Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2LT - теч от нафтовата помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2LT - теч от нафтовата помпа

    Здравейте колеги,
    От два дни на моето ТЛК се появи неприятен теч от нафтовата помпа. Надявах се да е нещо дребно и наистина днес ми смениха едно О-пръстенче на клапана за налягането.Теча от там спря, но се появи на ново място.По думите на майстора, е избило през оста на помпата .
    Май нещата отиват към ремонт на помпата. Реално тя си работи, при това добре, та въпроса ми е, към кого мога да се обърна за да се отстрани неприятния теч на гориво.
    Предложиха ми да закарам колата в сервиза на Bosch(до Технотест) на гара Искър.Някой от вас бил ли техен клиент и има ли идея дали може да се разчита на тях?
    Честно казано съм на зор и приемам всякакви съвети.
    Благодаря предварително на всички отзовали се!
    Последно редактирано от Yaro; 07-10-10, 19:56.
    NISSAN PATROL GR Y61 (RD28ETI)
    SUBARU OUTBACK H6 (EZ30D)
    GSM: О887б97З79

  • #2
    До: Теч от нафтовата помпа

    А помпата Бош ли е или ДЕНСО?Щото тиш бошовите майстори като чуят Денсо и не искат и да чуят!!На моята Тойота е Денсо!Протече от оста но газта!След смяна на ремонтен комплект гарнитурки на оста пак си течеше...докато не завъртяха оста в някакво положение,както каза майстора"неизносено" и спря...странна работа,но вече 5000км-ни капка!Та виж помпата дали е Бош или Денсо,нали ти казвам....в сервизите се мръщят!
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      До: Теч от нафтовата помпа

      Имам помпа Дензо в добро състояние,ако решиш обаждай се,телефона ми е в подписа.
      ТЛК 80 4,2ТД-95г

      Коментар


      • #4
        До: Теч от нафтовата помпа

        Довечера ще ми докарат джипа. Незнаех, че са 2 вида. Дали може лесно да се разбере, каква е точно или трябва да се разглоби за да се види?
        NISSAN PATROL GR Y61 (RD28ETI)
        SUBARU OUTBACK H6 (EZ30D)
        GSM: О887б97З79

        Коментар


        • #5
          До: Теч от нафтовата помпа

          На мен ми смениха гумените пръстени на оста на газта и капака на помпата и вече една година никакъв проблем.

          Коментар


          • #6
            До: Теч от нафтовата помпа

            Днес посетих въпросния сервиз на Бош до Технотест и там най-отговорно ми заявиха, че не могат да ми помогнат, понеже помпата не е Бош. Не ми остана нищо друго освен да я закарам при Агоп от Абдовица. Надявам се да си свърши добре работата и да забравя за проблема...
            Последно редактирано от ogitoBG; 26-01-10, 10:41.
            NISSAN PATROL GR Y61 (RD28ETI)
            SUBARU OUTBACK H6 (EZ30D)
            GSM: О887б97З79

            Коментар


            • #7
              До: Теч от нафтовата помпа

              Първоначално публикуван от ogitoBG Преглед на мнение
              Днес посетих въпросния сервиз на Бош до Технотест и там най-отговорно ми заявиха, че не могат да ми помогнат, понеже помпата не е Бош. Не ми остана нищо друго освен да я закарам при Агоп от Абдовица. Надявам се да си свърши добре работата и да забравя за проблема...
              Сакън-не при Агоп-беше съвестен,докато работеше в ДАП-а.Като се пенсионира и започна да работи частно в Абдовица се изкалпазани хептен(много меко казано)!Случвало ми се е да ми вземе париНе малко!) за нещо,което не е пипнал,и проблема съответно си остава!И от за редова помпа БОШ за Мерцедес,която е в пъти по-елементарна за ремонт!Не,че не разбира,но при него е руска рулетка дали ще свърши работа-мое мнение!
              Отиди по-добре при Иван от гара Яна.
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • #8
                До: Теч от нафтовата помпа

                Първоначално публикуван от ogitoBG Преглед на мнение
                Днес посетих въпросния сервиз на Бош до Технотест и там най-отговорно ми заявиха, че не могат да ми помогнат, понеже помпата не е Бош. Не ми остана нищо друго освен да я закарам при Агоп от Абдовица. Надявам се да си свърши добре работата и да забравя за проблема...
                Оги на гара искар в момента нямат комплекти затова са ти отказали.
                Зарежи Агоп много го мързи на последък ходи или при Иван от Гара Яна или Баи Асен помпата отЛесново.Може и на Околовръсното срещу гробищата на Горубляне-Помпсервиз.

                Коментар


                • #9
                  До: Теч от нафтовата помпа

                  Първоначално публикуван от pensionera65 Преглед на мнение
                  Оги на гара искар в момента нямат комплекти затова са ти отказали.
                  Зарежи Агоп много го мързи на последък ходи или при Иван от Гара Яна или Баи Асен помпата отЛесново.Може и на Околовръсното срещу гробищата на Горубляне-Помпсервиз.
                  Оставих му колата вече. Обеща, че ще я направи.Каза, че сменял всичко, за да "не дойда утре пак", както се изрази.
                  NISSAN PATROL GR Y61 (RD28ETI)
                  SUBARU OUTBACK H6 (EZ30D)
                  GSM: О887б97З79

                  Коментар


                  • #10
                    До: Теч от нафтовата помпа

                    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                    Сакън-не при Агоп-беше съвестен,докато работеше в ДАП-а.Като се пенсионира и започна да работи частно в Абдовица се изкалпазани хептен(много меко казано)!Случвало ми се е да ми вземе париНе малко!) за нещо,което не е пипнал,и проблема съответно си остава!И от за редова помпа БОШ за Мерцедес,която е в пъти по-елементарна за ремонт!Не,че не разбира,но при него е руска рулетка дали ще свърши работа-мое мнение!
                    Отиди по-добре при Иван от гара Яна.
                    Все пак по някакъв начин трябва да ми вземе парите.Ако не тече, приемам, че всичко е наред и се разплащаме.Колко ще изкара наистина е божа работа. Дано съм късметлия
                    NISSAN PATROL GR Y61 (RD28ETI)
                    SUBARU OUTBACK H6 (EZ30D)
                    GSM: О887б97З79

                    Коментар


                    • #11
                      До: Теч от нафтовата помпа

                      Първоначално публикуван от joro-g
                      Другия вариянт ако не се оправи да търсиш другаКраси крос има читава от неговата 70-ка
                      За една гарнитура която струва 3лв да сменя помпа

                      Коментар


                      • #12
                        До: Теч от нафтовата помпа

                        Първоначално публикуван от kristiano Преглед на мнение
                        За една гарнитура която струва 3лв да сменя помпа
                        И три лева не струва колега, ама не е една! И не се знае къде ще избие ако се смени "предполагаемата".Ако можех да си я оправя, щях да си поръчам един ремонтен комплект и да си сменя всичките пръстени и втулки. Ако беше толкова елементарно, дори не бих си и помислил да пиша за това.
                        NISSAN PATROL GR Y61 (RD28ETI)
                        SUBARU OUTBACK H6 (EZ30D)
                        GSM: О887б97З79

                        Коментар


                        • #13
                          До: Теч от нафтовата помпа

                          Има една гарнитура и два гумени пръстена на осита за газта и обогатителя.Преди около година в Дупница ми взеха 50-60лв за този ремонт
                          Последно редактирано от kristiano; 27-01-10, 07:03.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Теч от нафтовата помпа

                            Взех си камиончето. Помпата не тече . За сега всичко е нормално, като изключим твърдия педал на газта. Било нормално в началото, след смяната на всички уплътнители на оста. Минал съм само 20км и все още съм с чувството, че карам чужд джип . Майстора каза, че ще карам още толкова (350хил.) с тази помпа . Времето ще покаже дали има доза истина в това. Важното е, че джип има, уикенда иде и да му мислят горите и калищата
                            NISSAN PATROL GR Y61 (RD28ETI)
                            SUBARU OUTBACK H6 (EZ30D)
                            GSM: О887б97З79

                            Коментар


                            • #15
                              До: Теч от нафтовата помпа

                              Колко парици ти взе Агоп??
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X