Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщи за 1 евро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къщи за 1 евро

    Преди година кмета на сицилианското градче Салеми, бивш министър на културата на Италия, с цел съживяване на стария град пострадал от леко земетресение-предлага къщите на символична цена 1 евро.
    За целта в срок от 2 години, куповача трябва да ремонтира къщата и да я изкипри в приличен вид.

    Ето и подробностите по нета.
    http://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=en&u=http://www.mipc.co.uk/salemi.htm&ei=nq9cS8P-Bqfc_QbNl4iWBQ&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CAkQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dsalemi%2B1%2Beuro%26hl%3Dbg%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:bgfficial%26hs%3Dlk9

    http://translate.google.bg/translate...ial%26hs%3Dlk9

    Бях се засилил преди време да проуча въпроса, но се появиха разни неща и задачи от живота и спрях атаката.
    Все пак, като типичен българин се питам има ли уловка от кмета на градчето и каква ли е тя.
    Последно редактирано от Майкъл; 24-01-10, 22:22.

  • #2
    До: Къщи за 1 евро

    Не видях писано за земята под разрушената къща.
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #3
      До: Къщи за 1 евро

      Уловка няма.Преди години и аз си купих имот в Германия- проучвах около 6 месеца и купих бивш културен дом 650 м.кв. с 1200м.кв двор... Целта е да се инвестира и да се опазят имотите.В Дрезден канадски инвеститори са изкупили много общински сгради.... Така ,че прочети точния превод на "офертата" и се запознай с основните закони за стройтелството и действай. В Германия спокоймо може да се пратят български стройтели /командировка / и така сметките излизат.

      Коментар


      • #4
        До: Къщи за 1 евро

        И в Щатите от време на време се продават конфискувани къщи за долар, с условие да изплатиш висящите данъци към щат и държава които предишния собственик не е изплатил (поради което вероятно и са му я конфискували). В повечето случаи си струва.

        При такива ситуации (поне в Щатите) уловката е че в повечето случаи нещата са формулирани така че да поощряват собственици които ще обитават къщата, а не инвеститори които ще препродават.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          До: Къщи за 1 евро

          Когато аз купувах моя имот, немския нотариус,първо си поговори с мен и отказа да се сключи сделката ,защото нивото на немския ми не било достатъчно...Наложи се да викна мой близък за преводач и едва след това подписахме...В момента имам копие на документите за собственост откакто имота съществува...нотариуса носи отговорност ...,абе там не е България /казвам го с болка/

          Коментар


          • #6
            До: Къщи за 1 евро

            Първоначално публикуван от evtimovi Преглед на мнение
            Когато аз купувах моя имот, немския нотариус,първо си поговори с мен и отказа да се сключи сделката ,защото нивото на немския ми не било достатъчно...Наложи се да викна мой близък за преводач и едва след това подписахме...В момента имам копие на документите за собственост откакто имота съществува...нотариуса носи отговорност ...,абе там не е България /казвам го с болка/

            Примера ти е много интересен..

            Има ли някакви текущи задължителни разходи по имота и в какви граници е данъка?

            Коментар


            • #7
              До: Къщи за 1 евро

              В момента имотът е "заключен" и това ,което трябва да плащам е данък сгради - около 300 евро .Тока и водата са спрени,за смет също не плащам ,защото не ползвам .

              Коментар


              • #8
                До: Къщи за 1 евро

                300 евро на месец или годишно?

                И имаш ли отговорности до го поддържаш в добър вид - косене на трева, почистване на тротоар от снега..

                Примерно ако в момента някоя пенсия се хлъзне пред твоя имот и си строши недай си боже кокалите, има ли вероятност да те осъди че не си прескочил до там да почистиш тротоара?

                Или ако й падне висулка на главата?

                Коментар


                • #9
                  До: Къщи за 1 евро

                  За година е данъка.Пред къщата има около 5 метра двор /да не се навират там/,а на тротоара има автобусна спирка -никой не ме е търсил за такива работи. Има закон който ме задължава /когато имота е необитаем/ имота да е затворен така,че да не може случайно,някой да влезе и да се контузи.За целта вратата е заключена с катинар ,а прозорците запечатани.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Къщи за 1 евро

                    Почти съм убеден, че ако някой се хлъзне по леда отпред и влезне в травматологията, ще ти струва почти целия имот!

                    Поне така е по скандинавските държави...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Къщи за 1 евро

                      Я не викай дявола .

                      Коментар


                      • #12
                        До: Къщи за 1 евро

                        На един познат в хотела / на морето/ едно германско бабче се спънало при влизането в асансьора, защото плочкаджията направил 1 см. праг..

                        Госпожата си ударила челно главата в кабината, оттам комоцио, оттам в болница и съответно са пуснали от клетките застрахователите и адвокатите...

                        Тия не са като нашите пенсионери...

                        Колега, следи прогнозите и ако завали сняг там, хващай самолета!

                        Майтап!

                        С най-добри чувства и пожелания да си го ползвате със здраве!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Къщи за 1 евро

                          Не бих се безпокоил ако плащат застраховка, която мисля в такива държави е задължителна. Като нищо може да е част от тези данъци и разходи за които става въпрос, и да я плащат в пакет без да са гледали подробностите.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #14
                            До: Къщи за 1 евро

                            Понеже грандоманите ще си вземат големите къщи в Салеми, бих се задоволил с една съвсем малка къщурка. Ремонта колкото и да излезе пак ще е по-малко пари отколкото да купиш имот по обичайния път.
                            За ремонта на къщата в Пловдив изръсих толкова пари, за колкото я купих.
                            Друго си е старта на ремонта да е с база 1 евро.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Къщи за 1 евро

                              Хора, по цял свят топят леда по тротоарите пред къщите си не защото са големи филантропи..

                              В Щатите го топят с вградени тръби с топла вода, в Европа с електрически нагреватели...

                              Принципа е прост - Собственика носи отговорност тротоара пред имота му да е почистен от лед!

                              И при нас е така и при нас падат бабите, но има "некои разлики" в правната обстановка...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X