Обява

Свий
Няма добавени обяви.

пастиране - каде, с какво, за колко?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • пастиране - каде, с какво, за колко?

    този въпрос е отправен по-скоро към притежателите на по-лъскави джипки. каде (кой сервиз) с какво (каква козметика) и за колко (пари) изтривате следите които клоните са оставили върху новата боя през неделната офф-роуд забежка? Във варна примерно питах на няколко места и навсякъде мънкат...
    "..there is no substitute for cubic inches.."

  • #2
    РЕ:

    В Бургас между 60 и 100 лв . Иначе можеш и сам да си я лъснеш, една паста търтъл вакс и една шлайф паста за най сериозните драскотини, вълнени парцали и едно киче за дрелка и дрелка с ниски обороти и естествено хубаво време ( над 10 градуса и слънце ) .
    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

    Коментар


    • #3
      С полир паста не става дори и с машина. Забрави. След първото миене е същата както преди пастирането и трудът и парите отиват на вятъра.
      Трябва шлайф паста ама тях не ги продават по бензиностанцйите и се работят много трудно. Повечето места се трият на ръка щото с машината малко невнимание и излизаш на метал. Особено по ръбчетата. Ако се работи внимателно и дразкотините не са много дълбоки лака на металика може да понесе до пет шлайфа. На мен в Кърджали ми взимат по 50лв.

      Коментар


      • #4
        чувал съм, че в сф взимат по около 100лв (което ми се струва много) но странно защо тази услуга не е толкова популярна след като ефекта е безспорен? автомивки има през 20 метра (тук във Варна мият с гъза си но е тънкаж) а пастиране не се предлага... ако имаше нещо на реална цена съм сигурен, че ще има доста желаещи и не само с джипове. да взема да търся гараж под наем ли.... ? тъкмо за пролетта може да е готово!

        относно козметиката - мисля че след човешкия фактор в случая "това е най-важното" дето вика оня... ))) хвалят ми химията на 3М а има и на DUPONT, но тя ще е скъпотия. освен това има няколко стадия на пастиране и лъскане в зависимост от необходимоста (колко е захабено) и желания ефект и трайност. има абразив, шлайф и полир с различни степени различно съхнене и различна трайност. Примерно тея на последната фирма по-горе обещават да издържат до 50 машинни измивания и съм склонен да им вярвам поне на 2/3. Абе наука си е и може да се хвана да направя тука един ..ПУНКТ за пастосване
        "..there is no substitute for cubic inches.."

        Коментар


        • #5
          колега, както си го написал, едва ли не след всяко излизане в гората да я пастираш... тя тая боя да не е 5см дебела???

          като решиш да я продаваш, тогава може да я пастираш... иначе - само унищожаваш боята...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            Това колко машини измивания ще издържи след пастирането зависи от твърдоста на боята. Ако е акрилна без лак може и толкова да не издържи а ако е металик или база и лак може и повече. Аз затова казах че е много рисковано защото и самото пастиране е свързано с твърдоста на боята.
            Моита до сега са я пастирали три пъти с Дюпон. Почват с наи едрата и на края с политура което според мен е ненужно щото политурата пада след първото измиване. Тогава вече се вижда дали е шлайфана качествено или само е излъскана. Прави ми впечетление че отива много малко паста. Слага се малко на гъбата и после като изсъхне се пръска с вода. Водата се пръска за да намокри пастата и за охлаждане. Еи тоя момент изтърве ли се и да изсъхне гъбата почва да яде боята като флекс.

            Коментар


            • #7
              На мен ми я пастираха във Варна за 50 лв. и съм много доволен, стана като "нова".

              Ако те интересува мога да изровя телефона на пича, сервиза му е някъде по пътя за Виница, а понеже бях на зор и беше неделя, той ми я пастира пред тях за около 3 часа.

              Коментар


              • #8
                Здравейте,мисля,че малко ги смесвате нещата.Пастиране ще рече да си намажеш МПС-то с някаква паста,може за гланц,може някаква от тези със съдържание на силикон,може и с едни такива дето уж и цвета на боята възстновяват.Това може да си го свърши човик и пред блока.
                Вече по друг начи стоят нещата при машинното полиране или пасторане,там се ползват машини,"специални"гъби и кечета за тях,и основното което е нужно,кадърен екземпляр дето да държи полирмашината(била тя Фесто,Метабо,Бош,Спарки или квато и да е друга),затова не го правят на всяка автомавка.Тук в София се сещам за една-две на който предлагат тази услуга.Колкото до пастите за полиране,марки много:3М,Дюпонт,Фесто,Фарекла,Ривакс,Сиа има дори на Алкидем,уж Българска.Всички ппредлагат така да се каже стъпкова система-1ва паста,2-ра,3-та,и т.н.Накрая "гланц протектор".
                Ако колегата fakir,ако е наясно с технологията(в което не се съмнявам)и смята,че във Варна тази услга липсва,а е търсена може да пожъне успех.
                Уфф ма още немога да напиша свестен пост..
                Поздрави.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #9
                  Много си е свестен поста.
                  Само да допълня към всичко казано до тук.
                  Има машини за полиране. Те треперят като онези с които се търка кита при боядисване.
                  Има и машини за пастиране (шлаифане) Те изглеждат като флекс но се въртят с много по малки обороти.

                  Коментар


                  • #10
                    Здравейте,сьмнявам се,че след ходене в гората ще се разминете само с паста.Пьрво се минава с водна шкурка-2000 и после пастата иначе не става нищо.И това максимум 2-пьти.

                    Коментар


                    • #11
                      Дали е шкурка 2000 или паста 2000 общо взето ефекта е същия.

                      Коментар


                      • #12
                        Тедо май най-точно го каза на "джипа" му трябва пастиране само ако се продава и ако копувача не знае историята му (харесва добре изглеждащи машинки), аз ако се опитам да махна деругите от клоните съвсем скоро ще трябва да карам по ламарини - Не боядисани. Лично аз смятам че нормалната боя може да издържи каране като моето около 2-3 години и си трябва ПРЕБОЯДИСВАНЕ, за да не ръждясват ламарините, а не за красота - тя (красотата) така или иначе "е в машините" не в боята която си губи блясъка още в първата горичка

                        Коментар


                        • #13
                          Да!

                          Коментар


                          • #14
                            На горските обитатели не им пука дали джипа които ги смущава е очукан или не ама някои си караме джипките и през седмицата.

                            Коментар


                            • #15
                              Е накдая пак сестигна до извода,че идеаолни неща няма и всичко е компромис,неможе ...ем убава жипка,ем у гората да я завираш дето ти падне.Или "който се бои от драскотини по боята-ДА НЕ ХОДИ В ГОРАТА".
                              Поздрави.
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X