Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малка вакуум помпа.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Малка вакуум помпа.

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    .... Иначе като вдигне вакуума, всичко кипва. Аз не можах да се преборя.....
    Извинявам се на теб и колегите , ако сте го писали по-рано в темата ( не съм е чел цялата)....... При намаляване на налягането, намалява и температурата на кипене, и на 10 000м. надморска височина (примерно) кръвта в човешкото тяло кипва с всички произтичащи от това веселби.....при другите течности е същото...Ако се пребориш, ще отнесеш нобелова награда
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #62
      От: Малка вакуум помпа.

      От цялото ми четене и ровене из интернет навсякъде пишат, показват и предупреждават при обезвъздушаване на силиконите/смолите същите да се слагат в 3-4 пъти по-голям обем, точно за да не се разливат при "кипването" им.

      Днес ще купя помпата и ще видим до къде ще я докарам.

      Благодаря ви за отговорите.

      Коментар


      • #63
        От: Малка вакуум помпа.

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        Извинявам се на теб и колегите , ако сте го писали по-рано в темата ( не съм е чел цялата)....... При намаляване на налягането, намалява и температурата на кипене, и на 10 000м. надморска височина (примерно) кръвта в човешкото тяло кипва с всички произтичащи от това веселби.....при другите течности е същото...Ако се пребориш, ще отнесеш нобелова награда
        Ми идеята на цялото това е да се изкарат мехурчетата от смолата. Мехурчетата се образуват при бъркането, поне при мен - винаги. Та в крайна сметка, оказва се че трябва регулатор (според мен), който да поддържа толкова вакуум, колкото да направи малките мехури големи, така че да си изплуват сами, или да се пукнат, без в същото време да кипне цялата смола.

        Иначе, да, знам че всичко течно кипи при необходимия вакуум за това. Просто човек понякога не си дава сметка за това, докато не го види с очите си, а после се плясва по челото че открил топлата вода.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #64
          От: Малка вакуум помпа.

          sparkybg, Със пласти и смоли съм се занимавал много отдавна но все още си спомням добре че не трябва да правиш балончета при разбъркването, или бъркаш много интензивно или много малко количество. С вакуум тези балони не излизат по никакъв начин, Вакуума се използва за уплътняване на структурата като отливката се покрива с полимерно фолио и се вакуумира под него а налягането на въздуха върши останалото. Понякога при сложни форми се налага да се покрива с вата под полимерното фолио за по равномерно изтегляне на въздуха.
          Не се опитвай да вакуумираш смолите в буркан или форма резултата винаги ще е плачевен там се надува не се смуче
          Най общо казано и в двата случая си е леене под налягане като във първия случай се използва атмосферното налягане а във втория се надува.
          Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

          Коментар


          • #65
            От: Малка вакуум помпа.

            Здравейте. Имене ме хапят мухите та трябва ми вакуум помпа на 220волта с дебит над три литра на час и вакуум около 0.5атм. да може плавно да се регулира вакуума и да е пчти безшумна. Целта е в кухнята на готварската печка на котлона слагам тенджера под налягане пълна с джибри от там с маркучле медна тръбичка в радиаторче от парно на кола вентилатор обдухва радиаторчето кухнята се топли парите стават на ракиика и не ползвам друго охлаждане. Тази система работи стабилно но аз искам използвайки вакуума да сваля температурата на дестилация и да постигна стабилен процес т.е. постоянна тънка струйка без пулсации. Тъй като дестилата ще минава през помпата се появяват и други изисквания , за миризма цвят и... Ще бъда благодарен ако някой може да помогне. Бъдете здрави.

            Коментар


            • #66
              От: Малка вакуум помпа.

              Не мога да си представя как ще минава ракията през помпата, по добре съда в който се събира да е под вакуум . Тогава и компресорче от хладилник ще свърши работа .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #67
                От: Малка вакуум помпа.

                Е за това не се бях сетил страхотна идея благодаря и ще докладвам за резултата.

                Коментар


                • #68
                  От: Малка вакуум помпа.

                  Вакуум-дестилацията не е чак толкова проста работа. Да не ви тревожа, ама за ракия не е толкова лесно.

                  Да минават парите през помпата поставя потресаващи условия за качествата на тази помпа, иначе ракията ще става само за гориво за УАЗ, но не и за пиене.

                  Да поддържаш вакуум в съда е допустимо, но заедно с много ниска температура (мисли за -5..-10), иначе няма да остане спирт.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Малка вакуум помпа.

                    Благодаря. Ти разби всичко детско в мен. И още един път Благодаря всички добре знаем че нещата се учат по два начина лесен и труден , че се бях се задействал за помпа след резервоара. За -5градуса в домашни условия и количество 120лт. джибри не мога да мисля. Остава мембранна помпа която да издържа на дестилата или може би има и друго.
                    Последно редактирано от EIvanov; 03-02-12, 19:01. Причина: допълване

                    Коментар


                    • #70
                      От: Малка вакуум помпа.

                      Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
                      Благодаря. Ти разби всичко детско в мен. И още един път Благодаря всички добре знаем че нещата се учат по два начина лесен и труден , че се бях се задействал за помпа след резервоара. За -5градуса в домашни условия и количество 120лт. джибри не мога да мисля. Остава мембранна помпа която да издържа на дестилата или може би има и друго.
                      Не мисля че ще можеш да намериш смислена за целта помпа на смислена за целта цена. После, да речем че постигнеш половин бар вакуум. Сигурен ли си че съда с джибри ще устиска на това.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Малка вакуум помпа.

                        Тук вече ще действам по трудния начин. А може и да се откажа.
                        Последно редактирано от EIvanov; 03-02-12, 19:31. Причина: допълване

                        Коментар


                        • #72
                          От: Малка вакуум помпа.

                          Ако искаш хитрина за дестилация, направи си термопомпен дестилатор. Аз самият се каня от много време, ама все не стигам до това и то май за мен вече няма смисъл.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Малка вакуум помпа.

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Ако искаш хитрина за дестилация, направи си термопомпен дестилатор. Аз самият се каня от много време, ама все не стигам до това и то май за мен вече няма смисъл.
                            Я раздуй?
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Малка вакуум помпа.

                              Това аз си го представям, като индиректен фреонов агрегат, на който кондензаторът затопля казана, а изпаритят втечнява крайния продукт. Не съм чул някой да е направил такъв досега, въпреки, че не виждам пречки. Проблема го виждам във високата температура, нужна за изпарение на водноалкохолните пари, за постигането на която трябва да се вложи доста по-голяма мощност, при подбран фреон с по-висока ТИ и затворено ТРВ, като в резултат на това би трябвало ракията да излиза направо на кристали(замръзнала).

                              Коментар


                              • #75
                                От: Малка вакуум помпа.

                                Очевидното - кондензаторът представлява топлообменник към джибрите, изпарителят - топлообменник към парите. За започване на процеса към изпарителя трябва и радиаторче към атмосферата. Всеки автомобилен климатик може да развие нужните температури (около 100 за кондензатора, около 10 за изпарителя), само че е по-разумно компресорът да е обикновен електрически от хладилна/климатична стационарна инсталация.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X