Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малка вакуум помпа.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Малка вакуум помпа.

    Климатикаджията ще го питам какво-що. Ако рече - направо ще ви свържа.

    Иначе, давайте. Споделяйте опит. При първи опит с българска смола ЕП-1, работата не стана. Като го вакуумирам, смолата направо кипва. Все пак изкарах някакво количество мехури, но явно има някои тънкости, които не знам.

    Оцветяването с мастило от химикалка не се получи също. Вероятно сложих прекалено малко - на 150 гр. смола сложих половин пълнител от дебелите. В началото се боядиса (само дето вместо в черно, в тъмно синьо), но след като сложих втвърдителя се обезцвети до небесно синьо. Сега седи в калъпите да втвърдява и я нагрявам с духалка, та белким стане до час-два. Обаче не чувствам осезаемо подобрение от вакуумирането.

    ПП: Компресора, дето взех е чистак нов, китайски, даже аз му пълних маслото. Едностепенен, 10Pa, 1/6HP. Нямам впечатление от други, но работи сравнително тихо, а като вдигне вакуума - съвсем тихо.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      До: Малка вакуум помпа.

      Щом кипва, значи имаш летлив разредител в сместа. Те се изпаряват бурно при спадане на налягането.

      Коментар


      • #33
        До: Малка вакуум помпа.

        http://web.elsys.bg/fsr/new_page_24.htm
        Доста добре описано,има и снимки на двата типа вакум помпи.

        Коментар


        • #34
          До: Малка вакуум помпа.

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          Щом кипва, значи имаш летлив разредител в сместа. Те се изпаряват бурно при спадане на налягането.
          Имам чувството че е нещо от втвърдителя, но не мога да съм сигурен. Иначе, спазвам пропорцията.

          В случая нямам тъкани и тем подобни. Правя отливка във форма от двукомпонентен силикон. Формите станаха перфектно между другото.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            До: Малка вакуум помпа.

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Климатикаджията ще го питам какво-що. Ако рече - направо ще ви свържа.

            Иначе, давайте. Споделяйте опит. При първи опит с българска смола ЕП-1, работата не стана. Като го вакуумирам, смолата направо кипва. Все пак изкарах някакво количество мехури, но явно има някои тънкости, които не знам.

            Оцветяването с мастило от химикалка не се получи също. Вероятно сложих прекалено малко - на 150 гр. смола сложих половин пълнител от дебелите. В началото се боядиса (само дето вместо в черно, в тъмно синьо), но след като сложих втвърдителя се обезцвети до небесно синьо. Сега седи в калъпите да втвърдява и я нагрявам с духалка, та белким стане до час-два. Обаче не чувствам осезаемо подобрение от вакуумирането.

            ПП: Компресора, дето взех е чистак нов, китайски, даже аз му пълних маслото. Едностепенен, 10Pa, 1/6HP. Нямам впечатление от други, но работи сравнително тихо, а като вдигне вакуума - съвсем тихо.
            Колега защо се мъчиш с тази епоксидна смола ??? полиестерната не те ли устройва??? .....зада работиш под вакуум има няколко особености но не знам какви са ти познанията и затова няма да коментирам още нищо,а и темата тук е за самия компресор а не за технологиите
            Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

            Коментар


            • #36
              До: Малка вакуум помпа.

              Първоначално публикуван от charlie19 Преглед на мнение
              Колега защо се мъчиш с тази епоксидна смола ??? полиестерната не те ли устройва??? .....зада работиш под вакуум има няколко особености но не знам какви са ти познанията и затова няма да коментирам още нищо,а и темата тук е за самия компресор а не за технологиите
              Епоксидна, защото полиестерната е по-чуплива, а стъклопласт не мога да ползвам. Познанията ми са като на първолак. До сега не съм се и опитвал да махам балончета.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                До: Малка вакуум помпа.

                Не знам защо си останал с такова впечатление за полиестерната смола ,но аз работя от 10 години и мога да кажа че не отстъпва по нищо от епоксидните ...дори има смоли за различна употреба и специални да се каже качества,но всеки си избира сам пътя по който да върви ...
                Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

                Коментар


                • #38
                  До: Малка вакуум помпа.

                  а в темата http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=11818&page=2 съм показвал и обеснявал някой техники с полиестерна смола както и някой инструменти с които си помагам при самата работа
                  Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Малка вакуум помпа.

                    Първоначално публикуван от charlie19 Преглед на мнение
                    Не знам защо си останал с такова впечатление за полиестерната смола ,но аз работя от 10 години и мога да кажа че не отстъпва по нищо от епоксидните ...дори има смоли за различна употреба и специални да се каже качества,но всеки си избира сам пътя по който да върви ...
                    Еми работил съм с такава на NOVOL. Ставаше по-твърда, но някак по-крехка - например на дебел около милиметър слой вместо да се гъне, направо се троши. Епоксидните, с които съм работил се гънат доста повече. Аз търся тоя ефект в случая.

                    Явно обаче не съм бил съвсем прав. А другата, макар и несъществена понякога причина е че епоксидната почти не мирише, а аз работя вкъщи.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Малка вакуум помпа.

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      ...... Като го вакуумирам, смолата направо кипва......
                      Така е и при военните пилоти като разбият (прострелят)кабината на самолета му при големи височини, и кръвта му направо кипва.... и при водолазите кат` изплуват бързо и т.н. ....нещо в технологията не е така
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #41
                        До: Малка вакуум помпа.

                        Просто при спадане на налягането малките мехури стават големи. Не е задължително да има летлива съставка, достатъчно е да си бъркал енергично.

                        При водолазите и пилотите има летлива съставка в сместа - азот.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Малка вакуум помпа.

                          Утре ще направя няколко демонстации с плоскости от 1,2и3 мм от полиестерна смола и ще ги снимам, но не змнам да ли е редно тук да кача снимките или в темата за стъклопласт....вярно е че полиестерната има силен и особен мирис но това че епоксидната няма да нете успокоява толкова, и тя е вредна и гадна като тази,само че като не се усеща остава илюзията че е по безопасна......"тихата вода прави най-големи поразии "
                          Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Малка вакуум помпа.

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Просто при спадане на налягането малките мехури стават големи. Не е задължително да има летлива съставка, достатъчно е да си бъркал енергично.

                            При водолазите и пилотите има летлива съставка в сместа - азот.
                            От маса с дребни мехурчета около 2см висока, цялото се превръща в пяна, и увеличава обема си няколко пъти, като стига върха на винтов буркан от компот, а ако не отстраня вакуума, дори ще прелее. В момента на отстраняване много бързо се свива обратно.

                            ...амаа, нещо съм я окепазил тая смола. Вече 2 часа не ще да се втвърди. Седи "гумена". Чакам още половин час, и правя втори опит, като изобщо няма да си играя да я боядисвам.

                            ...това ако въобще успея да я изкарам от калъпите де...

                            Никога не ми се е случвало епоксид да не поиска да се втвърди. Нещо се окепази, или от оцветяването, или от вакуума, или от калъпите. Но надали е от калъпите, защото технологията е всеизвестна, и не съм чул за подобни взаимодействия.

                            ПП: Извадих ги. Седят си с консистенция на маркуч за медицинска система. Обаче се убедих в прецизността на силиконовите калъпи. Хванали са невероятни детайли. Виждат се дори отделните резки от шкурката там, където съм тръкнал детайлите с цел корекция.

                            ППП: Нещото, дето ми идва на ум е при вакуумирането да съм поизпарил някакво количество от втвърдителя. Абе не знам, ама работата се окепази.
                            Последно редактирано от sparkybg; 21-01-10, 23:44.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Малка вакуум помпа.

                              За обема не е нищо ненормално. Особено, ако на материала повърхностното му напрежение е ниско и търпи големи мехури. Все пак, много лесно се постига вакуум 0.001 бар, а при него всички газове си увеличават обема съответно 1000 пъти.

                              Няма какво да направиш с вакуум на епоксида.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Малка вакуум помпа.

                                Ще ти пратя друг материал за проби. Дето не цапа.
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X