Обява

Свий
Няма добавени обяви.

пастиране - каде, с какво, за колко?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: пастиране - каде, с какво, за колко?

    Първоначално публикуван от nikita66 Преглед на мнение
    Нещо за новите коли? Тези за нормална употреба.
    Следва ли "профилактично" да се пастират?
    И 2 години по-късно - Къде, кога и колко?
    Принципно не е лошо. На всеки 6 месеца е най-добре. В началото на зимата, и в началото на лятото. През зимата леда се отстранява по-лесно от пастирана кола, отколкото от непастирана. През лятото, много пилешки курешки падат от небето, и много мухи, комари и други буби се лепят по предната престилка и капака. Ако не е пастирана, някой от гореспоменатите гадости могат дори да разядат боята. От много дървета през лятото падат ситни капки от нещо смолисто, което също няма отлепяне от непастирана боя. Пък и по време на пастирането падат много боклуци, несвалени от пароструйката и ръчното миене.
    Ама си е бъзикня - 3-5 часа ръчно, и малко по-бързо ако имаш полирмашина.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #32
      До: пастиране - каде, с какво, за колко?

      Чувал съм за много проблеми от пишман майстори!
      Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

      Коментар


      • #33
        До: пастиране - каде, с какво, за колко?

        Да знаете добър майстор из Варненско ?
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • #34
          До: пастиране - каде, с какво, за колко?

          Първоначално публикуван от nikita66 Преглед на мнение
          Чувал съм за много проблеми от пишман майстори!
          Много майстори, много проблеми Има много кадърни момчета, обучени, знаещи. Основния проблем е, че не се знае кой, къде и как е боядисвал колата. Като дойдеш с кола правена при някой колега, който се хвали колко икономично работи, колко малко лак му е трябвало да боядиса колата, за сметка на това масово се ползват ниско качество лакове и бои и ето протъркани детайли, които трябва да пребоядисвам за моя сметка. При нормално нанасяне, лака трябва да е 50 - 70 микрона, с полиране сваляш 2 - 4 Обаче ако нямаш нужната дебелина, протъркваш детайла. Поради тази причина и не само и аз полирам единствено колите които съм правил сам. Масово се вкарваха трошки от Италия с невероятно кофти покритие.
          А има и уред, който мери дебелината на покритието, предполагам е скъп, но някой ако ще се занимава с това би следвало да си го набави.
          Самото полиране не е сложно, трябва опит. Намерих и малко видео...



          Поздрави!

          Коментар


          • #35
            До: пастиране - каде, с какво, за колко?

            Здравейте,
            Полиране ( пастиране ) - създаване на гладка и лъскава повърхност, лишена от всякакви наранявания (драскотини). Постига се чрез въртеливо движение и използване на определен тип паста, абразивна в повечето случаи, като едрината на абразива зависи от степента на нараняване на боята или лака ( повърхността ).
            Вакса - ваксата е т.н. втора кожа на автомобилната боя. Защо? Защото тя създава миниатюрен външен слой, от който по лесно се отмива мръсотията и най-важното не се образува връзка между боята( лака ) и мръсотията, следва по лесно измиване и предпазване от надраскване. Най-често ваксите са със съставка извличана от листата на растящото в Бразилия дърво Copernica prunifera - Карнауба, като колкото е по голямо количеството на съставката, толкова е по качествена ваксата и безвредна за боята и околната среда.
            Нано покритие 10-9 -осигурява отличен резултат по отношение на отблъскване на водни и маслени субстанции от подложената на въздействието на окръжаващата среда повърхност – автомобилната боя.
            Портокалов ефект- всички нови коли от мини, среден и горен клас имат, така нареченият портокалов ефект, боята е на микроскопични вълнички, които е възможно да се отстранят.
            Последно редактирано от Димо; 05-03-10, 11:33.

            Коментар


            • #36
              До: пастиране - каде, с какво, за колко?

              Здравей те банда. Нов съм, както в този форум, така и в страната. Бих желал да срещна нормални, земни хора, с които да обменяме информация( както и помогна със съвети) относно пастиране или полиране на превозното ни средство. На училище за полиране или бояджийство не съм ходил, затова 12 години бях в Германия сред хора които наистина умеят това и стоят с името си зад това, работещи само и единствено над нови и уникални автомобили, и от същите, аз бях обучаван и "обработен".
              Относно това, дали малко или много паста заминава за да ни е пастиран автомобилът като цяло(подготовка за полиране) зависи от това, в какво състояние ни е повърхността.. Иначе се работи на работен ход с малко паста. Дали след бояджия, се налага корекция по лака, или просто одраскванията искаме да махнем. Но преди да предприемем подобна стъпка, добре би било, да изчистим лаковото покритие. С времето, от химикалите с които ни мият колите(особено безконтактното) се получава за начало невидим филм, по- късно избледняване на цветът, които не можем с абразива да го отстраним напълно.. С него, има известно избистряне, но, самата паста не е холограмна, а паста която познаваме за отсраняване на наранявания на лаковото покритие.
              Аз лично, предпочитам първо да почистя лака с холограмна паста, след това да преценя, какво е нужно да се направи. Дали да се пастира с абразив или мога да премина към полиране(финна) Пастира се на малки виртуални степени по детаийл(разделяме калник на примерни 2 или 3. Зависи от дискът с които рабите. 125, 180 или 220см)Никога в кръгови движения а на кръст се движи плотът на машината, рабо ти се на ниски обороти и НИКОГА не се натиска. Споменавам това, защото прочетах някъде по форума че с вода се мокри за да се охлажда.. Стигни ли се до охлаждане, повреди ли сте вече лаковото покритие. Надраскали сте повърхността и хубаво обръчи ще си имате които биха ви се усмихвали на слънце
              След като сме пастирали, идва ред на гланцирането. Някои бих ме подсетили че го изкарваме лакът с хологенната паста още в началото. Изкарваме блясакът, да, но за да е трайно, се минава с протекторно мляко, което запечатва работата ни до този момент и след3 месеца мивка. След като сме сигурни да сме запечатали постижението ни, добре е да се консервира всичко това с мляко(консерватор) и за най-малките партикели на лакът. Нанасяме го само и единствено с меко киче(подобно на вълна) Това ви гарантира за по-дълго запазване на лакът, при движение на колата, водата сама се оттича и колата ви е поне толкова лъскава с усещане за твърдост на гланца колкото когато усещането от плъзгането ни на ръката по едно.. стъкло!
              Този последният ред полиране, обикновенно се нанася след поне 6 часа покои на повърхността(по принцип!!!)
              Акрилната боя, аз лично е мия 2 дена след пастиране. Много голяма е опастността от появяване на водни вадички, които са обратими след ново пастиране и полиране Ще се опитам и снимки да кача, написаното нагледно и да се види. Така по-лесно човек би разбрал за какво иде реч.
              Моето мнение за миене на автомобилът е, със малко шампоан или веро дори(най-добре, обикновенното) и много вода!!!
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #37
                До: пастиране - каде, с какво, за колко?

                Първоначално публикуван от joker_11 Преглед на мнение
                Здравей те банда. Нов съм, както в този форум, така и в страната. Бих желал да срещна нормални, земни хора, с които да обменяме информация( както и помогна със съвети) относно пастиране или полиране на превозното ни средство.
                Здравей,добре си описал технилогията,макар и да има някой термини които не разбрах.Би ли споделил с какви материяли работиш?
                Поздрави.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #38
                  До: пастиране - каде, с какво, за колко?

                  ..използвам продукта на ROT- WEIS. Работя само с един продукт, което е и важно при работа с няколко степени на обработка(етапа) Пропуснах да напиша по- горе... Всеки пройзводител използва свои съставки, съвместими с продукта нужен ни за по- горен етап от работа.

                  Коментар


                  • #39
                    До: пастиране - каде, с какво, за колко?

                    Аз ползвам Зайно като краен продукт.Преди това Веро за махане на ваксата,клей бар на Магуайьрс,пак миене и след това Зайното ако няма проблеми по боята.Ако има я минавам с 3М и полираща машина като най-удобната за мен е хоризонталната Макита.






                    За около 5 часа сьм готов с едната кола ако не е много зле.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #40
                      До: пастиране - каде, с какво, за колко?

                      Първоначално публикуван от vroom Преглед на мнение
                      какво прави един хлапак по клалифициран от мен да пастира една кола? тайната е в пастата (или пастите ако се ползват 2-3) и кърпите.

                      по тази логика, значи всеки който си сменя маслото не трябва да го прави?

                      мойта я надрах и сега вече от асфалта не мърда. не че асфалта е много добър ама поне няма какво да я драска.
                      Ами хлапакът ,както го наричаш е по-квалифициран,защото е пастирал няколко стотин или хиляди коли.Този стаж в София го прави предпочитан служител и на места заплатата им стига и 2000 лв.без проблем.Има талантливи хлапета,които мият,има и мърди от които нищо не става,като навсякъде впрочем.Тайната е не само в пастата(видовете са стотици),а в начина на използване,последователността и натиска.Като добрия джип колега с лош водач...за нищо не става.Това не означава,че не можеш сам да пастираш,сам да си сменяш маслото,сам да се представляваш в съда без адвокат.Може разбира се,но не винаги резултата ще те удовлетвори напълно.

                      Темата ми е интересна и моля да се коментират видовете пасти по марки и по "твърдост".Аз например много държа на външния вид на колите си и след ловния сезон пастирам.През определен прериод пребоядисвам.Няма как да карам "гробница" разкъртена и одрана до кокъл , и да разказвам на хората,колко е добра и обслужена и че е перфектна.Красотата колеги не е само в двигателя и ходовата част,хубавата кола изглежда добре и цената и е двойно по-висока от занемарената.
                      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                      Коментар


                      • #41
                        До: пастиране - каде, с какво, за колко?

                        Моето мнение относно пастите, кои са твърди и кои по "дискретни" (слаби в шлайф ефект), трябва човек сам да прецени. Добре би било преди да посегне към него, да прочете препоръките и указанията (наи-добре) от пройзводителят. Мога да предложа информация за пастите които аз ползвам. На немски е, но при копиране на текста и добавяне в полето за превод на гугъл- транскатора е възможно и на наш език(или англйски език за по-точен превод) да бъде преведено. http://translate.google.com/?hl=de#
                        А ето и линкът към различните продукти http://www.rotweiss.com/de/dat/produ...g_produkte.php

                        Коментар


                        • #42
                          От: До: пастиране - каде, с какво, за колко?

                          эдравеи КАК да се свържа със теб ?

                          Коментар


                          • #43
                            От: пастиране - каде, с какво, за колко?

                            Използвайте само услугите на професионалисти, не рискувайте сами, може да последва пребоядисване!

                            Коментар


                            • #44
                              От: пастиране - каде, с какво, за колко?

                              Някой има ли идея кои машинки за полиране са по-по-най: тези Skil на или на Sparky1200?

                              Коментар


                              • #45
                                От: пастиране - каде, с какво, за колко?

                                На спарки 15години без отказ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X