Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2LT - теч от нафтовата помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: 2LT - теч от нафтовата помпа

    Да не пускам нова тема.
    Дали, ама надали?

    Някой случайно да знае размерите на О-пръстените за помпата на 1HZ
    помпата е DENSO 710 - без височинния компенсатор /ACSD/
    Или ако някой има наличен комплекта с гарнитури, "O"-пръстени и дихтунги, та да ги измерим.
    Искам да сменя моите с VITON-ови, че с тия биокомпоненти в дизела от известно време и аз нафтодарявам.
    Почерпката да се подразбира
    Последно редактирано от rumbata; 13-11-15, 16:26.

    Коментар


    • #62
      От: 2LT - теч от нафтовата помпа

      Е убава работа!
      Тел. ли си ми загубил, що ли!
      Звънни да ти кажа кой продава всякакви части и консумативи за всички гор. системи.

      Коментар


      • #63
        От: 2LT - теч от нафтовата помпа

        Май няма да се ходи при майстор,защото теча намаля драстично,само капка като я изгася .Обадих се на приятел да ми препоръча майстор.Научих нещо доста любопитно от него /работи в магазин за авточасти/- в последно време се е увеличило търсенето на о пръстени на протекли нафтови помпи.Явно качеството на горивото се е подобрило или нещо друго.

        Коментар


        • #64
          От: 2LT - теч от нафтовата помпа

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Е убава работа!
          Тел. ли си ми загубил, що ли!
          ....
          Не съм, бре, ще ти звънна. /че имам некои други въпроси/.

          То хубаво човека продава, ама като не знам размерите.
          Дихтунги имам най-различни, О-пръстени от VITON или флоурсиликонови ми се ще да сложа,
          че белким издържат повече на ферментиралата нафта по бензиностанциите.

          Първоначално публикуван от toon4o Преглед на мнение
          ......Явно качеството на горивото се е подобрило или нещо друго.
          Качеството не знам, но преди 10-тина дни пълних чисто нова туба с нафта, от която после отсипах в едно абсолютно чисто стъклено 3-литрово шише.
          /ползвам нафтата за почистване на разни неща/
          След ден, на дъното се беше утаило доволно количество гадости, вкл. и малки, черни твърди частици.
          То верно филтъра ги спира, ама това беше видимо с просто око.
          Последно редактирано от rumbata; 16-11-15, 08:24.

          Коментар


          • #65
            От: 2LT - теч от нафтовата помпа

            Здравейте колеги, пак по помпата, но не е теч.ТОЙОТА 4РЪННЪР 94Г, 2ЛТ мотор 2.4. бош помпа. Става дума за датчика за оборотомера. Подскача ми стрелката на оборотите. Не че не може без него, но дразни, знаете как е. Ходих на еладжия, не знам как бръкна да го мери, но отговора му беше- подава неадекватни данни. Сега всичко ми е свалено/ двигател, помпа/ и моля за лека консултация с някой който вече е ял попарата. На помпата има една букса с три кабела, като единия кабел мисля че е за гаситела, а другите два са за датчика за обороти.Дано не греша. Благодаря!
            [SIGPIC][/SIGPIC]...нищо не е така, както изглежда!!!

            Коментар


            • #66
              От: 2LT - теч от нафтовата помпа

              Първоначално публикуван от Пакостин Преглед на мнение
              Здравейте колеги, пак по помпата, но не е теч.ТОЙОТА 4РЪННЪР 94Г, 2ЛТ мотор 2.4. бош помпа. Става дума за датчика за оборотомера. Подскача ми стрелката на оборотите. Не че не може без него, но дразни, знаете как е. Ходих на еладжия, не знам как бръкна да го мери, но отговора му беше- подава неадекватни данни. Сега всичко ми е свалено/ двигател, помпа/ и моля за лека консултация с някой който вече е ял попарата. На помпата има една букса с три кабела, като единия кабел мисля че е за гаситела, а другите два са за датчика за обороти.Дано не греша. Благодаря!
              Не знам как реши, че помпата ти е Бош, а не DENSO ..
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #67
                От: 2LT - теч от нафтовата помпа

                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                Не знам как реши, че помпата ти е Бош, а не DENSO ..
                никак, пише TOYOTA на помпата. Само съм си мислил че е Бош. След поста ти ходих на поправителен в гаража.
                [SIGPIC][/SIGPIC]...нищо не е така, както изглежда!!!

                Коментар


                • #68
                  От: 2LT - теч от нафтовата помпа

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  Не знам как реши, че помпата ти е Бош, а не DENSO ..
                  DENSO e,сега е измих
                  [SIGPIC][/SIGPIC]...нищо не е така, както изглежда!!!

                  Коментар


                  • #69
                    От: 2LT - теч от нафтовата помпа

                    Колеги, моля за малко помощ. Препоръчайте ми сервиз за ремонт на ГНП на ТЛК70 2,4 ТД в София.
                    п.п. Не зная дали помпата е BOSCH или DENSO.

                    Коментар


                    • #70
                      От: 2LT - теч от нафтовата помпа

                      Здравейте, става въпрос за едно ТЛК73 с 2LT мотор което имам и от доста време му тече помпата, но вече отдолу тече повече от колкото влиза в двигателя и трудно го паля че му пада налягането.Молбата ми е ако може някой да ми даде информация от къде мога да си купя ремонтен комплект.Понеже колата е в провинцията и вече е извън регистрация ще ми е малко трудно да я закарам на майстор та мисля сам да си я правя.Ако може и инфо за ремонта ще съм ви много благодарен.
                      Поздрави.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X