Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електро усилвател за волана на "нивата" и климатик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Re: Лада-Нива

    Абе това за натуралното усилие е ебаси лъжата... Точно тези с електроусилвателите се карат като плейстешън... Затова на всички спортни коли при които е архиважна обатната връзка от колелата към волана все още си слагат добрата стара хидравлика.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #92
      Re: Лада-Нива

      Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
      Абе това за натуралното усилие е ебаси лъжата... Точно тези с електроусилвателите се карат като плейстешън... Затова на всички спортни коли при които е архиважна обатната връзка от колелата към волана все още си слагат добрата стара хидравлика.
      Дима, как да го разбирам това?
      Не е ли удачно?
      LZ1PER

      Коментар


      • #93
        Re: Лада-Нива

        Не бре, удачно е и е вярно за всички други точки освен тази че имаш адекватна обратна връзка. Ама за Нива мисля че няма значение. Ако беше някоя асфалтова резачка е важно да чустваш правилно накъде са завъртяни гумите, ама за Нивата е по-добре да не се напиняш като глист на буца като заореш до главините в калта. Така че ако е добре направено, държи на офроъд и не се прецаква лесно ще е добър вариант... Ама що ли си мисля че още не са му излекувани детските болежки...
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #94
          Re: Лада-Нива

          сега остава да разберем дали и как е възможно да се сдобием с тази джаджа?
          LZ1PER

          Коментар


          • #95
            Re: Лада-Нива

            И аз много живо се интересувам.Може В.Петров да знае нещо повече за цена и производител.В България и аз мисля,че не се внася.Във всеки случай като питам в магазин ме гледат като извънземен.Тук ще много важна цената-дали е съпоставима с нов комплект хидравлика за "Нива"(той се продава мисля за около 1200 лв.).Това животно би трябвало да е по-евтино.
            Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
            имат право да гласуват на избори.

            Коментар


            • #96
              Re: Лада-Нива

              За съжаление не мога да помогна. Не знам кой ги внася и дали въобще някой го прави. По-евтини са от хидравликата почти двойно но в Русия. Препоръчвам ви да потърсите някой който пътува до Русия и който може да я купи и донесе...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #97
                Re: Лада-Нива

                Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                Не бре, удачно е и е вярно за всички други точки освен тази че имаш адекватна обратна връзка. Ама за Нива мисля че няма значение. Ако беше някоя асфалтова резачка е важно да чустваш правилно накъде са завъртяни гумите, ама за Нивата е по-добре да не се напиняш като глист на буца като заореш до главините в калта. Така че ако е добре направено, държи на офроъд и не се прецаква лесно ще е добър вариант... Ама що ли си мисля че още не са му излекувани детските болежки...
                Дима , моята "спортна" кола (Тойота Корола спорт 192к.с.) е с електро усилвател - и усещането е супер и обратната връзка и всичко не че аз бих забелязал ако не е наред... ама ме кефи

                Коментар


                • #98
                  Re: Лада-Нива

                  Значи в един руски сайт се продаваше "Рено Меган Сценик"(не знам дали го написах правилно) и в обявата пише,че има електроусилвател за волана(към другите екстри).Мисълта ми е,дали може да се купи готов възел от западна кола и да се монтира на "Нива"?
                  Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                  имат право да гласуват на избори.

                  Коментар


                  • #99
                    Re: Лада-Нива

                    Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                    Дима , моята "спортна" кола (Тойота Корола спорт 192к.с.) е с електро усилвател - и усещането е супер и обратната връзка и всичко не че аз бих забелязал ако не е наред... ама ме кефи
                    Алекс, просто виж наистина спортните модели, дори и на Тойота и ще видиш че там няма такива неща. Псевдо спортни автомобили "със спортен характер" не влизат в сметката, защото стават за спорт само в главите на тези които ги карат. Когато се провеждаше ралито на Боянския възел засекохме с приятел времето за кръг на колите от Шкода Октавия Къп. После аз с моята (Renault 21 Turbo Quadra) направих няколко обиколки... Резултатът - 20 секунди по-добро време от най-бързата Шкода. Ако си помисля че това прави Реното ми спортен автомобил значи нещо не съм в час.
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • Re: Лада-Нива

                      Колеги Нивоводи,с последния си пост за монтиране на ЕУВ(електроусилвател на волана) от западна кола на "Нива" съм се изказал неподготвен,за което се извинявам.Не е невъзможно,но хич не е проста работа.От няколко часа се правя на Шерлок Холмс на тема ЕУВ за "Нива" и имам следните сведения:Въпросният ЕУВ е руско производство и се произвежда от 2 фирми:Електрорул-Димитровград и Авиаагрегат-Махачкалинск(или Махачкаловск).В България няма внос(поне засега).Цената в момента средно и за двата е 16 000 рубли.100 рубли в момента са 5,63 лв.Значи излиза като цена от завода къде 900 лъвчета.За да дойде дотук май ще отиде на цената на ХУВ за "Нива".Лично аз ще си търся хидравлика.По следните причини:Въпросният ЕУВ държи гаранция само ако е монтиран от оторизиран от производителя сервиз,а такъв не знам да има у нас.Второ,консумацията му е от 55 до 80 ампера(при въртене на волана на място),което за зимно време не е малко.Трето и може би най-важното:разработките са 2-за карбуратор и инжекцион.При инжекциона нещата са по-прости-ЕУВ получава сигнал от контролера,обаче при карбураторната "Нива" има проблем-тя не е пригодена за такова нещо.Ето защо на нея се сменя капачката на раздатката с такава,която си има отвори за 2 датчика(датчиците ги има в комплекта).Четвърто:има значение дължината на карданчето на кормилния прът(за който не знае-те са 2 вида:дълго и късо).ЕУВ се слага ако сте с късо карданче,ако не-сменяте вашето с късо.Предвид това "Авиаагрегат" слага в комплекта за монтаж късо карданче(плащате си го естествено).Разследването продължава,ако има интерес.Иначе отзивите са много добри-за тест са накарали 4-годишно момченце да завърти НА МЯСТО волана открай докрай и то се е справило.
                      Може да съм допуснал някоя грешка при превода-руския език не ми е силен.
                      Последно редактирано от Hala; 07-04-07, 11:42.
                      Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                      имат право да гласуват на избори.

                      Коментар


                      • Re: Лада-Нива

                        Има и още един проблем електроусилвателя заради който всъщност никога няма да се монтира от завода (ВАЗ). А именно при удар той директно троши дясното коляно на водача... Няма начин да се осигури необходимата пасивна безопасност с електроусилвателя...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • Re: Лада-Нива

                          Имало някаква "Лада Калина" ,на която май го слагат серийно.Не го разбрах добре.
                          Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                          имат право да гласуват на избори.

                          Коментар


                          • Re: Лада-Нива

                            Имам познат сред ръководителите на Лада Клуб България,ще го питам във вторник дали знае нещо по въпроса. Предполагам, че е в час за тази разработка.
                            Аз не вярвам в чудеса!
                            Разчитам на тях!

                            Коментар


                            • До: Климатик...

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              До момента са ми известни две фирми които произвеждат климатици предназначени за вграждане в Лада-Нива: японската SANDEN и една израелска компания.

                              Ето как изглежда климатика :

                              На моята е монтиран климатик August/Руски /Така я поръчах на Продавача и има монтиран заводски серво-усилвател на волана/управлението/ Модела е ВАЗ-НИВА 21214 Год.на производство 2007
                              Поздрави

                              Коментар


                              • До: Лада-Нива

                                При мен е ето този от 2005г.

                                и помпата

                                планката за помпата е монтирана върху номера на двигателя и при прехвърлянето на автомобила беше цяло приключение / стигна се чак до криминална полиция/
                                Пробвал съм при 30 градуса външна температура на максимално вътре като приказвахме се вдигаше пара.
                                Аз го ползвам почти винаги на минимално и най-ниски обороти на вентилатора.Разхода е не повече от 1л.газ/100км.
                                Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

                                Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X