ги по оплел нещата в тази част на поста.... ПП.Защо не е в синьо цитата незнам?!
              SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

                Първоначално публикуван от vadoiv Преглед на мнение
                ПП.Защо не е в синьо цитата незнам?!
                Редактирайки цитата, неволно си изтрил някоя от средните скоби [QUOTE] в началото или края на цитата и софтуера го разпознава като текст, а не като команда, после не си използвал "преглед" преди публикацията да видиш как ще изглежда и да го поправиш .....нещо такова, че с компютрите не винаги сме на едно мнение
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

                  Първоначално публикуван от vadoiv Преглед на мнение
                  Колега,, няма да те поправям,но доста си ги по оплел нещата в тази част на поста.... ПП.Защо не е в синьо цитата незнам?!
                  Ако споделиш какво съм "оплел" може да го изясним, хем ще стане ясно и за другите. Не съм казал, че съм прав, а споделям това, което забелязвам. В студеното време вдига работна температура за 3-4 макс 5 минути ... малко оспамвам темата, за което да ме прощавате както и колегата - автор.
                  Последно редактирано от Nik16; 27-01-10, 12:46.
                  Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

                  0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
                  /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

                    NIK-16,не се сърди!Извинявам се ако съм те засегнал по някакъв начин ....,но казваш че си сипал за 20лв---40литра газ...ако не е тайна къде я намери тази газ на 0.50ст.И,, другото което не разбрах е,че хем твърдиш че с постоянно зацепено виско загрява по бавно,пък хем твойта в тези студени дни достигала работна температура - "много бързо" понеже била автоматик.... Само това е.....няма защо да се палиш
                    Последно редактирано от vadoiv; 27-01-10, 13:40.
                    SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

                      Първоначално публикуван от vadoiv Преглед на мнение
                      NIK-16,не се сърди!Извинявам се ако съм те засегнал по някакъв начин ....,но казваш че си сипал за 20лв---40литра газ...ако не е тайна къде я намери тази газ на 0.50ст.И,, другото което не разбзах е,че хем твърдиш че с постоянно зацепено виско загрява по бавно,пък хем твойта в тези студени дни достигала работна температура - "много бързо" понеже била автоматик.... Само това е.....няма защо да се палиш
                      Аз не съм се запалил, иначе щях да усетя миризмата, спокойно, а и не съм се засегнал или разсърдил. Не съм казал, че достигала работна температура "много бързо" , а "бързичко" (абе нормално за 3-5 минути е готова). Има разлика в думите . Когато газта беше 0.84-0.86ст. до 0.90 (в зависимост от региона, в който се намира бензиностанцията) за 20 лева бутилката се напълни. Само че съм направил грешка в изказването си (така е, който бърза, че съм се захванал да изчислявам една ел. схема и се видях в чудо): бутилката не беше празна. Имаше около 1/4 количество. Та за 20 сини пари се напълни.

                      Ако някой може да сподели мнение: защо и как при зацепена перка трябва да се вдига разхода? Възможно ли е да се обясни като за идиот . Че много хора са ме питали дали съм качил разход и аз като им кажа "не" или "няма осезаема разлика, пълня си я както и когато перката не беше зацепена" ме гледат като графит на стената на кметство.

                      Благодаря
                      Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

                      0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
                      /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

                        Първоначално публикуван от Nik16 Преглед на мнение

                        Ако някой може да сподели мнение: защо и как при зацепена перка трябва да се вдига разхода? Възможно ли е да се обясни като за идиот . Че много хора са ме питали дали съм качил разход и аз като им кажа "не" или "няма осезаема разлика, пълня си я както и когато перката не беше зацепена" ме гледат като графит на стената на кметство.

                        Благодаря
                        Значи когато виското си е наред когато колата е студена и то леко се овлича не работи напълно на двигателя му е леко.Когато загрее и станат "магиите" в виското двигателя трябва да положи повече усилия да го завърти ама някой да не си помисли че се "напъва" много това са някакви проценти нз колко точно. Гледам там разни им слагат ел.перки нз след това как е има ли голяма разлика,някой ако има с такава "система" да сподели.Ако греша нека по вещите ме поправят.
                        Бялото BUZUKI 1.6 8в
                        0899368772 ;) 0897229322

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

                          Здравейте колеги мерси за помоща.Снощи доста почетах из форума за ,виско ,термодатчици,термостати и изобщо за подобни проблеми с охладителната система срещнах и подобен на моя или сащия проблем които се дължал на не добра вразка на клемата към термодатчика .Днес сутринта запалих витарката като преди това зачистих добре мястото на клемата,погледнах и виското в момента на запалване перката се завартя доста шумно но след минута, две когато оборотите се нормализираха тя се въртеше съвсем слабо като можех да я спра с ръка . И така като позагря малко направих едно кръгче стрелката не падаше ,незнам просто нямах време за повече тестове дано проблема да е бил в недобра вразка на клемата че освен това май ще се наложи да сменям радиатора салзи от няколко места а не ми се слага препарат за запушване ,предния собтвеник е сложил и сега като направих промивка и смених антифриза взе ка салзи като лейка... а радиатора от каде да го търся идеи
                          Последно редактирано от slavi 30-06; 27-01-10, 21:58.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

                            Първоначално публикуван от slavi 30-06 Преглед на мнение
                            Здравейте колеги мерси за помоща.Снощи доста почетах из форума за ,виско ,термодатчици,термостати и изобщо за подобни проблеми с охладителната система срещнах и подобен на моя или сащия проблем които се дължал на не добра вразка на клемата към термодатчика .Днес сутринта запалих витарката като преди това зачистих добре мястото на клемата,погледнах и виското в момента на запалване перката се завартя доста шумно но след минута, две когато оборотите се нормализираха тя се въртеше съвсем слабо като можех да я спра с ръка . И така като позагря малко направих едно кръгче стрелката не падаше ,незнам просто нямах време за повече тестове дано проблема да е бил в недобра вразка на клемата че освен това май ще се наложи да сменям радиатора салзи от няколко места а не ми се слага препарат за запушване ,предния собтвеник е сложил и сега като направих промивка и смених антифриза взе ка салзи като лейка... а радиатора от каде да го търся идеи
                            С препаратите внимателно, да не плачеш напролет. Сега в студовете 2 5 тръбички да имаш отпушени, пак работи, но постопли ли се ... сбогом глава

                            Радиаторите са си малко проблемни поначало, но не е като да нямаш избор. Нов е скъп, това ясно, втора употреба не толкова, но пък няма гаранция дали ще е по-читав от твоя... та или рискуваш и едното око на термометъра, или, ако си по-сръчен и не се плашиш лесно, внимателно разглобяваш наличния радиатор, ама наистина внимателно, почистваш, псуваш, лепиш, псуваш, сглобяваш с малко от оня гадно-скъп силикон, тъмносивия, забравих марката, псуваш ужасно много (най-добре е да има втори човек, просто е дявол и половина да го затвориш сам, две ръце не стигат) и на следващия ден монтираш, псуваш и се молиш всичко да е наред. Ако решиш да се вкараш в това приключение, първо го обмисли добре, виж с какъв инструмент разполагаш, помисли още малко и чак тогава почвай.

                            Като се замисля, един запазен радиатор втора ръка, накиснат за един ден в домашен оцет и след това много, ама много измит е най-добрия компромис цена/време/нерви.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

                              Ми как откъде, толкова обяви има за части

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X