Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2LT - теч от нафтовата помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Теч от нафтовата помпа

    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
    Колко парици ти взе Агоп??
    За ремонта на помпата 120 лева, и още 100 за сваляне и качване.
    NISSAN PATROL GR Y61 (RD28ETI)
    SUBARU OUTBACK H6 (EZ30D)
    GSM: О887б97З79

    Коментар


    • #17
      До: Теч от нафтовата помпа

      Някой да знае къде може да се намери ремонтен к-кт за нафтовата помпа на 2L-T мотор. Помпата е "denso"

      Коментар


      • #18
        теч на нафта от помпата на 2-ЛТ

        Здравейте,
        Миналата седмица запалих добичето(ТЛК-70 с 2-ЛТ,86к.с.),след продължителен престой.След малко обаче забелязах,че прокапва малко нафта...!Изгасих двигателя и теча спря.Зяпах,пулих се откъде е,но не се виждаше нещо...сложих си ръката под помпата(отгоре и отстрани е суха)-оттам сълзеше.
        Питането ми е от какво може да е,може ли да се кара така и кой би могъл да хвърли едно око?
        Бих се доверил на Иван от гара Яна,но рядко съм в София и то само за почивните дни.
        Ясно ми е,че така малко ще си е фърляне на боб работата,ама да попитам все пак...!

        П.С. Вероятно подобни теми са коментирани вече,но напоследък хич не ми остава време за нищо,а и не ме бива много-много с компа и с търсачката!
        Последно редактирано от mbenz; 03-02-11, 11:34. Причина: допълнение
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • #19
          От: теч на нафта от помпата на 2-ЛТ

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP6170.jpg
Прегледи:1
Размер:208.5 КБ
ID:5249926Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP6163.jpg
Прегледи:2
Размер:215.4 КБ
ID:5249925
          Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
          ...
          Миналата седмица запалих добичето(ТЛК-70 с 2-ЛТ,86к.с.),след продължителен престой...
          Ами не трябва да има "продължителен престой".
          Не е майтап, от студа гумените уплътнения стават на кокал. Отделно си има закономерност да протичат, след като машините "навършат пълнолетие".
          Най често протичат от тия капаци. Може да караш така временно. Има вероятност да пали трудно след престой, тъй като пада налягането в ГНП-то и системата. Освен това, точно в тази част на помпата е устройството за управление ъгъла на впръскване, а то работи точно от налягането в горивоподкачващата помпа.
          Процедурата е: Демонтаж на помпата, смяна на всички уплътнения, пръстени и семеринг, центровка на стенд и монтаж.
          Имам доверен помпаджия, който вече ми прави няколко помпи тип "Японски Бош".

          Коментар


          • #20
            От: теч на нафта от помпата на 2-ЛТ

            Колега аз имам същия проблем от 4-5дни /4рънър/2lt.Паля сутрин на студа и почва теч на нафта след като загрее малко спира.И го дебнах докато видях от къде е.От страни в долната част напомпата има нещо като рейка която действа като обогатител/командва я един патрон в който влизат два маркуча от охладителната с-ма/от там ми капе курника неден.Аз сега карам така но като се постопли ще свалям помпата.Между другото имам комплекти уплътнители за помпата които си ги взех от Англия по 10паунда.Като стигнеш до там се обади имам 2 комплекта .Поздрави!

            Коментар


            • #21
              От: теч на нафта от помпата на 2-ЛТ

              Между другото Бате Андро е прав за всичко което е писал.Чест и почитания!

              Коментар


              • #22
                От: теч на нафта от помпата на 2-ЛТ

                И аз напълно съм съгласен с Андро,ама какво да се прави,като от 4 месеца само 2-3 пъти месечно имам възможност да понавъртя 10-30км. с магарето.
                Вчера я наблюдавах-докато е студена капва капка на 10-11сек.,и като загрее спира(или почти спира да капе).Поразтрих я вчера из София и след десетина километра вече загряла кво виждам в лявото огледало-един ясно син пушек,ама пушек ви казвам-ужас!Изфорсирах я-синьо и бяло...и така един-два километра и се изчисти...все едно нищо не е било!Като да изгаряше някакво натрупано масло?Тази сутрин запали с малко зор,но работи "чисто".Дали няма общо с проблема?
                Ради-ако комплектите,които имаш стават за мойта помпа веднага отнасям единия!Моят 2-ЛТ е 86к.с.,а твоят предполагам е 90к.с. и не знам има ли някаква разлика в помпите?
                Хубав ден!
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • #23
                  От: теч на нафта от помпата на 2-ЛТ

                  Здрасти!Предполагам че няма разлика,защото бях дал на един колега от форума със същата като твоята кола.Между другото Бате Андро е прав че караме "бабички" то е ясно че дори и Тойота се износват, но примене се получи че на три от автомобилите ми текнаха помпите горе долу по едно време Двата са Тойота другия е бус Рено с мотор на Ивеко /Автовишка/Смело и безотговорно заявявам че зареждам нафта на Бензиностанция "Лук оил", защото нямаме друга "Реномирана"бензиностанция в града.Не купувам нафта от други места и хора.Та това ме навежда на мисълта дали няма връзка с горивата които слагам защото съвпадението е Учудващо.Добавка за почистване на горивната система съм слагал единствено на Рънъра!Късмет Бай Вълчо А?

                  Коментар


                  • #24
                    От: теч на нафта от помпата на 2-ЛТ

                    И на моя Ранър с 2лт ми текна преди година от помпата точно от една ос отстрани,която влиза в обогатитела!Купих ремонтен комплект за 50 лева,майстора ми смени някакви гумички,но пак си течеше от оста!След завъртането на тази ос на 180 градуса теча спря!По думите на майстора се е износила самата ос и сега е застанала в по-неизносено положение!И така 20-ина хиляди километра вече без ядове!!На оста има пружина -отхлабваш една гайка мисля,че беше,натискаш пружината,завърташ оста,пускаш пружината!Ако теча е оттам пробвай!
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #25
                      От: теч на нафта от помпата на 2-ЛТ

                      300лв. ми взеха за ремонта на вишката.Помпата и протекъл елемента?Чудеса!Как става това с завъртането на оста че мануалите са ми на вилата,да погледна какво има точно на тая ос?

                      Коментар


                      • #26
                        От: теч на нафта от помпата на 2-ЛТ

                        Първоначално публикуван от БАТ РАДИ Преглед на мнение
                        300лв. ми взеха за ремонта на вишката.Помпата и протекъл елемента?Чудеса!Как става това с завъртането на оста че мануалите са ми на вилата,да погледна какво има точно на тая ос?
                        Мисля,че на оста е пружината на жилото на газта!Влиза в помпата от страната на шофьорския калник!
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • #27
                          От: теч на нафта от помпата на 2-ЛТ

                          Жилото на газта е от горе, отстрани е този смахнат обогатител от неговата ос капе!

                          Коментар


                          • #28
                            От: теч на нафта от помпата на 2-ЛТ

                            Първоначално публикуван от БАТ РАДИ Преглед на мнение
                            Жилото на газта е от горе, отстрани е този смахнат обогатител от неговата ос капе!
                            Ами помъчи се да завъртиш тази ос на 180 градуса с клещи!И за мен нямаше логига,ама-те майстора я врътна,теча спря и така вече 20-ина хиляди нямам грижи!
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #29
                              От: теч на нафта от помпата на 2-ЛТ

                              Колеги здравейте, при мен също се появи този теч. Проблем при палене нямам, но ми е слаб акумулаторът и по принцип не пали от четвърт оборот, а от половин...
                              Отначало почна с капка на всеки 15 секунди някъде, нямаше отношение дали е загрял или не джипа. Тогава Койотата ми даде разход 20 след каране само на тежък офф роуд. Моторът е 2LT модел LC LJ70 1986. На следващото зареждане ми даде умопомрачителния разход 23... което вече почна да ме ядосва и легнах пак да гледам, капката вече не е една а три, при това с по- голяма интензивност. Тази седмица ще я свалям и ще ви разкажа какъв в бил проблема... ще обясня на майстора всичките варианти, които вие сте предложили тук...той да си избере... правилния, аз само искам да ми падне разхода под 20 и да не оставям трохи като Малечко Палечко...
                              Едни хора, с едни джипове, ходят на едни места, без да имат работа там, калят себе си и своите джипки, но това им доставя огромно удоволствие...
                              А ако това не е най- важното...не знам кое

                              Коментар


                              • #30
                                От: теч на нафта от помпата на 2-ЛТ

                                Здравейте,
                                Да възобновя темата, понеже досега нищичко не направих-след зимата времето се затопли и теча спря.Но вчера сутринта, след като я запалих реших да погледна и теча беше доста по-интензивен от миналата зима-на секунда по капка, докато не позагрее!
                                Сега вече съм си в София, а не в Русе, където бях командирован, затова ще ви помоля за съвет при кого да отида в София за решаване на проблема, защото вече не търпи отлагане.Който се е сблъсквал със същото моля да сподели цена(може и на ЛС), при кой е ходил и доволен ли е?
                                Благодаря предварително!
                                Имам комплекта гумени шукарийки.
                                много автомати-слаби резултати!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X