Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Високи обороти на празен ход ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Високи обороти на празен ход ?

    Здравейте,

    от известно време Галопера започна да държи много високи обороти на празен ход, като от седмица на седмица се увеличаваха по малко. Миналата зима, и в най-големите студове, при запалване на двигателя държеше около 1100 об/мин., докато загрее, като после падаха до 900.

    Тая сутрин след запалването оборотите се качиха до 1650-1700
    Вчера (при - 13 градуса) максималните обороти на празен ход бяха около 1600. Утре очаквам 1800 (

    Общо-взето поведението на двигателя тази сутрин (при -11 градуса) е следното:
    - след запалване, в следващите 2-3 минути, оборотите плавно се вдигат до 1650-1700.
    - следващите 10 минути оборотите са константни, докато загрее.
    - следващите 20 минути оборотите плавно падат надолу, до нормалните 900-920.

    С ровене по руските форуми намерих как да регулирам максималните обороти на празен ход и най-вероятно ще се мъча днес-утре да го правя.
    Проблемът е, че не знам какво причинява покачването на максималните обороти и дали е само от развиването на винта (ако въобще е възможно) или нещо друго

    Благодаря предварително на отзовалите се
    Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

  • #2
    До: Високи обороти на празен ход ?

    Щом е с автоматичен смукач не пипай оборотите. Виж като стане по топло около0-1 градуса виж как ще работи. Мися че понеже е по студено и смукача пуска необходимото гориво. Мисля че това е нормално за температури от рода на -10 -15 градуса.

    Коментар


    • #3
      До: Високи обороти на празен ход ?

      Ами дизеловите двигатели, доколкото знам, нямат автоматичен смукач. Имат обогатител, ама надали той ми вдига оборотите. А и миналата зима, даже и при -25 градуса си стояха на 1100 об./мин. докато загрее, а не на 1650
      Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

      Коментар


      • #4
        До: Високи обороти на празен ход ?

        Така де, обогатитела.

        Коментар


        • #5
          До: Високи обороти на празен ход ?

          Колега, само от студа е, такива температури скоро не е имало. Ще видиш,че като се качат температурите навън, ще е ок. колата
          Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

          Коментар


          • #6
            До: Високи обороти на празен ход ?

            Много странно. Значи аз имам проблем с моя. При мен колкото и да е студено оборотите си стоят кам 800 на празен ход.. Тия дни първите 1,2 минути има повече вибрация след което се оправя.. мислех, че е нормално, а сега започвам да мисля за сервиз...

            Коментар


            • #7
              До: Високи обороти на празен ход ?

              Колега какво стана като се постопли времето как е джипката.?

              Коментар


              • #8
                До: Високи обороти на празен ход ?

                Ами идеално - докато загрее, стои на 1000 оборота и после пада на 900

                Ама със сигурност има нещо нередно, щото при -10/-12 не е нормално да стои на 1600/1650 оборота. Не съм виждал друга кола с такива обороти. До към 1100-1200 - да, ама над 1500...а и миналата зима го нямаше
                Ще видим следващата
                Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                Коментар


                • #9
                  Re: До: Високи обороти на празен ход ?

                  Така, следващата зима дойде, с нея - и същия проблем. Тази сутрин, при 0 градуса, оборотите се качиха до 1250 и стояха там 15 мин., след като достигна оптимална температура, след което започнаха бавно да падат до нормалните си. Не ми се мисли при -10, -15 градуса къде ще отиде оборотомера. Не ми се вижда нормално двигателя да държи 30 минути с 50% по-високи обороти от нормалните.
                  Някой ако може да обясни как точно действа повишаването на оборотите при студено време и къде да търся проблема, ще съм му много благодарен, че поне няма да действам по метода опит-грешка.
                  Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                  Коментар


                  • #10
                    От: Re: До: Високи обороти на празен ход ?

                    Аз имах същия проблем или нещо подобно ,но да ти кажа как го разреших с настъпване на студените дни и моя така почна да прави и се сетих че като го купих беше изолирана клапата дето подава газ на двигателя когато пуснеш климатика лятото неми вдигаше обороти като пусна климатика оправих я тоест беше затапена и почна да вдига оборати като пусна климатика обаче сега се получи сутрин високи обороти и пак я затапих и нещата си дойдоха на място ,мисля че причината е едно клапанче за което бяхме писали с roninn в една друга тема но аз и така не го оправих нямам време за него .Ще се радвам ако съм ти бил полезен
                    Последно редактирано от К.КОЛЕВ; 07-12-10, 12:33.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X