Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вашата смокиня

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вашата смокиня

    Ако имате в градината си смокинови дървета, е крайно време да завиете клоните им с полиетиленово платно. То може да ги предпази от големите студове, които се очакват. Смокинята има свойство късно напролет да напълва отново със сок измръзналите клонки, но е добре да не се стига до там.

  • #2
    До: Вашата смокиня

    Може ли малко повече информация за отглеждането на смокини.Предварително благодаря.

    Коментар


    • #3
      До: Вашата смокиня

      Смокиня - лечител на брадавици да знаете.
      only 4 x 4,sim AWD

      Коментар


      • #4
        До: Вашата смокиня

        Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
        Смокиня - лечител на брадавици да знаете.
        Кое, плодът ли? И кога, и как се процедира?

        Коментар


        • #5
          До: Вашата смокиня

          Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
          Кое, плодът ли? И кога, и как се процедира?
          Със сигурност има превантивна функция - само яж редовно. Виж, при вече налични брадавици как се процедира, не знам.

          Коментар


          • #6
            До: Вашата смокиня

            Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
            Кое, плодът ли? И кога, и как се процедира?
            Една история.

            Имах една брадавица на ръката.
            От време на време като работих строителство или нещо друго,одраскам се и я закача.
            Друг път пък сам я човърках.
            Така тръгнаха брадавици по цялата ръка.
            Отидох на кожен доктор. Той ми преписа едни мазила и нищо.
            Друг пък ми даде идея с химически молив да ги очертавам.
            Разни глупости.
            О забравих докторите искаха да ги горят. Но аз малко останах скептичен.

            Та един хубав ден имахме авария на работата. А когато има авария идват началниците.
            Та моя началник /тогава/ гледа ръчете ми и ме пита - Защо не опиташ със смокиня.
            Аз подходих със съмнение, но опитах.

            Та съвета - когато смокинята стане зелена /не помня май ли беше или друг месец /взимаш зеления плод.

            Сока на смокинята се посипва върху главната брадавица.

            Преди това инструкцията е- на топла вода колкото може да трае ръката се оставя да омекне кожата на брадавицата и леко се разчопля и се сипва от сока на смокинята.
            Направих го два пъти и наистина изчезнаха.

            И досега не знам от сока ли или от нещо друго но е истина.
            Бая дебнах една смокиня на нашата улица та да станат плодове.
            only 4 x 4,sim AWD

            Коментар


            • #7
              До: Вашата смокиня

              Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
              Една история.


              Та моя началник /тогава/ гледа ръчете ми и ме пита - Защо не опиташ със смокиня.
              Аз подходих със съмнение, но опитах.

              Та съвета - когато смокинята стане зелена /не помня май ли беше или друг месец /взимаш зеления плод.

              Сока на смокинята се посипва върху главната брадавица.

              И досега не знам от сока ли или от нещо друго но е истина.
              Бая дебнах една смокиня на нашата улица та да станат плодове.
              Абсолютно вярно!Като се откъсне зелена смокиня, от дръжката потича този лечебен сок!

              Смокинята е може би единственото плодно дърво, на което плодът се появява преди листата.

              ТУК за отглеждане на смокини:http://agrosaveti.com/agro/ovostarst...-smokinia.html

              Коментар


              • #8
                До: Вашата смокиня

                Градинката ми е точно под терасата и там в единия ъгъл си имам смокиня. Не съм я загъвал никога, една зима измръзна и изсъхна, но напролет поникнаха десетина издънки и веднага дадоха плод. Аз не харесвам смокини и затова не ги ям, но който мине по улицата и си откъсва и си хапва. Но за брадавиците ще ги пробвам напролет. Ако не измръзне пак де.

                Коментар


                • #9
                  До: Вашата смокиня

                  Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                  Една история.

                  Имах една брадавица на ръката.
                  От време на време като работих строителство или нещо друго,одраскам се и я закача.
                  Друг път пък сам я човърках.
                  Така тръгнаха брадавици по цялата ръка.
                  Отидох на кожен доктор. Той ми преписа едни мазила и нищо.
                  Друг пък ми даде идея с химически молив да ги очертавам.
                  Разни глупости.
                  О забравих докторите искаха да ги горят. Но аз малко останах скептичен.

                  Та един хубав ден имахме авария на работата. А когато има авария идват началниците.
                  Та моя началник /тогава/ гледа ръчете ми и ме пита - Защо не опиташ със смокиня.
                  Аз подходих със съмнение, но опитах.

                  Та съвета - когато смокинята стане зелена /не помня май ли беше или друг месец /взимаш зеления плод.

                  Сока на смокинята се посипва върху главната брадавица.

                  Преди това инструкцията е- на топла вода колкото може да трае ръката се оставя да омекне кожата на брадавицата и леко се разчопля и се сипва от сока на смокинята.
                  Направих го два пъти и наистина изчезнаха.

                  И досега не знам от сока ли или от нещо друго но е истина.
                  Бая дебнах една смокиня на нашата улица та да станат плодове.
                  +1. Проверено и лично от мен! Особено знаменателно е, че тази процедура я правих на къмпинг Сокиня!!!!
                  Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Вашата смокиня

                    Аз имам смокиня точно пред къщата. Зимата я увивам със стебла от царевица да не замръзне.Обаче на две три години става бая едно дърво и няма откаде да взема толкос царевичак и просто я оставям да замръзне зимата .Първата година след като е замръзнала избива от корена . плодовете стават много късно и нямат време да узреят.Втората година вече ядеш .Страхотно сладко става да знаете.
                    ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                    Коментар


                    • #11
                      От: До: Вашата смокиня

                      Да, наистина сок от смокиня може да се използва за лекуване на брадавици, папиломи и пр. Значително по-ефективен е сокът от ЗМИЙСКО МЛЯКО. Билката расте целогодишно, при откъсване на клонче протича оранжева гъста течност, с която се намазват въпросните места. Най-много 2-3 третирания са достатъчни. Билката може да се гледа и в домашни условия, в саксия. Внимание:отровна е. Все пак 3 пъти седмично си правя чай от лист зм. мляко, салвия, глухарче и маточина - абсолютно пресни, за профилактика на черния дроб. Рецептата е от немската народна медицина.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вашата смокиня

                        я дай рецептата, ако ти е възможно, дозировката между самите билки.
                        Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вашата смокиня

                          Здравейте, бих желал да попитам възможно ли е да се засади и отглежда смокиня в голяма саксия на терасата?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вашата смокиня

                            едва ли ,да не кажа не
                            куче или вълк?
                            в клетка ,или свободен?
                            въпрос на личен избор.
                            Вихрен Илиев
                            0888249888
                            blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                            Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вашата смокиня

                              Първоначално публикуван от nakatasan Преглед на мнение
                              Здравейте, бих желал да попитам възможно ли е да се засади и отглежда смокиня в голяма саксия на терасата?
                              Че защо не! Виждал съм смокиня да расте от хралупа на черница и така съжителстваха поне десетилетие! Само че по нашия край смокините са по други. Има и едри като круши!
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X