Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малка вакуум помпа.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малка вакуум помпа.

    Ако някой се е занимавал с отливане на това-онова от епоксидна и полиестерна смола, сигурно е чувал че въздушните мехурчета, получени при разбъркването и наливането и в калъпа се отстраняват, като преди смолата да е стегнала тя се подлага на вакуум. По тоя начин мехурчетата се оголемяват и избълбукват, и в смолата не остава въздух.

    Е, търся си такава помпа. Може дори ръчна. Не е нужен голям дебит, а по-скоро добър вакуум. Така и не намерих информация колко трябва да е. А и след двучасово ровичкане из интернет ми излизат само някакви голями индустриални помпи, които не ми вършат работа.

    Някой да е наясно по въпроса?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    До: Малка вакуум помпа.

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Ако някой се е занимавал с отливане на това-онова от епоксидна и полиестерна смола, сигурно е чувал че въздушните мехурчета, получени при разбъркването и наливането и в калъпа се отстраняват, като преди смолата да е стегнала тя се подлага на вакуум. По тоя начин мехурчетата се оголемяват и избълбукват, и в смолата не остава въздух.

    Е, търся си такава помпа. Може дори ръчна. Не е нужен голям дебит, а по-скоро добър вакуум. Така и не намерих информация колко трябва да е. А и след двучасово ровичкане из интернет ми излизат само някакви голями индустриални помпи, които не ми вършат работа.

    Някой да е наясно по въпроса?
    Не знам за смолата,но твоята помпа е....стар(работещ)хладилен компресор.
    Няма дебит,но вакуума го прави както трябва.
    пп: Нали се сещаш,че теоретичният мах. е 1 атмосфера.

    Коментар


    • #3
      До: Малка вакуум помпа.

      Да, с такъв компресор вакуумирам и климатици при монтаж. Прави -0.8 бара.

      Коментар


      • #4
        До: Малка вакуум помпа.

        Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
        Не знам за смолата,но твоята помпа е....стар(работещ)хладилен компресор.
        Няма дебит,но вакуума го прави както трябва.
        пп: Нали се сещаш,че теоретичният мах. е 1 атмосфера.
        За теоретичния праг знам. Пиша се физик все пак.

        А в тия компресори няма ли разни масла и тем подобни? Не са ли затворени херметично? Изобщо, не е ли голяма разправия преправянето им?

        ...и не се сещам отде да намеря такова чудо, барабар с мотора. Че и компактно. А сигурно има.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Малка вакуум помпа.

          Нещо ми се върти в главата, че ултразвук ще ти е по-полезен.

          Коментар


          • #6
            До: Малка вакуум помпа.

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Нещо ми се върти в главата, че ултразвук ще ти е по-полезен.
            Навсякъде ги вадят с вакуум. А ултразвука най-много да направи още.

            Кажи всъщност какво имаш в предвид?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: Малка вакуум помпа.

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              За теоретичния праг знам. Пиша се физик все пак.

              А в тия компресори няма ли разни масла и тем подобни? Не са ли затворени херметично? Изобщо, не е ли голяма разправия преправянето им?

              ...и не се сещам отде да намеря такова чудо, барабар с мотора. Че и компактно. А сигурно има.
              Херметичниса,имат масло в картера,стои си там с години,евтини са,за по-добър вакуум се капва капка масло на смукателя,преди работа(защото са без сегменти).
              пп:Ако не намериш около себе си,ще ти пратя един.
              ...за една бира,разбира се !

              Коментар


              • #8
                До: Малка вакуум помпа.

                Спарки, компресор от хладилник става най лесно. Само му режеш трабите и чакаш да се евакуира гЪзът. После пускаш и си готов. Едното тръба смуче, другото духа.
                Маслото си е там където му е мястото. Не го бараш. После май правеха дупка за доливане на масълце ама не съм чак толко светнат.
                Става и от помпа за кафемашина. Професионална. Ламелна е помпата. Не говоря за вибрационните от настолните машинки. Има ги по магазините за професионална барова техника. Тия в Пловдив са ми комшии и ги познавам. Мога да питам за цена. Разликата с компресора от хладилник е само дебита. Пак към -0.8 вакум прави.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #9
                  До: Малка вакуум помпа.

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Навсякъде ги вадят с вакуум. А ултразвука най-много да направи още.

                  Кажи всъщност какво имаш в предвид?
                  Мисля, че ще промени вискозитета, та ще им е по-лесно да изплуват.
                  Гледах,преди време по Неш.Географика май, за едни втечняващи се пясъци, във връзка със земетресения. Та като се замисля, може и за инфразвук да ставаше въпрос.
                  Просто седя и мисля, по едно време гледам - само седя.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Малка вакуум помпа.

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Мисля, че ще промени вискозитета, та ще им е по-лесно да изплуват.
                    Гледах,преди време по Неш.Географика май, за едни втечняващи се пясъци, във връзка със земетресения. Та като се замисля, може и за инфразвук да ставаше въпрос.
                    Просто седя и мисля, по едно време гледам - само седя.
                    Пясъка е друга бира, както и разните там полуспоени почви. Те се "втечняват" от вибрации. При смолата няма да работи.

                    До сега не обръщах внимание, обаче снощи по случайност видях ефекта от вакуума върху смола. Изкарва всичко.

                    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                    Спарки, компресор от хладилник става най лесно. Само му режеш трабите и чакаш да се евакуира гЪзът. После пускаш и си готов. Едното тръба смуче, другото духа.
                    Маслото си е там където му е мястото. Не го бараш. После май правеха дупка за доливане на масълце ама не съм чак толко светнат.
                    Става и от помпа за кафемашина. Професионална. Ламелна е помпата. Не говоря за вибрационните от настолните машинки. Има ги по магазините за професионална барова техника. Тия в Пловдив са ми комшии и ги познавам. Мога да питам за цена. Разликата с компресора от хладилник е само дебита. Пак към -0.8 вакум прави.
                    Ще се разтършувам тука по сервизите. Все ще има нещо.

                    Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                    Херметичниса,имат масло в картера,стои си там с години,евтини са,за по-добър вакуум се капва капка масло на смукателя,преди работа(защото са без сегменти).
                    пп:Ако не намериш около себе си,ще ти пратя един.
                    ...за една бира,разбира се !
                    Благодаря за предложението. Ще имам в предвид ако тук не намеря на смислена цена.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Малка вакуум помпа.

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      .....Ще имам в предвид ако тук не намеря на смислена цена.
                      К'ва цена, бе Спарки? Ти за стар компресор пари ли ш.....Що псуваш бе?
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #12
                        До: Малка вакуум помпа.

                        Виж сега Спарки,
                        ако ти трябва 2-3 пъти годишно, мога да ти давам моята вакуум помпа.
                        Нова, руска, ръчна - правилна. От стенд за калибриране на манометри за вакуум.
                        Не съм я ползвал до сега, не знам колко вдига (смука), но ще е доста, защото си е бутална и тежи 6-7 кила.
                        Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                        LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                        Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Малка вакуум помпа.

                          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                          К'ва цена, бе Спарки? Ти за стар компресор пари ли ш.....Що псуваш бе?
                          Е кво? Да ходя да ровичкам из някой пункт за метали ли?

                          Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                          Виж сега Спарки,
                          ако ти трябва 2-3 пъти годишно, мога да ти давам моята вакуум помпа.
                          Нова, руска, ръчна - правилна. От стенд за калибриране на манометри за вакуум.
                          Не съм я ползвал до сега, не знам колко вдига (смука), но ще е доста, защото си е бутална и тежи 6-7 кила.
                          Знам ли колко ще я ползвам. Току ме уапе някоя муха, и извадя химиите.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Малка вакуум помпа.

                            Няма ли да стане помпичка за сервото от дизел .
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • #15
                              До: Малка вакуум помпа.

                              Цената трябва да е близка до нулата , но имай предвид,че половината от старите компресори са изгоряли електрически,но другата половина страда от клапани и те не ти вършат работа.
                              Затова...., слагай пръста за проба,ама...не отдолу (като при една добре известна дейност), а на входа или изхода.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X