Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda CR 125 трудно пали студен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda CR 125 трудно пали студен

    Имам следния проблем,
    Моторът е Cr 125 2003 година, когато сутрин отивам да го запаля ритам поне 5-6 пЪти, след което пали, но едва, едва дЪржи оборотите и ако му подам малко газчица глъхне и гасне, след като поработи тай 5-6 секунди оборотите си се вдигат нормални (за смукач).
    Като загрее мотора няма проблем, пали от 1вият пЪт с докачането, но в началото като е в много ниски обороти и му дам ръчката докрай пак за момент глухне, но като я върна и дам пак, се изрязва.Мощност има, яде земята.
    Аз все си мисля че е за центровка на карба (малко му е въздуха), но все пак да чуя и мнението на останалите .
    Лятото нямаше никакви проблеми с паленето студен, нито пък с заглъхването.
    П.С. Забравих да кажа, че като запали пуши доста.
    Последно редактирано от Тануцо; 24-01-10, 18:23.

  • #2
    До: Honda CR 125 трудно пали студен

    Малкия жигльор си почисти,а за пушенето как няма да пуши като е на смукач. Това е и ще се оправи ще видиш
    0888 074 049

    Коментар


    • #3
      До: Honda CR 125 трудно пали студен

      Добре ,благодаря много, ще го направя, а отностно пушенето просто го написах да изасня напълно "симптомите му", не че ми е проблем той винаги си е пушил студен...

      Коментар


      • #4
        До: Honda CR 125 трудно пали студен

        Може също така да пали трудно и от свещ,която е много важна докато е студен двигателя.Другото е,че колкото е по студено толкова по "гъст" е въздуха а от там ти обеднява сместа.При моя мотор се получава така,че ако не е пален 2,3 дни има същия проблем с паленето и заглъхването докато не минат 7-8 сек.Решението е навърташ газта 1 2 пъти преди да палиш да хвърли от ускорителната помпа бензин,защото карбуратора е "сух" и не може да се обезвъздушат или "намокрят" жигльорите както искаш го наречи.Който е карал кола с карбуратор сигурно зне колко по лецно палят ако даде газ няколко пъти преди студен старт.Мотора ми е yz426

        Коментар


        • #5
          До: Honda CR 125 трудно пали студен

          За да не отварям друга тема, ще попитам тук:
          Каква верига да си зема за Cr 125cc, харесал съм си на DID ERT2, но до сега несам сменял верига на цр-а, та вие, ако можете да ме насочите към правият път .Карам предимно OFFRoaD, искам някаква верига да е здрава и лека... Около 150лв имам за верига.
          Последно редактирано от boiko73; 28-01-10, 13:00.

          Коментар


          • #6
            До: Honda CR 125 трудно пали студен

            Първоначално публикуван от NoName Преглед на мнение
            За да не отварям друга тема, ще попитам тук:
            Каква верига да си зема за Cr 125cc, харесал съм си на DID ERT2, но до сега несам сменял верига на цр-а, та вие, ако можете да ме насочите към правият път .Карам предимно OFFRoaD, искам някаква верига да е здрава и лека... Около 150лв имам за верига.
            Прочети тези теми, за да не се пълни темата с вече писани неща

            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E5%F0%E8%E3%E8

            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E5%F0%E8%E3%E8

            Коментар


            • #7
              До: Honda CR 125 трудно пали студен

              Първоначално публикуван от mari04 Преглед на мнение
              Решението е навърташ газта 1 2 пъти преди да палиш да хвърли от ускорителната помпа бензин,защото карбуратора е "сух" и не може да се обезвъздушат или "намокрят" жигльорите както искаш го наречи. Мотора ми е yz426
              Личи си че мотора ти е 4т защото при на колегата мотора наличието на ускорителна помпа липсва
              0888 074 049

              Коментар


              • #8
                До: Honda CR 125 трудно пали студен

                Да извинявам се колеги просто се увлякох.И не съм осъзнал кога съм прескочил от 2т към 4т.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  До: Honda CR 125 трудно пали студен

                  и при мен го имаше това заглъхване от най-ниски обороти като му подам рязко газ, но след като смених пилот джета с по- голям размер се оправи този проблем, иначе пробвах с различни позиции на иглата, но ефект нямаше..., при тебе може да е задръстен пилот джета, а за трудното палене виж смукача дали не е запушен
                  Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X