Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чешки пистолет... (бояджийски)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: До: Чешки пистолет... (бояджийски)

    Айде сега един бърз въпрос към знаещите и можещите тоя занаят
    Каква е разликата между полиуретанова и акрилна боя и може ли да се смесват двете бои и ако може това ще окаже ли влияние на качеството на боята?
    877104344

    Коментар


    • #62
      От: До: Чешки пистолет... (бояджийски)

      Е,как каква-едната е полиуретанова,другата акрилна-на различни основи са...Не ми се е случвало,да ги смесвам,но мисля,че резултата няма да е добр.Един колега имаше останала такава боя,но втвърдителя беше заминал,като звънях доа питам вносителите на въпросната марка,дали може да ползваме акрилен втвърдител,казаха-по-добре,да си вземем полиуретанов.
      Защо искаш да ги смесваш?Ако мнага държиш,направи проба с малки количества-смеси боите,добави втърдител/втвърдители намажи някъде и виж какво ще стане като изсъхне.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #63
        От: До: Чешки пистолет... (бояджийски)

        [QUOTE=taran;1218629]
        Защо искаш да ги смесваш?

        Не искам попитах защото взех полиуретанова ,но след като се прибрах в кащи се оказа,че има голяма разлика в цвета и върнах боята да я преправят.В магазина след дълги молби се съгласиха разбира се срещу заплащане пък и исках по голямо количество да ми направят втория път жената ми каза да отида да пия едно кафе и след час час и половина да отида да си взема боята,че ще отнеме време пък не и било приятно някой да и виси на главата и аз пак доверчиво се съгласих когато се варнах ми потърси 130 лева варху сумата която трябваше да доплатя защото им свършила базата и сложила акрилна боя та затова попитах аз ли съм в грешка или "специалист-консултант-продавача" се опита да си подобри финансовото положение за моя сметка.
        877104344

        Коментар


        • #64
          От: До: Чешки пистолет... (бояджийски)

          Може би,е възможна да ползва пигменти за акрил при правенета на полиуретанова боя-все пак,тях ги добавят в безцветната смола,обаче това,че трябва да ги кандардисваш да ти оправят цвета,хич не говори добре за тази бояджийница.
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #65
            От: Чешки пистолет... (бояджийски)

            Интересна тема.
            Но защо при толкова много изказани мнения, никой не е отбелязал, че много от новите пистолети вече работят на принципа LPHV(ниско налягане/голям дебит),за разлика от чехския, който е наистина от старата генерация с високо налягане, когато се е работило предимно с бои на алкидна основа?
            А иначе по качество на изработка си е по-добър от евтините ширпотребни ментета.

            Коментар


            • #66
              От: Чешки пистолет... (бояджийски)

              Радвам се,че ти харесва темата колега. Освен ,че е интересна ми беше и много полезна за което сам благодарен на всички участници във форума,които ми помагаха със съвети,но проблема с пистолетите и зимата вече е в миналото сега ми се иска да си изясна дали е възможно смесването на полиуретанова и акрилна боя не,че ще ходя да им се извинявам де аз си поръчах савсем ясно полиуретанова боя ,но ми се ще да го знам занапред дали е възможно.
              877104344

              Коментар


              • #67
                От: Чешки пистолет... (бояджийски)

                Сигурно,щото новите пистолети са HVLP ,но това не е предмет на темата .
                Я,разясни къде,какво си поръчал-включително-каква марка са боите.Ще звънна да питам,специялно дали може да се смесват.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #68
                  От: Чешки пистолет... (бояджийски)

                  И аз имам такъв пистолет (чешки) и до сега винаги съм работил с ниско налягане , нямам проблеми . Ще взема да го пробвам на по високо налягане как е.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Чешки пистолет... (бояджийски)

                    здравей искам да те питам продаваш ли дюзата 1;8

                    Коментар


                    • #70
                      От: До: Чешки пистолет...

                      здравей продаде ли пистолета за боя

                      Коментар


                      • #71
                        От: Чешки пистолет... (бояджийски)

                        А от някъде може ли да се намерят резервни дюза и игла? Имам RD14 и го ползвах за шприц, но му счупих дюзата. Правиха ми нова, но не уплътнява. Бих го хвърлил ама давах за него 30 лева преди 6-7 години.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Чешки пистолет... (бояджийски)

                          Ако това РД 14 означава, че пистолета е Райдър, какво ти пречи да питаш по телефона дали продават резервни комплекти? През лятото купих два пистолета Райдър за 50-тина лева от магазина на Хладилника (София). Тогава там имаше и резервни комплекти .
                          Последно редактирано от коко келеша; 20-01-16, 16:42.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #73
                            От: Чешки пистолет... (бояджийски)

                            Щом пиша в тема за чешки пистолети Kovofinis, мислиш ли че имам впредвид Райдер? Toва е:
                            http://img.skoda-virt.cz/forum_uploa...9-27-53_84.jpg

                            Коментар


                            • #74
                              От: Чешки пистолет... (бояджийски)

                              Съвременните китайски пустулиети за по 100 лева са копие 1:1 мащаб на сата или девилбис, мисля да взема един такъв, за дребни поправки по колицата, моята а и на познати за една ракия и една блага приказка на маса, за това не ми се инвестира средства..

                              Ама вие много сте се разлигавили майсторчета забравихте като боядисвахме в гаражи с преправяни зилови компресори, тогава татровите се ценяха много с разделно мазане с въздушно охлаждане...

                              Аз съм минал през всички етапи на бояджийската простотия от като цедяхме бойте с марли и с чорапогащи, и облепяхме с вестници, та чак до сега, дето има джижи бижи филтърчета, покривала кърпички силиконови за гъз хаха..... за защитни средства, въобще няма да говоря, хахаахаха кисели млека пълна простотия!!!!!!

                              Ако някой не си вади ляба с това, да скача на пистолет за 1800 лева няма смисъл, една китайка и малко боя за упражнение и като му свикнеш с кусурите си ти...

                              И да се съобрази с размера на дюзата, който ще купува пистулует, трябва да е такъв че като стиснеш спусъка на "сухо" без да има въздух у маркучя, боята да капе от дюзата кап, кап, кап, за две секунди три капки, ако тече зле, ако капе една капка пак зле, ако си с долно казанче още по зле хаха
                              А за да не си кап кап кап-пиш, като пълен идиот си има вискозомери, които са абсолютно същото, един тесен отвор и едно казанченце отгоре...

                              А да, и вискозитета зависи и от температурата, повече температура, по малък вискозитет, и от разредитела също, повечко разредител, по малък вискозитет, визкозитет му е майката, но различните бои си имат определен работен вискозитет, алкидните бои са пръскат все едно се опитваш оборска тор да пръскаш, акрилните са с много финна пигментация и се леят най добре, металиците са средна манджа, имат частици вътре и ги прави по трудни от акрила, лака се пръска малко по трудно от металика, с нормалният му работен вискозитет хвърчи на едри капки да го ебам, за това малко разредителче и после тук там малко стичане, и по никакво обстоятелство не разреждайте със короселин или с бензин боите, има си акрилни разредители за тая цел, короселина е за миене ..... Боядисвайте смело и безотговорно тавариши..

                              после ще ви кажа какво да гледаме при покупка на ефтинджост пустулиет че сега късно стана
                              Последно редактирано от Traqn Savov; 14-08-16, 00:30.
                              Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                              Коментар


                              • #75
                                От: Чешки пистолет... (бояджийски)

                                Траяне, Траяне-е-е! Какво пуши снощи бе, човек? Най-малкото, отдавна са измислени мерните линии за точно смесване и разреждане. Да не говорим, че е по-лесно да си намериш/купиш такава линия отколкото вискозимер. Иначе нЕкои от другите "хитринки" като чорапогащи и вестници още си ги ползваме!
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X