Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

    Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
    Как имаш перка, не си ли с виско?
    За климатичният радиатор ли говориш?
    Да, за перката на климатика.
    Мотора не е прегрявал и не знам дали ако загрее прекалено, ел. перката ще се включи. Виското си работи.
    Като работи климатика, ел. перката работи.
    Обаче ел. перката една степен ли има, две ли?
    Кое реле/бушон я захранва?
    Ако имам ел. схема, по лесно ще се ориентирам.
    Иначе трябва да прозвънявам кабели.

    Коментар


    • #32
      От: Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

      Перката на климатика може да се включва аварийно, ако се наложи, има две степени.
      Управлява се от ЕБУ-то на климатика, зад жапката, идеята е при прегряване на двигателя помощно да се включва и перката на климатичният радиатор, за да охлажда водният такъв.
      Вторият датчик забит в термостатното тяло подава информацията към това ЕБУ.
      Не го пипай, няма отношение към проблема ти, освен ако и двата ти радиатора са много затлачени.

      Коментар


      • #33
        От: Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

        С една скорост е, отварял съм такава. Моторчето става от Паджеро, с малко преправяне, такова имаше в моргата.
        Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
        освен ако и двата ти радиатора са много затлачени.
        Откъдето идва и прословутото пукане на глави.

        Коментар


        • #34
          От: Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

          trent - проблеми с прегряване нямам, даже и в жегите, радиаторите са чисти, ел перката работи, виското също.
          Имам проблем откакто застудя със студено палене, тресе , не се наема, работи лошо докато не загрее. Затова тръгнах да търся темп датчик на антифриза, който подава стойности към ел блока на мотора. С идеята, че ако е кофти ще се дави мотора или няма да му стига горивото. Да не говоря, че отделно от този проблем на бензин има едно заглъхфане около 1500-2000оборота. На газ е ОК, не глъхне. Мерих налягане на бензина -
          ОК. Смених свещи, кабели, капачка и палец с нови. Какво друго - дебитомер, ламбда сонда, ЕГР, ти спомена нещо за смукач? Никой ли няма ел схема за такава Витара?

          Ivan - като е с една скорост, защо буксата има три кабела? Има ли реле за тази перка? Бушон? Къде са?

          Коментар


          • #35
            От: Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

            Има реле, перките са два вида, на испанките са едностепенни, на японките двустепенни, лично наблюдение. В сайта който ти пуснах по ВИН не излиза колата ти, явно няма база данни, номежеда търсиш само по модел, влизаш на марката и от там посочваш континента или държавата и после модификацията, схеми бол. Твоята не е сайдкик нали, или Геотакер, че там е малко по различно.

            Коментар


            • #36
              От: Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

              Aми японка е...

              Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
              ...В сайта който ти пуснах по ВИН ... номежеда търсиш само по модел, влизаш на марката и от там посочваш континента или държавата и после модификацията,...
              Да, намерих интересни неща, видях даже къде е релето за перката, благодаря! Не можах да разбера, ако има, къде в сайта са тези схеми.

              Наистина ли никой тука няма схеми за Витара?
              Последно редактирано от vitar; 14-12-17, 23:20.

              Коментар


              • #37
                От: Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

                За чистене на дюзи е.

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

                  http://epc.japancars.ru/suzuki/#bWFy...01MDE4MQ%3D%3D
                  Прегледай главно номер 4, но погледни и номер 2.
                  В началото на сайта има език да си избереш, горе почти в дясно две знаменца, руско и английско, не знам кой ти е по-силен или нито единият?може и двата, успех.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

                    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                    За чистене на дюзи е.
                    Ще пробвам! Дали ще стане с добавка към бензина или ще трябва да ги свалям и с ултра звук?

                    трент - сензора за положение на дросела съм му погледнал буксата, чиста е, знаеш ли как да я замеря, на кой крак какви стойности трябва да има?

                    Другия елемент е клапан, отворен/затворен, не стъпков мотор за празния ход, така ли? Това ли е този "смукач? Под определена температура се отваря? Ако е така, да го сваля, да го почистя, ще видя като му подам ток дали ще сработва. Може и една ламБа да му сложа, да видя дали се управлява правилно.




                    Иначе за сензорите за темп и управление на перката - днес с мултицета - ел. перката, климатичната, е с една скорост, третия кабел в буксата е за компресора на климатика. Пред акумулатора има две релета, в едни гумени пъшкулчета. Предното е за компресора, задното за перката. Там ще му сложа едно ключе, да мога да я пускам принудително от таблото. Сензорите за температура на антифриза при мен са три - един отпред на термпстата с едно краче, един от дясно с едно краче и още един от дясно (под другия), с две крачета. Обаче не знам при какви температури, какви съпротивления трябва да показват. Този отпред предполагам е за таблото, отстрани с едното краче за климатика (за какво му е на климатика да знае темп на антифриза), и този с двете за ел. блока на мотора. Или?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

                      Всичко е вярно, температурният датчик за климатика казва на ЕБУ-то за климатика да пуска перката да охлажда и водният радиатор, работи дори климатика да не е включен, описах го по-рано.
                      Май Иван ще е прав, на дюзи отива работата, обикновенна газова ли е, дебитомера ти работи ли, колко я караш на газ и колко на бензин?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

                        Благодаря!

                        Газов инжекцион е, на бензин малко да загрее, после на газ.

                        За дебитомера - не знам дали работи. Като му махна буксата положението става трагично.
                        Как да разбера дали работи правилно? Как да го замеря.

                        За дюзите - ще пробвам и ще пиша.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

                          Щом като махнеш буксата е трагично няма нужда да го мериш, работи.
                          Разкачи първо ламбда сондите, една по една, може да са две, и наблюдавай няколко дена какво се случва.
                          Какъв ти е газовият инжекцион, от колко години е, марка на изпарителят, на компа?
                          Карал ли си някога пълен резеровар на бензин и ако не си от кога, горе-долу?

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

                            Като му ръгнеш добавка в резервоара, ще разтвори всички налепи и тогава ще трябва да чистиш/сменяш резервоар, помпа и дюзи. Играл съм го.
                            Свали ги и ги занеси на ултразвук.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

                              Сондата е една. Може би ще я измеря...
                              Газовото - някакво полско. Старо е. Така я купих.
                              Не съм карал много на бензин. Загрява малко и прехвърля на газ. Нямало е защо да я карам цял резервоар на бензин. Нали затова има газова, за да не я карам на бензин. Само, че ме дразни като не е наред.

                              Ще ги пробвам дюзите на ултра звук! Как се свалят? В смисъл - нещо специфично?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблем с температура или термометър на таблото - Витара

                                С това мислене отиди на диагностика, май има доста неща за ремонт, аз не съм си сложил газовият инжекцион за да карам основно на газ. В града да, но като излеза извън карам на бензин, спестява ето такива главоболия. Отделно на 3 та година сменям всички агрегати на газовата и си свиркам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X