Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво означава този индикатор на таблото ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво означава този индикатор на таблото ?

    От скоро си купих Mitsubishi Shogun 1996 2,5 Dielsel и днес ми се включи този индикатор и се чудя какво означава. Ще се радвам ако0 някой помогне - става дума за оранжевият индикатор горе в ляво с капчицата



  • #2
    До: Какво означава този индикатор на dashboard-a

    Това показва, че вече си преминал от английска на българска нафта

    Горното беше майтап, сега сериозно - вода в горивния филтър. Трябва да го дренираш като отвиеш пробката отдолу и източваш докато тръгне нафта.

    Коментар


    • #3
      До: Какво означава този индикатор на dashboard-a

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Това показва, че вече си преминал от английска на българска нафта

      Горното беше майтап, сега сериозно - вода в горивния филтър. Трябва да го дренираш като отвиеш пробката отдолу и източваш докато тръгне нафта.
      Да питам и аз в темата - най-долния в дясно за нивото на маслото ли е?

      Коментар


      • #4
        До: Какво означава този индикатор на dashboard-a

        Не си спомням на 100%, но на Хайлукса, това означаваше май, че има вода в кожуха на въздушния филтър, имаше и пробка за източване.
        Последно редактирано от Любо Димитров(lama69); 21-01-10, 19:33.

        Коментар


        • #5
          До: Какво означава този индикатор на dashboard-a

          Първоначално публикуван от laary Преглед на мнение
          Да питам и аз в темата - най-долния в дясно за нивото на маслото ли е?
          Да, той е.

          Коментар


          • #6
            До: Какво означава този индикатор на dashboard-a

            Мерси много за пояснението

            Коментар


            • #7
              До: Какво означава този индикатор на dashboard-a

              Коментар


              • #8
                До: Какво означава този индикатор на dashboard-a

                Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
                Значи подчертаната контрлона лампа индикира ниското ниво на маслото,а другата налягането.
                [SIGPIC][/SIGPIC]e-mail:[COLOR=blue]rrrois@gmail.com[COLOR=black];tel:[/COLOR]0886886686[/COLOR]

                Коментар


                • #9
                  До: Какво означава този индикатор на dashboard-a

                  При включване на контакт лампата за нивото на маслото трябвали да свети,или само когато е ниско

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какво означава този индикатор на dashboard-a

                    Първоначално публикуван от bat ves Преглед на мнение
                    При включване на контакт лампата за нивото на маслото трябвали да свети,или само когато е ниско
                    Да, трябва; и трябва да изгасне след запалване на двигателя.
                    Тя може и да примигва при каране по баирите.
                    Абе, служи за подсещане на много мързеливите, че е време да извадят щеката на маслото и да погледнат каква е истината.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какво означава този индикатор на dashboard-a

                      "Това показва, че вече си преминал от английска на българска нафта

                      Горното беше майтап, сега сериозно - вода в горивния филтър. Трябва да го дренираш като отвиеш пробката отдолу и източваш докато тръгне нафта. "

                      Не си спомням на 100%, но на Хайлукса, това означаваше май, че има вода в кожуха на въздушния филтър, имаше и пробка за източване.


                      Я и аз да използвам темата на колегата та да не отварям нова. Аз я имам същата лампа и на двата джипа. Обаче проблема се появи при нисана отначало лампата само премигваше сега свети постоянно.
                      Та ако някой колега е наясно в кой от двата филтара може да е проблема или и в двата.
                      088455338две
                      "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                      Джамбазов 2010г..

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какво означава този индикатор на dashboard-a

                        Я и аз да използвам темата на колегата та да не отварям нова. Аз я имам същата лампа и на двата джипа. Обаче проблема се появи при нисана отначало лампата само премигваше сега свети постоянно.
                        Та ако някой колега е наясно в кой от двата филтара може да е проблема или и в двата.[/QUOTE]

                        Виж горивния филтър. От долната му страна трябва да излизат 2 кабела и да има пробка за източване на мизерията. Какво имаш предвид "в двата", с 2 горивни филтъра ли е?
                        Mitsubishi Pajero 2, 2,5 tdi, ss, glx, 95, къса база
                        0895445845

                        Коментар


                        • #13
                          До: Какво означава този индикатор на dashboard-a

                          [QUOTE=denislav;1012112]
                          От как сви големия студ ми светна лампа за контрол на спирачната с-ма №22.Течност има, при ръчната всичко изглежда наред. След 50 км изгасва. На следващия ден пак си свети. Къде да търся причината?
                          Mitsubishi Pajero 2, 2,5 tdi, ss, glx, 95, къса база
                          0895445845

                          Коментар


                          • #14
                            До: Какво означава този индикатор на таблото ?

                            На самото "серво" има датчик за подналягане. До него стига само една жица накрая с "женска обувка". Та те тая обувка се разхлабва, не дава добра маса и лъже че няма вакуум в сервото.

                            П.П. Всичко това при положение, че има достатъчно спирачна течност и "при ръчната всичко изглежда наред".
                            П.П.2 Това че казанчето за течност е пълно не значи, че се отчита като пълно - демек нивомера за сп. течност....
                            Don't hunt IF you can't kill
                            първо 0883 после 333 накрая 448

                            LZ1BGD

                            Коментар


                            • #15
                              До: Какво означава този индикатор на таблото ?

                              Благодаря. Утре ще огледам (ако времето позволява, че днес през деня беше -12 градуса).
                              Mitsubishi Pajero 2, 2,5 tdi, ss, glx, 95, къса база
                              0895445845

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X